На море в Гърция 2019 - IV

  • 45 944
  • 763
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 11 987
Макарон, ние сме с кемпер и обикаляме. Почти никога не нощуваме на едно и също място две поредни нощи.
Още не сме мислили маршрута, защото още се чудя къде да ходим в средата на август за 5 дни.
Времето е малко, за да отидем много на юг, а пък в северната част на Гърция има твърде много нашенци и всякаква друга балканска паплач.
Търся подходящи за шнорхелинг места, по възможност и да няма хора. Приемам съвети.

# 496
  • Мнения: 5 013
Ние юни за 5 дни ходихме до Уранополи. В южния край на града, след всички таверни, вили и прочее, почти към затворената част на Атон, имаше уединени, каменисти плажчета. С колата продължавахме докъдето може и после се спускахме пеша към морето. Кой знае колко интересни неща за гледане във водата нямаше, тук-таме някоя по-едра мъжка thalassoma pavo, в по-дълбокото 1-2 морски звезди или някое октоподче, но поне в последната седмица на юни бяхме сами, буквално жива душа нямаше в радиус от 1 километър. Някой от темата ми препоръча да отидем там, извинявам се, че съм забравила кой точно беше.

Иначе самото Уранополи не е нашето място и сякаш ни беше най-скучната почивка в Гърция. А бяхме планирали Мани, но заради служебен ангажимент почивката се съкрати и Уранополи беше единственият вариант.

Редактирам, за да покажа единственото прилично получило се видео от карета карета


Камерата ни е кофти, ние не сме особено добри фотографи, тегаво е да се снима подводно, но пък си имаме спомен от този ден. Сега търся да видя дали на някое от видеата сме успели да заснемем някой и друг корал.

Последна редакция: нд, 28 юли 2019, 21:12 от Макарон

# 497
  • София
  • Мнения: 11 987
Мъжът ми е в къмпинга в Уранополи в момента с дребния. Ние с големия сме си в София. Едва ли ще му се ходи пак там.

# 498
  • Мнения: 11 073
Благодаря на всички за съветите и коментарите относно Финикунда, Метони и изобщо Пелопонес. Снощи успях да разгледам по-подробно Финикунда и мисля, че е нашето място. Остава да намеря и конкретно място за настаняване.
Мога да препоръчам хотел Estia, семейството собственици са страхотни и има приятна панорамна тераса.

# 499
  • София
  • Мнения: 272
Благодаря, Параход. Гледах го и аз, много ми хареса, но над 100 евро за нощувка са извън бюджета ни Sad Продължавам да търся нашето място.

# 500
  • София
  • Мнения: 2 626
Здравейте, планувам море в Гърция от 01.09 до 07.09, като обмислям три нощувки на Корфу в градчето Pelekas и три нощувки на остров Паксос. На Паксос нямам идея къде да се позиционираме. Питането ми е: дали плана е осъществим, подходящи ли са за съчетаване двата острова или да отделим повече време на Корфу? Ще пътуваме с автомобил от Бг.
Аз лично бих комбинирала Паксос с Парга. Миналата година бяхме в Парга с кола. До Паксос има еднодневни круизчета, но спокойно могат да се ползват и като превоз до острова( трябва да оставите обаче колата в Парга). Група скандинавци се бяха разбрали с капитана на нашето корабче да ги остави и вземе три дни по-късно. Паксос е страхотен, както и Парга.

# 501
  • Мнения: 11 073
Портокалкова, как над 100! Беше 50-60 по наше време за семейство с малко дете. Не мога да повярвам, че толкова са вдигнали цените. Може да се окажат по-ниски, ако ги запиташ извън букинг?

# 502
  • София
  • Мнения: 272
Параход, за август цената е 125 евро, за септември 90, за май и октомври - 55. Цените са обявени на сайта им. В букинг е една идея по-скъпо...

# 503
  • Мнения: 11 073
Разбирам, явно са вдигнали цените. Ние бяхме през юни. Дано намерите нещо подходящо.
Ето в този австрийски сайт за Финикунда има доста идеи http://finikounda.at/

# 504
  • Мнения: X
Здравейте,

Радвам се, че се присъединих към вашето голямо семейство Simple Smile  Предстои ни пътуване към средата на август до Гърция за 2-3-4 нощувки (не сме решили още) и намерих страхотни плажове на Ситония обаче не съм сигурна дали искам да прекараме почивката си точно там, тъй като ние не търсим само плаж, искам да има магазинчета и хубави ресторанти и таверни за да можем да правим хубави, приятни разходки вечер. Моля да ми препоръчате хубави места с въпросните ,,изисквания", може да е на Халкидики или на друго място не по-далеч от 500-600 км. Благодаря ви!  Simple Smile

# 505
  • Мнения: 1 078
Здравейте,

Радвам се, че се присъединих към вашето голямо семейство Simple Smile  Предстои ни пътуване към средата на август до Гърция за 2-3-4 нощувки (не сме решили още) и намерих страхотни плажове на Ситония обаче не съм сигурна дали искам да прекараме почивката си точно там, тъй като ние не търсим само плаж, искам да има магазинчета и хубави ресторанти и таверни за да можем да правим хубави, приятни разходки вечер. Моля да ми препоръчате хубави места с въпросните ,,изисквания", може да е на Халкидики или на друго място не по-далеч от 500-600 км. Благодаря ви!  Simple Smile
Mammasita,  може да изберете някое по-оживено място като Никити / Ситония / или Певкохори, Ханиоти /Касандра/ например. Посочените населени места си имат плажове разбира се в сезона са доста пълни, имат и много магазинчета и таверни. А с колата може да обикаляте и да търсите и по-уединени плажове, но като цяло не са много.

# 506
  • Варна
  • Мнения: 123
Здравейте, от няколко дни сме в Амудия и искам да споделя за два прекрасни плажа на около 10 км. в посока Превеза. Алонаки и Скала. Препоръчаха ни ги местни, чисти сини води, подходящи за деца, с бар над водите. Има още един Керенца бийч, който е близо, но смятаме да посетим утре. По-късно сме планирали Springs of Acheron /близо до извора на реката/, предлагат разходка с коне, рафтинг и други забавления. Вчера бяхме на обиколка с кораб до Пакси/Антипакси.

# 507
  • Мнения: 786
Змия, ще се засечем значи Simple Smile

Вие къде сте запланували да идете? Аз ровичкам в Интернет от две седмици да набележа плажове за шнорхелинг в Корфу, включително такива, които са достъпни само по вода, и удрям на камък, само Палеокастрица и Порто Тимони се споменава. Останалите хвалени плажове са все пясъчни, плитки... Сигурно са хубави за плажуване, но няма да има много живот в тях. Отказвам да повярвам, че няма и други места за шнорхелинг на такъв голям остров.

И още един въпрос - към Паксос и Антипаксос ще отскочите ли? Ако да, как - аз се колебая дали с пътническия ферибот, дали с организиран круиз или самостоятелно с моторна лодка.

Макарон, виждам, че си запаена по шнорхелинг. Може ли мъничко инфо по тази тема на пълен, ама пълен лаик? Иска ми се като ходим сега в Гърция (Лефкада) да си вземем някакви маски, за да погледаме дъното. Можеш ли да дадеш инфо какво и от къде можем да вземем като за напълно, тотално начинаещи, а да не кажа, чак малко ме е срам, но ме е страх да си потапям главата във водата (имам някакъв страх, че ще се задуша) и не плувам много добре. Мъжът ми няма проблеми. Но, въпреки всичко ми се ще да опитам. Освен това, къде е добре на Лефкада да се прави това без да трябва да се влезе много надълбоко? Благодаря предварително.

# 508
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
avpetrova, значи ви хареса Скала? Това ни е един от любимите плажове. По-миналото лято обаче, като минахме оттам, бяхме много разочаровани - мръсно, кантината не работеше... Радвам се да прочета, че пак е хубаво Simple Smile И да си купите боб от фермите по пътя, много е хубав Simple Smile

# 509
  • Мнения: 11 073
Jul,
кога пътувате за Лесбос?

Общи условия

Активация на акаунт