На море в Гърция 2019 - IV

  • 46 109
  • 763
  •   2
Отговори
# 345
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
В издирване на Ново чисто тихо и спокойно място за Септемврийската ми почивка съм

На картата си харесах Стратонион
https://www.google.com/maps/search/%D0%A1%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%8 … 23.8162985,14.92z

Някой с впечатления от това място ?

# 346
  • Мнения: 11 125
Тихо и спокойно е наистина. На мен ми се струва доста симпатично, като сме преминавали. Местни са ми разправяли за замърсяване от индустрия (преди доста години) и поради това неразвит туризъм. Може би е в миналото, не съм се интересувала. Селският плаж не струва, но ако имате лодка или готовност да карате по черен път, северно от Стратони на полуострова има доста интересни диви плажове. Към Олимпиада има и нормални - с път, барове, чадъри. Паркът на Аристотел в Стагира е много приятен.

# 347
  • Мнения: 807
Абе и ти си права! Лимнос ми е номер 2 по вятър Stuck Out Tongue

А в тази твоя класация, къде попада Лефкада по вятър?

# 348
  • Мнения: 91
Здравейте, момичета. Включвам се при вас със спешна нужда от съвети. На Амулиани сме, точно приключихме плажа на Карагаци и установихме, че не можем да намерим ключа за колата. Явно е паднал някъде и не можем да я отключи. Моля за съвети как да процедираме, имаме сключен асистанс при пътуване в чужбина към Дженерали, полицата е в хотела. Ще намерим начин да се придвижим до стаята и после? Много ще съм благодарна, ако можете да ни посъветвате.

# 349
  • София
  • Мнения: 12 007
В стаята нямате ли резервен ключ?

# 350
  • Мнения: 11 125
Aventita,
много неприятно! Ето този денонощен телефон на Дженерали извадих от сайта им +359 29 26 7222, ако искаш, обадете им се още сега, от плажа, докато намерите начин да се придвижите до хотела и да си намерите полицата.

# 351
  • Мнения: 790
Голямо ли е разстоянието от колата до плажа? Защо просто не го потърсите по обратния път?

# 352
  • Мнения: 228
Здравейте, някой може ли да ми препоръча място за нощувка близо до Маказа? Ще пътуваме за Гърция, но мислим да разделим пътя на две части и да направим една нощувка в региона. С малки деца сме и търся чисто, тихо и спокойно място.

# 353
  • Мнения: 18 548
За ключа - първо се успокойте и върху една хавлия обърнете всички чанти. После поразгледайте наоколо, особено при колата, вероятно е наоколо. В България имате ли резервен ключ? Ако някой може да го вземе и да ви го изпрати с куриер до Гърция?

# 354
  • Мнения: 1 408
Само да вметна нещо не съвсем по темата, но на някой може да му е интересно. Навремето четох една книжка Малка Англия, действието се развива на о-в Андрос и ми хареса много.

За съжаление я изгубих някъде по преместванията.....


Аз вече резервирах и последния етап от пътуването в Лутраки Позар, надявам се да ни хареса, поне на снимки и от отзивите изглежда страхотно.

# 355
  • Мнения: 4
Здравейте, направих запитване за Ставрос,както ми препоръчахте, но да попитам там плажът с финен пясък ли е и водата дали е плитка?

или да се насоча към Неа Перамос?

Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 22:49 от AnMary

# 356
  • Мнения: 91
Здравейте отново. Благодаря много за бързата реакция. Ключът е паднал на пясъка, незнайно как, но Слава Богу една дама го беше намерила и ни го върна. Няма да редактирам, може да е полезно за някой друг. Иначе и аз за варианта с изпращане на резервния ключ си мислех, струва ми се най-безболезнен. Дано не се налага. Още веднъж благодаря, ще разказвам като се върнем, тъй като от четене на темите избрах дестинацията. Безкрайно полезни сте!

# 357
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Здравейте, момичета. Включвам се при вас със спешна нужда от съвети. На Амулиани сме, точно приключихме плажа на Карагаци и установихме, че не можем да намерим ключа за колата. Явно е паднал някъде и не можем да я отключи. Моля за съвети как да процедираме, имаме сключен асистанс при пътуване в чужбина към Дженерали, полицата е в хотела. Ще намерим начин да се придвижим до стаята и после? Много ще съм благодарна, ако можете да ни посъветвате.


Моят ключ направо си падна от лодката в морето
С Куриер се оказа сложно /на острова идват един път месечно/
Та се наложи да дадем 100 евро на едни на поанзати, да вземат резервния от Пловдив и да го донесат до Амулиани

# 358
  • София
  • Мнения: 12 007
Затова винаги взимайте резервния ключ и го дръжте на място, различно от мястото на първия ключ.

# 359
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Тихо и спокойно е наистина. На мен ми се струва доста симпатично, като сме преминавали. Местни са ми разправяли за замърсяване от индустрия (преди доста години) и поради това неразвит туризъм. Може би е в миналото, не съм се интересувала. Селският плаж не струва, но ако имате лодка или готовност да карате по черен път, северно от Стратони на полуострова има доста интересни диви плажове. Към Олимпиада има и нормални - с път, барове, чадъри. Паркът на Аристотел в Стагира е много приятен.

Имаме лодка и обожаваме забутаните плажове по черни пътища
Стратони ме привлече именно с
"Гористият полуостров Бростомница между Олимпиада и Стратони и част от защитената територия ‘Σκουριών’"
Там дали може да се плажува ?
и с лодката ни предупредиха последния път че май не може свободна да си шаваме /тя малка под 3метра https://1001-1.com/bg/rubber-boats/motor-boats/skipper-sm280-detail и с мотор
ползваме я колкото да влезем в морето /а наАмулиани за ходене на плаж до Магарешките острови /

Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 14:34 от MAMA GALQ

Общи условия

Активация на акаунт