На море в Гърция 2019 - IV

  • 46 061
  • 763
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 2 630
dalina_50, на мен ми харесаха Лихнос и Валтос. Първият беше по-спокоен , но е малко извън Парга. Честно казано за един ден аз бих обърнала повече внимание на градчето. Има много приятна архитектура.

# 676
  • Мнения: 11 117
Най-красив е Саракинико, а най-удобен - Лихнос. И двата ще са препълнени. Парга през деня в жегите е ОК за разходка (в по-сенчестите сокачета), вечер е страхотията от народ. Има големи проблеми с паркирането - предполагам вече сте резервирали, дано имате осигурено паркомясто.

# 677
  • Мнения: 904
Саракинико  ми беше от набелязаните . Какво ще кажете за  Каравостаси или е малък и ще е много пренаселен.
Иначе хотелът уж има паркинг ,дано няма неприятни изненади.

# 678
  • Мнения: 11 117
Всъщност е доста по-голям от Саракинико Simple Smile
Мисля си, че може на Луца-Врахос да е по-спокойно, ама той е доста надолу в посока Лефкада.

# 679
  • Мнения: 904
Идеята е да пътуваме през нощта ,с присигането да подремнем на някой плаж докато стане време за настаняване , да починем  и след обяд да разгледаме града. Дали ще е възможно да се случи това.

# 680
  • Мнения: 8
Здравейте мами, надявам се да съм полезен с моето мнение на татко. С жена ми и дъщеря ми много обичаме да ходим на море в Гърция. Ходили сме на доста места, има много добри и доста зле, но сега сме в Сарти на Халкидики и това е поводът да се регистрирам и да пиша. На по-долнопробно и скапано място не съм бил никога. Целият полуостров Халкидики е едно разочарование за мен с комарите, мръсотията, гадната вода и пълчищата източноевропейци. Миналата година в Карета Ризорт на Торони водата смърдеше на петрол, но тук сега в 23:00 дори и вода няма. Ни топла, ни студена. Хотелът ни се казва Азалия и е с една идея по-широки стаи от останалите, които са толкова минималистични, че направо не мога да повярвам, че съществува такава наглост. Това е курортът с най-тесните стаи, коридори, тоалетни и тротоари. Преди два часа плисна малко дъждец и всички шахти се оказаха запушени, улиците се наводниха и малаките излезнаха с метли и четки да изтласкват водата един към друг от минималистичните си магазинчета и заведения. Ако завали като у наше село няколко дни и ще се издавят като плъхове. Таверните тук в Сарти са доста, малко са по-скъпи и храната е малко по-зле. Мръсните чинии и прибори  няма да коментирам изобщо. Поне си мият доматите за салата за разлика от нашите в България. Плажът тук обаче е много добър, с едър пясък, водата е доста чиста, баровете са малко и често няма свободни места, свободната зона е огромна. Тук почти няма българи, преобладават сърби, македонци и унгарци. Общо взето курортът е доста тих, семеен тип. Вечер улиците са претъпкани, но навсякъде има свободни места.

Последна редакция: сб, 03 авг 2019, 23:20 от Mordehaj

# 681
  • Мнения: 856
... Какво ще кажете за  Каравостаси или е малък и ще е много пренаселен....
Kaравостаси е страхотен плаж, пренаселен едва ли ще стане, там няма много места за настаняване, а плажът е доста голям.
Лихнос също е добра опция, предвид близостта му до Парга.
Изберете в движение този, който ви е по-удобен, спрямо времето, с което разполагате.

# 682
  • Варна
  • Мнения: 3 947
Mordehaj изобщо не си прав , просто си се набутал на Халкидики ( то и където и да е в Северна Гърция) юли и август когато пълчищата източноевропейци буквално унищожават всичко.Така сме ги нападнали , че нямам идея да им остава време да правят чекии както ги провъзгласяваш.

# 683
  • Мнения: 8
Възможно е и да не съм прав, но и аз се занимавам с бизнес и когато не съм сигурен в изпълнението на поръчката, я отказвам, защото за мен качеството е на първо място. Аз не съм придирчив човек, но ми е много неприятно да гледам как дъщеря ми заспа, докато чакаше водата да дойде и понеже знам до някаква степен гръцки, на въпроса ми защо става така, собственикът отговори - прекалено много хора има сега. Аз така не разбирам нещата. Значи от една страна в Гърция законите са железни срещу застрояването и изобщо срещу строежите, а от друга, в Сарти са се строили безразборно и не могат да поемат потока от народ, заради недостига от вода и евентуално ток. Аз харесвам Паралия Офринио, макар там плажът да е камъни и пясък, просто мястото е удобно и си търся парцел на първа линия, за да си направя къща и да мога да идвам по всяко време. Та значи или парцелът трябва да е над 4000 кв.м. или не може да се строи. А дори и да е голям, може до 200 кв.м. къща, не че ми трябва толкова голяма. Омръзнало ми е да гледам неадекватните закони, далаверите, ограбването и простотията в България, мислех че тука до голяма степен това няма да го има, но явно се заблуждавам. Да, малаките са по-добродушни, спокойни, няма я нашата злоба и завист, не си убиват жените често като при нас, но мързелът, недоскопосването на работата, ниското качество, това за мен е дразнещо.
Освен това съм бил и на много други места в Гърция, например на Лутра Едипсо почти няма българи, харесва ми, защото е пълно с гръцки пенсионери, бабичките се плацикат в минералните басейни и пеят песни, но плажът е предимно камъни и има яко морски таралежи, а и пътят не е малко. Харесвам и района на Каламата, Триполи, аз лично обичам много да е топло, но просто е много далеч и нямам толкова време.

Последна редакция: нд, 04 авг 2019, 08:41 от Mordehaj

# 684
  • София
  • Мнения: 5 364
Galina и аз щях да предложа Лихнос. Но е фул. Той е най- близо до Парга.

# 685
  • Варна
  • Мнения: 3 947
то по хората ходи  - ако погледнеш я Хърватска , я Италия и Испания , а да не говорим за Маями , Хавай , Хонг Конг и Сингапур направо трябва да се гръмнеш Simple Smile

# 686
  • Мнения: X
Извинявам се, но не намерих какво значи. Бихте ли пояснили значението на думата 'малаки'

# 687
  • Мнения: 5 776
Идиот, глупак, тъпанар и подобни. Те често и така си се поздравяват, напълно добродушно.

В Гърция местата за почивка и плаж са толкова много и различни, че аз пък се чудя как може някой да се навре на място тип Китен и да се чуди защо намерил това, което търсил. И няма нужда чак до Каламата да се ходи, а и Триполи си е планина все пак.

# 688
  • Мнения: 209
Саракинико  ми беше от набелязаните . Какво ще кажете за  Каравостаси или е малък и ще е много пренаселен.
Иначе хотелът уж има паркинг ,дано няма неприятни изненади.

Привет, Каравостаси е голям плаж.Втората седмица на септември миналата година бяхме десет души разпръснати по ивицата и сякаш си си сам.Не зная, обаче в сезон как е. На Саракинико беше в същия период претъпкано.Иначе самия плаж е хубав.Има шезлонги и заведения.
На мен мноооого ми харесаха плаж Скала и плаж Спартила.Скала е пясъчен, кристално чист, плитък и като огледало.Има кантина за сандивичи и разни неща за пийване.Спартила е уникално красив,тюркоазен залив,ок е и за шнорхелинг, тъй като е скалист и дълбок.Пътя до него обаче , е кофти.Заради трудния достъп именно най вероятно бяхме цял ден напълно сами.В близост няма място да се купи вода или храна, тоест задължително се носи.

# 689
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
. Аз харесвам Паралия Офринио, макар там плажът да е камъни и пясък, просто мястото е удобно и си търся парцел на първа линия, за да си направя къща и да мога да идвам по всяко време. Та значи или парцелът трябва да е над 4000 кв.м. или не може да се строи. А дори и да е голям, може до 200 кв.м. къща, не че ми трябва толкова голяма. Омръзнало ми е да гледам неадекватните закони, далаверите, ограбването и простотията в България, мислех че тука до голяма степен това няма да го има, но явно се заблуждавам.

Защо не си купиш готова къща ? Предлагането е голямо.
Как смяташ да строиш в чужда държава ?

Общи условия

Активация на акаунт