Вегетарианската тема 12 - какво ще готвим днес

  • 28 939
  • 1 011
  •   1
Отговори
# 930
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Наазвам дъното с олио.  После слагам две кори. Натрошено сирене/тофу, пак две кори,сирене,докато напълня тавичката...заливам с  разбито яйце с газирана вода и две лъжици кисело мляко. Нарязвам и пека. Щипка сол.

# 931
  • Мнения: 6 013
Наазвам дъното с олио.  После слагам две кори. Натрошено сирене/тофу, пак две кори,сирене,докато напълня тавичката...заливам с  разбито яйце с газирана вода и две лъжици кисело мляко. Нарязвам и пека. Щипка сол.

И аз я правя по подобен начин. Дори и баклава правя по този начин и се получава много добре.

asyalein, как приготвяш супата от аспержи?

От мен една Овесена каша с ябълки и канела

# 932
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Данилу, твоите кори като нормалните ли са? Аз имам от азиантските, сухи.
Те не поемат мазнина и препечени стават гумени.

Супа с аспержи: обелени бели аспержи, картоф, вода, сол, щипка захар. Понякога слагам естрагон, но още не е покарал.
После течна сметана или мляко и пюрирам.

# 933
  • Русе
  • Мнения: 5 204
Боб яхния


Миш маш


Кекс


# 934
  • Мнения: 2 641
Може ли рецепта за кекса?

# 935
# 936
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Ася, азиатски са. Правя обилна заливка с газирана вода. Може и без к.мляко с малко брашно и яйце. Стана сполучлива. Правих сърми с тия кори, но не са кой знае какво. Май трябва да се пържат, за да са вкусни.
Днес паста/макарони с броколи, картофче о дом.сос, т.е. това което остана от вчера. Одобри се.

# 937
  • Мнения: 2 560
Сирене по шопски и грис халва🐷😊. Салатите са стандартни- шопска, зелена с авокадо.

# 938
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
аз много се омързеливих, нито супата правих, нито баница - Данилу, с оризови кори ли я правиш баницата от ябълки или тикви?

може би утре ще дойде ред на супата, и за баницата изобщо не ми се мисли.

Сварих едни бързи макарони (леко се зачудих, тези 5 пакета които имаме, до кога ще стоят в шкафовете), и за вечеря за мен си направих варени овесени ядки (после в хладилника и 3 дни, закуската е готова, само подгрявам и добавяме кой каквото иска. Аз в последно време слагам само ленено семе, сурови орехи и фурми, малко канела. ММ ги яде само с мед и ядки.

# 939
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Само веднъж правих баница от тези кори със сирене. Иначе съсзеленчуци. Но стават гумени и не ме съблазняват много. Имам още един пакет. Като си забравя страният вкъс пак ще правя.
Супа за вечеря с ориз.
Нямам кокос за торта. Ще видя утре нещо да забъркам с ябълки.

# 940
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз пробвах тиквеник, но не ми хареса.
С ябълки не съм пробвала, те стават добре с полента.

Аз сиренето с мед и босилек увих в такива кори и на грила, тип плоча. Където се запече беше добре, иначе пак гума.

Салата
Патладжан с нахут
Яйца с пресен лук и сирене

# 941
  • София
  • Мнения: 5 247
Ася, не е пълен локдаун, но положението е  сериозно, с много ограничения. Зареждането на магазините не е каквото беше, а нямам възможност да обикалям и да търся каквото ми трябва.
Много хубави неща споделяте.
Днес имахме -
печени на фурна пълнени червени чушки с равни части елда и ориз, с морков, лук, 3-4гъбки, дивисил, черен пипер и магданоз.
Крем супа целина.
Салата
ябълки, лешници, бадеми, портокали, локум, чай с мед и фурми
Откакто сме си вкъщи готвенето се поувеличи. Добре, че имам навици и винаги сме били на домашно изхранване. Иначе щях в чудо да се видя.
Супа от аспержи не съм правила от години. Може да се пробвам.
Синьо, тъй като винаги  за себе си добавям нещо люто към храната, този мечи лук не го зная...колко е лют, на какво напомня?

Последна редакция: сб, 21 мар 2020, 22:39 от Мигла

# 942
  • Мнения: 2 560
На самардала прилича левурдата, аз ги харесвам и двете.  Не лютят много😊

# 943
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Днес ми е много  труден работен ден - Скайп уроци с  учениците ми в бг. училището. И затова набързо:
Доматена салата с настъргани сварени яйца, авокадо и зелен лук.
Млрчна салата.
Баницата от вчера за закуска.
И дояждане на постни и непостни манджи.
Много ябълки, рсзлични ядки, круши и киви.

# 944
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Картофени кюфтета и салата.
Днес никакво желание за готвене.

Общи условия

Активация на акаунт