На море в Гърция 2019 - IV

  • 45 682
  • 763
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 8 905
Някой да каже как е времето край Кавала? Съвсем ли за нищо не става??? Студено ли е? Вали ли?

# 121
  • София
  • Мнения: 1 637
Ако спират тук https://www.google.bg/maps/place/Volos+Station/@39.3684571,22.90 … bg&authuser=0 си е съвсем в града и е близо до пристанището.

# 122
  • Мнения: 2 244
Някой да каже как е времето край Кавала? Съвсем ли за нищо не става??? Студено ли е? Вали ли?
Не е като предните дни, но не е и супер зле. Температурата е около 24 градуса, има вятър, леки облачета. Не е силен, но когато излезеш от водата, е малко неприятно. Водата, за сметка на това, е като супа. Така е поне при нас, в Ираклица.

# 123
  • София
  • Мнения: 1 244
Юнион Ивкони имат редовна автобусна линия София-Солун-Волос-Лариса-Атина и мисля че спират във Волос. Синът ми ги ползва два пъти до Солун, където имат даже две спирки в самия град. Не ми се вярва за Волос да зарязват хората на магистралата.

# 124
  • София
  • Мнения: 2 819
И Арда Тур имат линия до Атина, можете да погледнете на сайта им.

# 125
  • Мнения: 5 776
Не влизат във Волос на Арда и на Туристсервиз, на ЮИ може, но аз лично на техен автобус не бих се качила. По-скоро бих търсила до Солун и от там с гръцките до Волос.

# 126
  • София
  • Мнения: 3 444
Очаквах  вчера темата да е  доста активна във връзка със ситуацията в северната част на страната.....Гледам  в разни  ФБ групи и ми се плаче..... Все още ли няма ток? Как върви възстановяването  от щетите? ТОлкова хора  от нашата темичка се бяха запътили  традиционно  в този район, а няма никакви включвания....

# 127
  • Мнения: 19 272
В Метаморфози са нямали ток до обяд. После всичко се е нормализирало.

# 128
  • Мнения: 8 905
Някой да каже как е времето край Кавала? Съвсем ли за нищо не става??? Студено ли е? Вали ли?
Не е като предните дни, но не е и супер зле. Температурата е около 24 градуса, има вятър, леки облачета. Не е силен, но когато излезеш от водата, е малко неприятно. Водата, за сметка на това, е като супа. Така е поне при нас, в Ираклица.

Благодаря много!

# 129
  • софия
  • Мнения: 25 202
sssani, без да подценявам това, което е станало, наблюденията ми са, че гърците са добре организирани и много бързо се справят с подобни ситуации. Всяка година се случва и в рамките до максимум 3-4 дни все едно нищо не е било. Другото, което винаги ми прави впечатление - в нашите медии винаги нещата са представени апокалиптично. Ако си на място се озърташ и се чудиш за какво говорят. Сигурно е било сериозно и сигурно е имало щети, но не е апокалипсис.
Сутринта имаше относително обективен репортаж с участие на 2ма българи, които са на място и те казаха точно това "Почти всичко е изчистено и нещата са нормализирани".
Били сме по време на стачка на бензиностанциите, били сме по време на буря. Стачката ни забави с 1 ден, но не беше фатално и страшно, тук репортажите бяха... След бурята плъжът и биц барът бяха изчистени и стегнати до обяд. Без драми, без много приказки, без а,у.

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 09:15 от zvаnchе

# 130
  • Мнения: X
Последният път пътувах с Юнион Ивкони по линията Бургас - Плевен в края на юни. Просто нямаше друг превозвач. Да ви кажа, че правилно ги избягвам от години. Но този път нямах избор. Автобусът беше нов, но малък, местата му са сигурно около 30
Отвън изглежда лъскав. Обаче! Вътре теснотия! Климатикът Бучи като че ли съм сложила главата си в някаква машина И не охлажда!

Това за вътрешна линия. А другите им автобуси за вътрешна линия са от 1та свтовна.

И аз не бих се качила повече на тях, ако има друг превозвач, разбира се.

Ако някой ги е ползвал до Волос, моля да сподели какво е представлявал автобусът им.

# 131
  • ново
  • Мнения: 5 884
В Неа Ираклия няма ток, водата са я пуснали. Инфото ми е от преди час. Разчистено е иначе от дървета и клони.

# 132
  • София
  • Мнения: 5 885
Имам приятели на палатка са с малки деца на Ситония в къмпинг... казаха че е било страшно, много страшно
Били са в палатката по време на бурята. Искали са да се евакуират, прибрали са даже част от багажа в колата, но не са успели просто, толкова бързо е станало всичко. Сега са добре. Отминало.
Като знам че и ние бяхме при тях преди дни, направо..... Но ние не спим на палатки де... ма знае ли човек, те едните загинали са били в ресторант. Confused

# 133
  • Мнения: 138
Скрит текст:
Последният път пътувах с Юнион Ивкони по линията Бургас - Плевен в края на юни. Просто нямаше друг превозвач. Да ви кажа, че правилно ги избягвам от години. Но този път нямах избор. Автобусът беше нов, но малък, местата му са сигурно около 30
Отвън изглежда лъскав. Обаче! Вътре теснотия! Климатикът Бучи като че ли съм сложила главата си в някаква машина И не охлажда!

Това за вътрешна линия. А другите им автобуси за вътрешна линия са от 1та свтовна.

И аз не бих се качила повече на тях, ако има друг превозвач, разбира се.

Ако някой ги е ползвал до Волос, моля да сподели какво е представлявал автобусът им.
Май имаше съфорумки, които живеят или работят в Гърция. Моля, за информация дали наистина Юнион Ивкони спират в град Волос. Всички други фирми ги проверих - спират на Велестино.

# 134
  • Мнения: 7 214
Снимките са от вчера. Плажът Миртос!!!
Не можах да се въздържа.
Кефалония е прекрасна!
Ще разказвам като се приберем.

Общи условия

Активация на акаунт