10.07 - 16.07.2019 СЕДМИ КЛАС. Първо класиране

  • 116 670
  • 2 335
  •   1
Отговори
# 1 290
  • София
  • Мнения: 7 063
Дидева, отваря ти се работа с тези пълни справки! Joy

# 1 291
  • Мнения: 7 127
Чисто хипотетично - тези, които не са приети никъде, в кое училище трябва да подадат документи за второ класиране? Или не подават?
Чакат второ класиране, нищо не подават. Това също се написа около десетина пъти най-малко.

# 1 292
  • Мнения: 293
За покачването на баловете в Пловдив
Има голям скок за МГ с АЕ и с НЕ при момчетата, при момичетата с НЕ има спад, но мен лично ме шокира разликата за ФЕГ с ФЕ - при мин. бал 2018 г. от 266 т./258 на второ, тази година е 331,00 т., което + 66. В Пловдив във ФЕГ няма квоти.
Има лек спад на баловете в търговската гимназия, но са незначими, според мен.
Затова ми е трудно да предвидя с колко ще паднат баловете във ФЕГ или Патр. Евтимий, но там винаги има раздвижване на второ класиране в зависимост от профила. За второто паралелките са с различно балообразуване в зависимост от профила. Миналата година е било максимум 10 т.
Прави впечатление и отлив за първа година от ЕГ Пловдив с английски - точките са с 3 долу при момичетата спрямо 2018 и то при толкова висок скок в оценките по БЕЛ. Явно негативните отзиви от родители и ученици през последните 2-3 години даде отражение тази година. В Руската с английски при момичетата бала е с 21 точки по-висок от ЕГ Пловдив с английски. Но определено последните години МГ Пловдив покачва най-драстично баловете при момчетата.Преди малко говорих с учителката ни по математика и тя потвърди , че масово тази година и момичетата и момчетата в Пловдив са се насочили към МГ Пловдив. За моя радост и дъщеря ми е приета в МГ Пловдив.

МГ определено е най-сериозното училище. Но тази година оценките по български са доста високи, а по математика доста по-слаби. Затова в Хуманитарната балът се е покачил доста, в ТГ стои същия, но едно е да се взима 3 пъти български, друго е 3 пъти математика, затова не трябва само да се съпоставят училищата, а и да се гледа как се формира бала.

# 1 293
  • София
  • Мнения: 2 298
Аз пак да попитам за подаване на заявление за второ класиране какви документи ще ми искат някой знае ли?

заявление образец от училището, където е прието
копие от дипломата за основно образование
медицинско от ЛЛ ако е за професионална паралелка
Медицинско за какво? То така или иначе е прикачено /евентуално, за тези, които са кандидатсвали в професионални паралелки/ при първоначалното редене на желанията.
Това с медицинското няколко пъти го писах. Тази година прикачането му не беше задължително и класирането се изеърши и без прикачено медицинско. При записването се представя оригинала.

# 1 294
  • София
  • Мнения: 1 055
Честито на всички деца, приети в желаните гимназии!
Аз утре отивам да подавам заявление за второ класиране, но и на трето и четвърто ако трябва ще заложа, но съм рисков играч Simple Smile

# 1 295
  • Мнения: 21 455
Аз пак да попитам за подаване на заявление за второ класиране какви документи ще ми искат някой знае ли?

заявление образец от училището, където е прието
копие от дипломата за основно образование
медицинско от ЛЛ ако е за професионална паралелка
Медицинско за какво? То така или иначе е прикачено /евентуално, за тези, които са кандидатсвали в професионални паралелки/ при първоначалното редене на желанията.
Това с медицинското няколко пъти го писах. Тази година прикачането му не беше задължително и класирането се изеърши и без прикачено медицинско. При записването се представя оригинала.
Да не говорим, че за подаване на заявление за второ класиране изобщо пък не е необходимо. Нито копие от свидетелството.

# 1 296
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Въпросче- ако при второ класиране не се придвижи в желанията напред, тогава се записва в паралелката в която е прието детето при първо класиране?

# 1 297
  • Мнения: 440
Да се отчета и аз - Испанската с ИтЕ, младеж, бал 445. Трудно ще му стигне за НПМГ, профил МАТ. Наистина тази година балът на паралелката с АЕ там изпреварва първа и втора немска при момчетата.
Еххх,  размислих се - само ако можеше един бартер да направим с някоя девойка, приета в НПМГ, но желаеща Испанската, всичко щеше да е точно SmileYum
В големи размисли се хвърлих, но май ще се пробваме и на второ, дано да е на късмет.

# 1 298
  • Мнения: 440
Въпросче- ако при второ класиране не се придвижи в желанията напред, тогава се записва в паралелката в която е прието детето при първо класиране?
Да, точно така.

# 1 299
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Аз пак да попитам за подаване на заявление за второ класиране какви документи ще ми искат някой знае ли?

заявление образец от училището, където е прието
копие от дипломата за основно образование
медицинско от ЛЛ ако е за професионална паралелка
Медицинско за какво? То така или иначе е прикачено /евентуално, за тези, които са кандидатсвали в професионални паралелки/ при първоначалното редене на желанията.
Това с медицинското няколко пъти го писах. Тази година прикачането му не беше задължително и класирането се изеърши и без прикачено медицинско. При записването се представя оригинала.
Да не говорим, че за подаване на заявление за второ класиране изобщо пък не е необходимо. Нито копие от свидетелството.

Секунди след като го написах се редактирах- много сте бързи!

# 1 300
  • София
  • Мнения: 7 039
Аз утре отивам да подавам заявление за второ класиране, но и на трето и четвърто ако трябва ще заложа, но съм рисков играч Simple Smile
Късмет, а детето ти рисков играч ли е?

# 1 301
  • София
  • Мнения: 478
В НПМГ паралелката Мат с АЕ, изпреварва по бал НЕГ. Това не съм го очаквала и аз, въпреки че имах съмнения, но бяха най-най-оптимистичните ми! Joy
Различно балообразуване, не е коректно сравнението, както и със паралелките всмг

# 1 302
  • София
  • Мнения: 2 356
Добре с колко смятате че ще падне бала до 2 класиране за ТУЕС ФЕГ НПМГ АЕГ 1,2???

# 1 303
  • София
  • Мнения: 2 300
Това с медицинското няколко пъти го писах. Тази година прикачането му не беше задължително и класирането се изеърши и без прикачено медицинско. При записването се представя оригинала.
Кой говори за записване? Ставаше дума какво е нужно при подаване на заявление за второ класиране... И че всъщност не е нужно медицинско...

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 18:08 от Elfi

# 1 304
  • Мнения: 293
Балът на трето класиране може да е по-висок, отколкото на второ! Няма гаранция, че ще пада, защото има пренареждане наново.

Ето за Пловдив от миналата година свободните места за всички училища, които участват за трето класиране.

http://www.ruobg.com/messages/file_messages_students_16/svmesta_za_3_kls_2018.pdf

Предполагам, че и за София и други градове ще е полезно, ако някой качи, за да няма пренавиване за класирания и драстично падане на балове ...

Общи условия

Активация на акаунт