Любители на Котки - Тема 135

  • 23 081
  • 767
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 25 242
В хотел за котки пък никога не бих си оставила котката. Невероятно стресиращо преживяване би било. Нашите котки като си ги взехме от свекърва ми, при положение, че се връщат при нас, където са живяли преди, при положение, че ни познават отлично и че получаваха внимание, грижи, гушкане и квото се сетиш им трябваше повече от месец да се отърсят от стреса, направо не искам да си представям какво биха изживели на непознато място за една седмица в клетка, с непознати хора около тях. Бих оставила животното вкъщи, където си е на собствена територия. Толкова ли няма кого да помолите да идва от време на време да го нахрани?

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Нашите котки също са супер чувствителни, но им трябват най-много 24 ч., след като ги вземем от хотела, за да се аклиматизират. В началото само малко мяукат, но бързо се оправят. Не е никакъв проблем.
Но пък съм срещала и много котки, които се чувстват отлично, като са на хотел – галят се, мъркат, игриви са. Та, явно не на всяка мацорана подобно изживяване ѝ се отразява тревожно.
По принцип, много е важно котките, а и всички останали видове домашни любимци, да бъдат максимално адаптивни към заобикалящата ги среда. Стресът в умерени количества дори е полезен за самите животни. Аз на този етап много съжалявам, че още от бебета не започнах активно да ги извеждам на каишка и да ги поставям в непозната обстановка, за да се научат да не се страхуват, при рязка смяна на средата. Защото животът сам по себе си е непредвидим – не може една елементарна визита при ветеринаря да е стресов фактор. Да не говорим за нещо по-голямо, като евентуална смяна на квартирата или дори преместване в чужбина. И ако се наложи да прекара няколко седмици, че и месеца, в карантина – какво? Ще трябва да мре ли?
Затова – колкото по-адаптивна и социална котарана, толкова по-малко нерви за самата нея, а и за собственика ѝ.

# 92
  • София
  • Мнения: 4 714
Съгласна съм и с Месечинка виторога и с Blаck Cat
Проблемът с хотела е, че освен стрес, са и не малко пари. Върти ми се в главата нещо от рода на 40-50 лв на ден.
Другото е, че всяка котка е различна и Butterfly* няма как да знае как ще реагира нейния, особено за първи път. Аз лично бих го оставила вкъщи за 7 дни, пък после ще го възпитава на излизане. Wink Но бих оставила повече тоалетни. Все пак ако всичко е обезопасено какво може да стане на коте за 7 дни? Обстановката е позната, има вода, храна + Т ?
Скрит текст:
Моя приятелка има лабрадор. Оставиха го на хотел в който има камери. Та гледат те камерите и се оказва, че кучето не го извеждат, то видимо не се чувства добре и се наложи да пращат човек да го прибира от там.

# 93
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
О, MayyaI, чак толкова скъпи не са. Особено ако си само с едно животинче. Аз съм с 2 и сумарно плащам 24 лв. / денонощие, като ми приспадат още от цената, защото разполагам с клиентска карта от "Д-р Стефанов". Но не казвам, че и това е малко като цена, защото за десетина дни са си към 220 лв.

# 94
  • София
  • Мнения: 4 714
Blаck Cat, благодаря за инфото, не знаех, че Стефанов имат и хотел. Hug
Сегашният ми котарак определено не се чувства добре другаде, освен вкъщи, много много е страхлив в това отношение, не знам как да му вдъхна увереност. С предишната котка нямах такива грижи.

# 95
  • София
  • Мнения: 3 840
В моя квартал има такава услуга (хотел) в една от клиниките, около 10 лв на ден е, но не съм ползвала услугата все още.

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Моля, MayyaI, но не си ме разбрала – самите "Стефанов" нямат хотел – написах, обаче, че мога да ползвам тяхната клиентска карта за отстъпка в клиниката, към която е хотелът, на който обикновено се доверявам за престоя на мацинките. Simple Smile

# 97
  • София
  • Мнения: 13 151
Butterfly*,  с удоволствие ще включа Пухчо в списъка, но това може да стане в следващата тема. Вече не мога да редактирам. Става само в първите 24 часа. Напомни ми пак.  Wink

Колкото до пътуването - на мнение съм, че котките най-добре се чувстват у дома. И винаги съм ги оставяла. Но става въпрос за малко коте. Те все още нямат изградени навици и им е все едно къде се намират. И от пътуване не се страхуват. Единственото, заради което не бих го взела на почивка е, че все пак трябва да стои само в хотела, а там влизат и да почистват. Като нищо могат да го изпуснат. Не се знае и как са прозорците, балконите. Нямате ли приятели, при които да го оставите? Не е проблем и да го оставите сам, но е твърде малък и непредвидим. В бъдеще ще знаете какво да очаквате, но сега не сте се опознали достатъчно.

И да добавя още нещо за оставяне на котки сами - подпирайте вратите! Племенницата ми остави само за уикенда двете мацки, а те да се затворят в спалнята без храна, вода и тоалетна. Хубаво, че беше за малко и са преживели някак без храна и вода, но новият матрак послужи за тоалетна. Sad

В хотел за котки и аз не бих оставила котето си, макар вече да има истински хотели. Котките са в самостоятелни стаи, а ако са общителни ги слагат по две, за да си правят компания. До преди няколко години ги държаха в клетки и най-често услугата се предлагаше от ветеринарните клиники, където има и болни животни. Не знам каква почивка имат хората, затворили котката си в клетка. Sad

Blаck Cat, лично аз сложих името и телефона на стоматолога след като пломбира зъба на Кирчо. Доста време търсих стоматолог в София. Накрая ми казаха, че има в клиника Нова в Младост 4. Оказа се, че докторът има преносима апаратура и ходи в различни клиники, сред които е и тази клиника. Нас ни повика в Байвет зад хотел Родина, тъй като се разбрахме, че в центъра ни е по-удобно. Честно казано не знам дали отново бих подложила котка на това. Не се бях замисляла, че пломбирането на зъб е доста дълга процедура, която отнема определено технологично време. Всъщност се наложи 3-часова анестезия, която е адски вредна. После се притеснявах да не сме му повредили черния дроб. Но пък и не исках да го боли. Крайчето на зъба беше отчупено и каналът отворен. Sad

Glikoza не пише.  Sad Дано е добре котето!  Praynig

# 98
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Таня, Котьо, Зуки Су и всички които питахте как е Васко, извинявам се за забавянето и благодаря много, възстановява се доста бързо. Почти няма цвят в урината - то много не личи в царевичната тоалетна, но само леко имаше розов отенък.
Съжалявам, че не успях да се включа вчера, но след Бургас имах ангажимент, и стана късно.
Отношението на докторите в клиниката на д-р Митев в Бургас ми хареса, внимателни са, направиха му ехография, бъбреците му изглеждат нормално. Направих му и кръвни изследвания, нямаше сериозни отклонения, само чернодробните - Алат е леко завишен. Предпочетох да му се слагат инжекции за черния дроб, пред таблетки, много е труден Васко с таблетките, и ще ходя тук при доктора да ги бие. На инжекциите като че ли по-малко реагира. Може да опитам и сама да му ги слагам, за да не притеснявам доктора в събота и неделя, въпреки че той е много отзивчив. Днес му инжектира още антибиотик и витамин К, и утре пак. Сутринта Васко снесе в тоалетната ароматен поздрав, с което и тази тревога отпадна. Често ходи по малка, но кръвта в бъбреците вероятно е дразнител.
Вече излиза на балкона, въпреки че взех допълнителни мерки, все си мисля че пак ще намери начин да ме надхитри. Чакам времето да се оправи, тук много валя и е ветровито, за да поработя още малко над укрепленията.
И при този тип балкон за закрепване на мрежата са нужни иновативни конструкторски решения. Thinking
За сега с дъжда скоч лепенката се отлепи, но съм намерила друг тип лепенка, duct tape, която се използва при ремонти. Ако не се получи и с с нея, ще опитам да прикрепя мрежата към терасата с  лепило тип "лепи всичко".  Ще пусна снимки.

# 99
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 238
Хубави работи си писала, Гликоза, сутринта само за Василчо си мислех Simple Smile Ти не поразпита ли кога ще се нормализират бъбреците и защо е завишен този чернодробен ензим? Да не ти досаждам, ама инжекциите е по-добре доктор да ги слага, не знам, аз изпитвам голям ужас от спринцоФки.
Пусни сега за наказание нова снимка на Василчо  Hug

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Благодаря за отзива, Таня!
За почистване на зъбен камък също се минава под пълна анестезия, доколкото знам, затова търся добър специалист. Трябва да се пуснат и кръвни изследвания преди самата процедура, пак ако не ме лъже паметта.
Ние вече сме чистили зъбките по веднъж за всяко коте, но към момента ми се иска да намерим читав лекар, при когото да си ходим занапред, що се касае до здравето на зъбите. Че при нас това се очертава да е слабото място – стоматологичните проблеми.
Също, цената да не е чак космическа, защото в "ЦВК" искат към 400 лв. за тази услуга. Малко множко ми се вижда. Rolling Eyes

# 101
  • София
  • Мнения: 13 151
Радвам се,, че всичко е наред с Васко!   Hug

Blаck Cat, ние дадохме 300 лв. преди 2 години. Но все пак лечение и пломбиране на зъб е нещо рядко срещано, а чистенето на зъбен камък е почти рутинна процедура.

Blаck Cat, не помня малкото име на доктора, но ако телефонът съвпада, трябва да е той. Wink

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 17:05 от Тaня67

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Ами, да, аз точно чрез търсене в нет-а по телефонен номер намерих страницата му. Grinning Значи е той.

300 лв. във вашия случай ми звучи оправдано, защото става въпрос за наистина сложна и деликатна "работа". Даже може би малко е поискал докторът. За такова нещо в "ЦВК" сигурно биха свалили кожата на собственика. Grinning Само предполагам, де.

# 103
  • София
  • Мнения: 1 715
Радвам се за Васко! Малкият дявол е бил.

Таня, аз подпирам вратата на стаята и по друга причина. Гадината се мята от катерушката на гардероба, от него на вратата и от вратата - на секцията. Един път беше близо до пантите. Залюля вратата, тя тръгна да се затваря и леко го стисна за лапата. Бях там, обаче можеше и сериозно да го притисне. То не е едно нещо за мислене Simple Smile И все има нещо, за което не съм се сетила.

# 104
  • София
  • Мнения: 4 714
Glikoza, много се радвам за Васко. Hug Аз за разлика от Котьо те подкрепям с 2 ръце да слагаш инжекции.
Не е нито сложно, нито опасно. Ако са мускулни в бутчето, само гледаш да не нацелиш нерва, ако са подкожни, няма как да не се справиш. Както се казва който си има брада, си има и гребен. Wink

Blаck Cat, Lizia как се казват хотелите?

Не съм съгласна, че като малки котките не ги е страх и не се паникьосват в нова обстановка.
Пример за това е моя Мърчок, който седмица + живя в дивана, там се криеше и се*еше докато не взех клетката му в която беше живял в клиниката. Чак тогава започна да излиза.

А една от дворните котки живя към месец затворена в новостроящ се блок, в последствие заключен. Къде е намирала вода, така и не се разбра. Храна , естествено е нямало. Като чуват мяукането се наложи баща ми да разбива стъкло, за да я освободи. Това по повод на храната. 

Общи условия

Активация на акаунт