На море в Гърция 2019 - IV

  • 45 787
  • 763
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 1 674
Параход, за съжаление само по-малкия кораб Диагорас спира директно на Патмос от Кавала и пътува точно 24 часа. Бая дълго ми се струва, а и сигурно ще сме с малката. А и откакто Атика Груп купиха Хеленик вече не позволяват евтините билети Super Economy да се купуват онлайн, явно искат да ги запазят само за гърци. Стандартните билети са по 60 евро на пътник на посока. Но имам почти цяла година да го мисля, нодявам се да излезе някакъв приемлив вариант.

# 406
  • Мнения: 5 776
Параход, за съжаление само по-малкия кораб Диагорас спира директно на Патмос от Кавала и пътува точно 24 часа. Бая дълго ми се струва, а и сигурно ще сме с малката. А и откакто Атика Груп купиха Хеленик вече не позволяват евтините билети Super Economy да се купуват онлайн, явно искат да ги запазят само за гърци. Стандартните билети са по 60 евро на пътник на посока. Но имам почти цяла година да го мисля, нодявам се да излезе някакъв приемлив вариант.

На мен тези евтините ми излизаха и онлайн докато бяхме в Гърция, може да пробвате през някое гръцко прокси дали няма да излязат.

# 407
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Ето и отзиви от Офринио. На плажа е спокойно, тук там има едри камъни в пясъка. Доста българи има, заведенията са прилични, като ориентировъчна цена ще кажа ,че всичко е по 6 евро.

# 408
  • София
  • Мнения: 1 674
На мен тези евтините ми излизаха и онлайн докато бяхме в Гърция, може да пробвате през някое гръцко прокси дали няма да излязат.

Не знам дали става и как, но аз чета това на сайта на Хеленик (същото го има и на сайта на Блу Стар)
Цитат
20€ per person to Cyclades and N. Aegean*!

    The offer is valid in Economy class, for limited number of tickets, to all the itineraries that it’s available.
    The offer is not valid for the intermediate routes.
    Tickets must be issued upon booking.
    No discounts are applicable.
    These tickets cannot be cancelled or converted to open date tickets and changing the destination, the departure date or hour, is not possible.
    The ticket is issued in the passenger’s name, it is personal and non transferable.
    The "SUPER ECONOMY" category cannot be booked through the On-Line Booking System.

*Psara, Inousses, Chios, Lesvos, Ag. Efstratios, Limnos, Kavala, Ikaria, Fournoi & Samos.
Тук пише и че не може нищо да им се променя, не знам какво става ако отменят кораба. А на мен миналата година ми ги презавериха за по-скъпия кораб без доплащане.

# 409
  • Мнения: 11 043
Не може да се променя по твое желание (нормалните тарифи имат безплатна канселация до 14 дни или по-малко преди датата на плаването, различно за различните сезони и компании), в случай на такива големи размествания по вина на превозвача - като в твоя случай - явно има друго решение.
За такава голяма разлика в цената, аз бих ги купила чрез посредник в Кавала или направо да отида дотам. Не съм го правила досега, де Simple Smile
Иначе имах предвид по-скоро вариант да пътувате с по-бързия (Нисос Миконос ли беше) до Икария или Самос и там да се прехвърлите на местните кораби, които са и по-начесто, а не да се лангъркате 24 ч. с Диагорас.

# 410
  • София
  • Мнения: 1 674
Параход, благодаря за идеите Hug И аз ги обмислям, но засега нещо всички варианти ми се виждат тегави. Нисос Миконос пристига на Самос в 21,00 ч. (пак си е доста дълго от Кавала над 13 ч.) и то пътува само в сряда, което предполага нощувка и във Вати и пак цялото пътуване става доста сложно и дълго. Иначе и аз съм си мислила да отскоча до Кавала за билети, но то пак изисква организация. А когато аз купих билетите Супер Икономи, нямаше такива ограничения и пишеше, че може да се презаверяват (или май да се превръщат в отворени, не съм много сигурна), само не можеше да се връщат пари.

# 411
  • Там където
  • Мнения: 787
Цитат
Това, което е важно да знаете, е че между Корфу и Паксос няма фериботна връзка с автомобил (поне преди нямаше), само пешеходна. С кола и до двата острова се пътува от Игуменица.
От Корфу до Паксос има и дневни екскурзии с лодка, ако се спрете на вариант база само в Корфу.
[/quote]

Предстои ни почивка след 15 септември на Корфу.
Параход,

Правилно ли съм разбрала че има пешеходна връзка между Крфу и Паксос? какво представлява и колко е разстоянието?

Благодаря предварително.

# 412
  • София
  • Мнения: 1 902
И аз търся такава връзка за Септември,но от Амудия!

# 413
  • София
  • Мнения: 1 707
В крайна сметка резервирах в Геракини, ол инклузив. Дано не се разочаровам...

# 414
  • София
  • Мнения: 1 674
Параход е имала предвид редовна фериботна връзка между Корфу и Паксос, които кораби обаче са по-малки и не возят коли. Доколкото съм чела се пътува около 90 мин и струва 15-20 евро на човек. Има и дневни трипове до Паксос и Антипаксос от Корфу.

# 415
  • Мнения: 6 289
В крайна сметка резервирах в Геракини, ол инклузив. Дано не се разочаровам...
Може ли да споделиш кой е хотела?

# 416
  • София
  • Мнения: 1 707
Glavas inn

# 417
  • Мнения: 11 043
Параход е имала предвид редовна фериботна връзка между Корфу и Паксос, които кораби обаче са по-малки и не возят коли.
Това Hands Thumbsup

Eто и разписанията http://www.paxos-greece.com/paxos-ferry-times.htm

# 418
  • София
  • Мнения: 973
За Корфу: правилно ли съм се ориентирала, че повечето хубави плажове са от югозападната част?
Правилно си се ориентирала.

Големи ли са разстоянията на Корфу?
От най-южната част до най-северната са 80 километра - за около 2 часа ( ако не се появи някой автобус или камион зад който да се бавите, въпреки че ни се е случвало и автобуса да отбие, за да пусне колоната след себе си ). Ние затова бяхме по средата ( до Палеокастрица ) , но ходехме повече нагоре. Въпреки че бяхме за 7 дена пак не ни стигна времето. Забележителности така и не можахме много да разгледаме, че бяха около 34 градуса тогава и с 3 деца не ми се ходеше по крепости и дворци, а ми се искаше много. Определено ще се върнем пак.

# 419
  • Мнения: 143
Мдаа, чета си аз и явно, за да ни е по спокойно и без търчане, ще трябва да избера единия остров. Благодаря за споделеното!

Общи условия

Активация на акаунт