На море в Гърция 2019 - IV

  • 45 991
  • 763
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 253
Ето я прогнозата. Един много точен сайт https://www.okairos.gr/%CE%B1%CF%83%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%A … %CF%84%CE%B1.html - на гръцки е, но ще се справите. Не знам за пътищата, на поне за най-северната част на Гърция няма сведения за повредени пътища. Леко и безаварийно.

# 106
  • София
  • Мнения: 853
Благодаря. Днес ще следя обстановката и ще преценим дали ще пътуваме утре към Ставрос.

# 107
  • София
  • Мнения: 14 681
Благодаря. Днес ще следя обстановката и ще преценим дали ще пътуваме утре към Ставрос.
От репортажите по гръцките медии се вижда, че е ударен района под Солун към Касандра. В Ставрос не се споменава да има проблеми.

# 108
  • Мнения: 33
Мои близки са в Паралия Офринио - през цялата нощ е валяло, но не е имало буря.

# 109
  • Мнения: 805
Благодаря. Днес ще следя обстановката и ще преценим дали ще пътуваме утре към Ставрос.
От репортажите по гръцките медии се вижда, че е ударен района под Солун към Касандра. В Ставрос не се споменава да има проблеми.

В Ставрос доста валя през нощта, но няма никамви проблеми, освен мрачното време.

# 110
  • София
  • Мнения: 1 902
Щетите са големи не искам да ви плаша но стана много лошоВремето се влоши рязко Снощи имахме сериозни проблеми Имаме повреди по яхтата Гледам сега гръцките канали и само това дават, жертви и големи поразии Цяла нощ валя и духаше много силно, сега е мрачно и отвратНяма и следа от хубавото време
Вие не сте ли на Пелопонес??

# 111
  • София
  • Мнения: 3 457
Сега се чух с моите приятели, които са в Плагиа.Посрещнало ги е паднало дърво.Пътищата са перфектни.Те не са знаели дори за ситуацията от вчера и са се изненадали сега като са пристигнали.Попитах ги за времето- дали е студено- казаха ми-  влажно- като на море.Не е студено

# 112
  • Мнения: 3 823
Ама те са навсякъде, Б.и компания😀

# 113
  • София
  • Мнения: 13 148
Момичета, аз пак нахално да питам за плажовете на Нидри, Лефкада - разбрах, че са скалисти, със камъчета ли са, подобни на Навагио или едър пясък?

Не, белите обли камъчета стават на местата, където има вълни. От западната страна на острова има такива плажове. От източната, където е Нидри, морето е затворено от всякъде като езеро и затова камънакът е като на езеро - чакъл. Wink

Дано бързо се оправи времето и всички, които сте в Гърция да си починете добре!   Hug

# 114
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
E то времето е лошо само край Солун - Халкидики - Кавала - Тасос и така ще бъде още 5 дни. Около 16 юли го дават връщане на горещото лято и там.

Който е на другия край на Гърция:   в Корфу/Лефкада/Закинтос -  Наксос - Санторини  е горещо  лято.

Като се сетя и какво е парещо слънцето в уж западния остров Корфу....такова чудо не бях преживявал като там от фурнаджйското слънце.

# 115
  • Мнения: 138
Записвам се в темата с резервация за началото на септември на Скиатос в Amalia Apartments през Booking. Имам обаче чуденка с логистиката. Ще пътуваме самостоятелно с автобус уж до Волос, но от всички фирми ми казват, че автобусът спира на около 10 километра на разклона за Волос. Моля  за информация с какво да се придвижим до пристанището. И още едно питане - за кола под наем на острова имате ли опит с определена фирма?

# 116
  • Мнения: 11 087
Явно автобусът продължава за Атина и спира на разклона на магистралата при Велестино, нямам друго обяснение. Не мисля, че е лесно да се оправите в тази ситуация, освен с предварително поръчано такси.
Но по-добре е да направите друго. Аз съм пътувала наобратно, от Скиатос до София, с обществен транспорт - става безпроблемно със смяна. Трябва ви един автобус от София до Солун и оттам - друг до Волос (пътят е около 2 часа), който спира близо до пристанището.
С фирма за коли под наем не мога да помогна.

# 117
  • Мнения: 138
Явно автобусът продължава за Атина и спира на разклона на магистралата при Велестино, нямам друго обяснение. Не мисля, че е лесно да се оправите в тази ситуация, освен с предварително поръчано такси.
Но по-добре е да направите друго. Аз съм пътувала наобратно, от Скиатос до София, с обществен транспорт - става безпроблемно със смяна. Трябва ви един автобус от София до Солун и оттам - друг до Волос (пътят е около 2 часа), който спира близо до пристанището.
С фирма за коли под наем не мога да помогна.
Това ще е единственият вариант, защото и на връщане трябва да правим същата гимнастика. Благодаря, започвам да търся удобни часове за придвижване. Ама и автобусните фирми имат едни служителки. Сливи ли имат в устата та не може да ми предложат варианта с прекачване!

# 118
  • Мнения: 3 823
Коя автобусна компания е това? Гледам, че Юнион-Ивкони предлагат Волос, попитайте ги тях конкретно.

# 119
  • Мнения: 138
Коя автобусна компания е това? Гледам, че Юнион-Ивкони предлагат Волос, попитайте ги тях конкретно.
Звъннах и служителката ми отговори, че спира на Автогара Волос. И тя не знае къде е точно.Ще си направя труда да ида и да питам директно някой шофьор на автобус дали това е в града, за да няма изненади.

Общи условия

Активация на акаунт