Вегетарианската тема 12 - какво ще готвим днес

  • 29 052
  • 1 011
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 5 247
Крем супа тиквички
Кюфтета целина, картоф, морков, лук
/Това моето дете тотално не яде. Хвана вирус с повръщане преди близо месец и от тогава- страх ме , страх ме е...и храненето го има за заплаха, че пак ще повърне. Не че преди ядеше много, а сега съвсем мъка. Изморих се./

# 106
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Черен боб на гъста яхния.
Гуакамоле. Хумус. Салата шопска.

# 107
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Патладжани с дом. сос
Картофи соте
Тортиля с наложено сирене и зеленчуци
Омлет с гъби

# 108
  • Мнения: 9 152
Задушено зеле с праз, домати и моркови.

# 109
  • Мнения: 163
Тази вечер ще сме на картофена крем супа 🤗😋

# 110
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Офффф не мога да угодя на детето 😡
Върти паста, кус-кус и бийп( не е за тук) 🙄
Сега го уговорих за крем супа, яде само жълта: картоф с тиквичка или карфиол. Сега имам една бяла леща и смятам да ползвам нея. Ще добавя и тиква, която ще пасирам отделно, че оранжева супа не яде 😵

Ако и бебето е после толкова капризно и ги оставям всички на хляб 😡

# 111
  • Мнения: 9 991
Ася, бременна ли си?

# 112
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
 Хаха, има малка принцеса на няколко месеца.

    Един иморовизиран кекс с банани и боровинки; само с бадемово и кокосово брашно. Малко трошлив се получи, но много вкусен. И е без захар.  Подобен такъв си купих на един био пазар - $10.00 за 400 грама. Запичаха го на сух тиган при сервиране и го мажеха с ядково масло. Мммм.



    Броколи с лимон.
     Таратор.
    Това е за тук 😉.

Последна редакция: ср, 28 авг 2019, 20:31 от ir74

# 113
  • Мнения: 9 152
asyalein, на моя син му дай само баница, хляб, брецели, кус кус, палачинки  и макарони да яде. Пицата трябва да е Маргарита....всякакви други  екстри и добавки  отгоре го дразнят.
Много обича тестените неща.
Аз се радвам, че поне не иска месо, защото тогава щях да се видя в чудо.

# 114
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Същата история без баницата, че не яде сирене.

Моят прояде месо, но яде и нещата от магазина, та не готвя кой знае колко често...

Аделинда, родих вече 😁

# 115
  • Мнения: 9 152
Ах, ама баницата при нас е с тиквички. Сиренето е от "забранените " добавки .   Simple Smile
Сега варя макарони, защото зелето, което днес готвих не се одобри и си го ядем с баща му сами.

# 116
  • Мнения: 9 991
Ася, извинявай не съм ви следила много и съм го пропуснала момента. Да ти е жива и здрава рожбата.🥰

# 117
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мерси 😀

Проблемът е, че като направа баница с нещо зелено и никой не я яде, а аз не мога, заради глутена.
Сега правих за посрещането на първокласниците и една малка част за вкъщи. Даже не я опита.... 🙄

Супата беше одобрена, две порции омете.

# 118
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
боб яхния, пържени чушки с тофу (вместо сирене) и подправки. Сок от ябълки и тиква.
После мисля да напълня или тиквички или чушки с ориз и соева кайма, но да видим до кога ще се яде това което направих днес. Нещо хич не ядем много готвени неща последно време. Една баница правих с маслинова паста преди 4 дни - 1/3 още седи в хладилника! Корите нещо бяха по сухи и уж сложих много олио, и пак е суха. Но със сладко става да се яде.

Ася и аз съм пропуснала хубавата новина - добре дошла на малката, да ви радва много!

# 119
  • София
  • Мнения: 5 247
Децата ни си приличат по тестената ориентация - макарони, вегетарианска пица, гофрети, домашна питка /като на Бъдни вечер/, баница, хлебчета, бургери с фалафел , бурито с нахут и сандвичи /само с масло, с авокадо, с маслинена паста и домати.../ това са най-предпочитаните храни и е винаги в готовност да ги хапне!
От другите неща, които истински обича са салата и зеленчукови кюфтенца...всичко останало е компромисно за него.

Аз като малка си умирах за картофи...

Днес хапна зеле на фурна! Ура. Добавих сметана и се хареса.

Общи условия

Активация на акаунт