Вегетарианската тема 12 - какво ще готвим днес

  • 29 023
  • 1 011
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 5 247
А чушките с какво са пълнени?
Ние доизяждаме зелето и правя спанак.

# 451
  • Мнения: 1 076
Чушките ги пълних с ориз, стъргани картофи, малко гъби и подправки.

# 452
  • Мнения: 9 152
Ау,...доядоха ми пълнени чушки😋
За днес имахме леща. Болна съм и с готвенето нещата са зле.

# 453
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Катерица, бързо оздравяване

Днес правих набързо дом. супа, вчера вечеряхме салати и сирена, опитах едно ново, подобно на моцарела, но по-меко много ми хареса.
Отделно ям селери, круши или ябълки с фъст. масло

Смути от круша, райска ябълка и селъри.

За довечера има кисело зеле. Попаднах на рецепта за пюре от нахут и целина, та може да пробвам за гарнитура.

# 454
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 733
Дами, имам сушени домати, доста Grinning Дали ще се включите с предложения за рецепти, че ми е съвестно толкова време да ги държа и така и не ги вложих в никакво ястие.
Тук ,в Сицилия, ги кълцат на ситно и заливат със зехтин в бурканчета. Добавя се и босилек. Ползват за паста или просто върху хляб.
Преди употреба, се топват във вряща вода за около минута, за да омекнат и после се оставят да се отцедят и се заливат с олио.
И аз суших тази година доматчета. Имам още малко е хладилника.
П.С. може и сухи да ги съхраняваш в хладилника.

# 455
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Скрит текст:
Тези дни в нас. Имахме гости и повече готвих:

Боб яхния
Къри с тиква
Пълнени чушки
Ньоки със сладък картоф и сос от кашу
Баница
Крем супа с каквото имаше
Веган супа топчета
Скрит текст:
Пица домашна
Суши
Азиатски ориз със зеленчуци
Гювеч с нахут, бакла, патладжан, картоф..
Кладница “шкембе чорба”
Салата с мунг боб кълнове

Днес не знам. Ще ровя в хладилника да измисля нещо спонтанно. Много мразя така.
с какво е тази веган супа топчета?

Скрит текст:
Катерица, бързо оздравяване

Днес правих набързо дом. супа, вчера вечеряхме салати и сирена, опитах едно ново, подобно на моцарела, но по-меко много ми хареса.
Отделно ям селери, круши или ябълки с фъст. масло

Скрит текст:
Смути от круша, райска ябълка и селъри.

За довечера има кисело зеле. Попаднах на рецепта за пюре от нахут и целина, та може да пробвам за гарнитура.
една колежка имах, тя ядеше селери с фъст. масло като заек! На ден съм я виждала цяла връзка да изяде в поне 100-150гр ф. масло. На мен не ми харесва тази комбинация. Нито с круша. Виж с ябълка и ф. масло у нас редовно закусвам. Такава комбинация с колкото се може по кисела ябълка, толкова по ми харесва.

Вегетарианска мусака. Може по късно и един сладкиш с ябълки да направя, но както ме е хванала умората днес, може и така само да си остана с желанието. Слагам захар да се карамелизира (малко) в тиган, от горе нареждам нарязани ябълки, като се разтопи карамелизираната захар, и омекнат ябълките, слагам ги в съд за печене и от горе ги заливам със смес като за кекс. Пече се във фурната. Ако тигана е подходящ за фурна, директно във фурната.

# 456
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Майка го прави този сладкиш, ябълките с карамела ги прави директно в тавичката.

Крушите са твърди и хрупкави и пасват с фъстъченото. На мен ми трябват калории и само фъст масло не мога да ям, та го мажа на каквото дойде.

Днес кейл, селъри, резене и гъби на тиган с джинджифил и соев сос плюс две тави чипс от кейл.
За довечера нямам идеи.

# 457
  • Мнения: 1 076
Baby, за основа я ползвам от вече много време тази рецепта, като съм направила изменения спрямо нашия вкус.
https://xligon.com/supa-topcheta/

# 458
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Оооо благодаря, че сподели супата!
Даже е без глутен!
Ще я направя скоро.

Също бързи топчета стават от около 1-1.5 сл грис, малко сол и инд орехче и 1 яйце. Разбърква се добре и се оставя 10мин да почине, после с малка кафява лъжичка се пускат топченца в леко вряща супа.
За да не залепват по лъжицата, първо я топвам в супата.
Раздуват се, не остават малки.

# 459
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Baby, за основа я ползвам от вече много време тази рецепта, като съм направила изменения спрямо нашия вкус.
https://xligon.com/supa-topcheta/
bouquet ще пробвам някой ден

Скрит текст:
Оооо благодаря, че сподели супата!
Даже е без глутен!
Ще я направя скоро.
Също бързи топчета стават от около 1-1.5 сл грис, малко сол и инд орехче и 1 яйце. Разбърква се добре и се оставя 10мин да почине, после с малка кафява лъжичка се пускат топченца в леко вряща супа.
За да не залепват по лъжицата, първо я топвам в супата.
Раздуват се, не остават малки.
и това ще се прбва някога

щруделл с ябълки без захар от днес, вместо сладкиша с ябълки

# 460
  • София
  • Мнения: 5 247
Ще се опитам и аз да се пробвам с някакъв вариант на супа топчета.  Може би с рецептата без яйце. А всъщност защо с овесени ядки, а не с овесено брашно?
Само някак не бих търсила вкуса на супата топчета от месо, както пише в рецептата като предимство.
Помня един колега навремето като разбра, че съм вегетарианка и започна да ме подиграва...ах...вие вегетарианците...какво ли не правите да сготвите нещо, което да кажете...точно като с месо! Ама не можете ! При което искрено изумена му отвърнах, че нещо не е наясно..поне за мен  като такава...че никога не ми е това желание...даже обратното...отвращавам се от това да ми напомня месо.
При мен днес - крем супа целина с грах.
Бургер с тофу, лютеница и маслини.
Млечни и яйца - след поста.

# 461
  • Мнения: 1 076
Мигла, аз меля овесените ядки в кафемелачка и намирам, че консистенцията на топчетата е много по-приятна.
Лепнат доста, трябва да се оформят с мокри ръце.

От нас червена леща с индийски подправки, надупени картофи, баница със спанак, салата зелении, салата айсберг, портокалов веган кекс.

# 462
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз също мразя да има консистенция на месо, вкусът не го помня вече.

Картофена салата
Салата от ряпа
Варени кестени

# 463
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Скрит текст:
Оооо благодаря, че сподели супата!
Даже е без глутен!
Ще я направя скоро.
Също бързи топчета стават от около 1-1.5 сл грис, малко сол и инд орехче и 1 яйце. Разбърква се добре и се оставя 10мин да почине, после с малка кафява лъжичка се пускат топченца в леко вряща супа.
За да не залепват по лъжицата, първо я топвам в супата.
Раздуват се, не остават малки.
Ася, а какъв грис ползваш?

# 464
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Baby, пшеничен е, пробвах и с полента, но трябва да е ситна, иначе отвътре остава сурова.
Затова и взимам най-малката лъжичка, че се раздуват и стават големи, а някои са вътре сухи .

Всички бяхме с чревен вирус, освен бебето. Вчера и ориза върнах 😱
Незнам какво да ям.
За обед ще варя Моро супа против разстройство. Вчера не можех да стана от леглото да се занимавам да я варя, че над час се вари...

Общи условия

Активация на акаунт