На море в Гърция 2019 - IV

  • 46 039
  • 763
  •   1
Отговори
# 420
# 421
  • София
  • Мнения: 482
миленка_д, мерси и на теб за Крит.
Трябват ли ни аква обувки за там?

# 422
  • Мнения: 904
миленка_д, мерси и на теб за Крит.
Трябват ли ни аква обувки за там?

Не съм Миленка, но мисля ,че не. На нас поне не са ни трябвали . Хубаво лято на Крит!  Завиждам в хубавия смисъл.Simple Smile

# 423
  • Мнения: 11 097
Ние не ползваме никъде, но и аз мисля, че за вашия кратък престой на Крит ще се придържате изцяло към пясъчни плажове. Не слизайте на Превели по джапанки като мен, доста баир е и после ще имате мускулна треска на прасците два дена Simple Smile

# 424
  • Мнения: 5 832
Добри ресторантчета в Паралия Катерини? Не от тези тип селски хоремаг. Снощи бяхме в Молос, но ни се иска да седнем и другаде.

# 425
  • Мнения: 11 097
Много добри ресторанти има горе в града Катерини. Ама шофьорът трябва да се жертва да не пие Simple Smile Последно посетихме Boukia & Goulia.

# 426
  • Sofia
  • Мнения: 1 183

Ей тази таверна препоръчвам в Платамон. Миналата година закрихме сезона там.Вкусна храна, любезно обслужване, типична семейна таверна. Имаше и доста местни, което за мен винаги е добър показател.https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g6158669-d12562096 … al_Macedonia.html

# 427
  • София
  • Мнения: 1 694
На въпроса за акваобувките: ние си носехме, но можеше и без тях. Единственият плаж, на който имаше реална необходимост, беше Глика Нера. Иначе мъжът ми ги ползваше за шофиране до плажа, защото джапанките вече са забранени, а не е много удобно след плаж да обуваш чорапи и маратонки. Ползвахме ги и на пътеката към Балос, както и на стълбите към Превели - там имаше и във водата камъчета и е по-удобно да се влиза с тях, но не е задължително. При разходката из палмовата горичка покрай реката също и тримата бяхме с акваобувки. За мен са улеснение и ги предпочитам пред маратонките до плажа, особено по прашните пътеки, защото после се измиват лесно и на другата сутрин са сухи.

# 428
  • София
  • Мнения: 1 247
Аз вече си мъкна аква обувките навсякъде. Ако потрябват да има.  Съпружието също шофира с тях вече, заради забраната за джапанките. Simple Smile

# 429
  • Мнения: 11 097
Какви купувате? Щото има едни съвсем меки, като цвички, абсурд ми се вижда да се ходи с тях до Балос или Превели. Сигурно някакви с по-твърда и стабилна подметка?

# 430
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Какви купувате? Щото има едни съвсем меки, като цвички, абсурд ми се вижда да се ходи с тях до Балос или Превели. Сигурно някакви с по-твърда и стабилна подметка?
Гледам тука местните ходят с едни изцяло силиконови аква обувки, но предполагам, че е заради камъчетата в началото на брега, не са твърди подметките им

# 431
  • София
  • Мнения: 1 694
Моите са от Лидл за 10 лв. и вече трета почивка ги ползвам, още са здрави. Текстилни са, с гумена подметка (може и някакъв силикон да е), има на нея едни остри пъпчици, една част от които са се изтрили, но не им пречи. Като тази е

# 432
  • Мнения: 5 832
То малко смешно, ама ще си питам. Да няма някаква забрана за монокините в Гърция? Ходила съм на 6-7 места и никога не съм виждала жена без горнище. Не говоря да хукна по плажа по гърди, но не ги виждам и по хавлиите да ги махат.

# 433
  • София
  • Мнения: 18 704
Няма,но те са доста консервативни.
Българки,румънки се събличат най~често.
И гъркини съм виждала,но доста маалко.

# 434
  • София
  • Мнения: 5 362
В случай, че искате да ползвате отстъпки от ферито до Лефкими-Корфу, тук има 25% отстъпка от цената. https://lefkimmilines.gr/en/home/

Общи условия

Активация на акаунт