10.07 - 16.07.2019 СЕДМИ КЛАС. Първо класиране

  • 116 503
  • 2 335
  •   1
Отговори
# 465
  • Пловдив
  • Мнения: 9 705
Децата, класирани по тази наредба не са всички със СОП и нямат нужда от ресурсен учител. Има куп други заболявания, които се доказват със съответните документи. И това е от години. Вие днес открихте топлата вода.
Парашутистите не влизат по тази наредба.

# 466
  • Мнения: 5 160
Верно пресолихте ...
С всяка изминала година забелязвам нараставаща липса на толерантност.
Сутринта беше за висок бал и първо желание.
Сега за децата.
Нека първо да почетем нормативите, после да си измисляме.  Peace

Ако толкова дете не се справи и го преместят, училището ще обяви свободното място.

Скрит текст:
http://www.ruo-sofia-grad.com/20192020-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B5% … 0%B8%D0%B5?page=1

Изх. № РУО1-11323/23.04.2019 г.

ДО родителите
на учениците, които завършват VII клас

УВАЖАЕМИ родители,
Уведомявам Ви, че определената от началника на РУО – София-град комисия насочва учениците с хронични заболявания, с физически и сензорни увреждания по тяхно искане по документи. Насочването се извършва към профили и/или специалности от професии, които не са противопоказни на здравословното им състояние, съгласно списъци, утвърдени от министъра на здравеопазването и съгласувани с министъра на образованието и науката, както следва:

- Списък на заболяванията за приемане на ученици в профилирани гимназии, профилирани паралелки в гимназии или СУ;

- Списък на хроничните заболявания, физическите и сензорните увреждания и показаните специалности, профили и професии за приемане на ученици след завършен VII клас или основно образование.
 
Информация за специалностите от професии, по които се осъществява насочване на ученици за учебната 2019/2020 г. на територията на област София-град може да получите в сградата на РУО – София-град, етаж. IV, както и от приложения списък.

Д-Р ВАНЯ КАСТРЕВА
НАЧАЛНИК НА РУО
СОФИЯ-ГРАД
Файл spisaknasochvane2019-2020.docx  Файл spisazinasochvanenaredba.docx

# 467
  • Мнения: 253
Да, засегнахте доста щекотлива тема, много моля да се осъзнаете навреме и да не бъдете толкоз дребни души за едно или две места, мислейки си че така са ощетени вашите деца. Има си закон и нека да го спазваме всички и да дадем шанс на тези деца да развият способностите си. Извинете, но и аз не се въздържах. Отивам да пия.

# 468
  • Мнения: 79
Най важното е децата ни да са живи и здрави, всичко друго е поправимо. Нека не говорим за дечицата с проблеми, не знаем какво може да ни сполети утре!!!

# 469
  • София
  • Мнения: 2 356
Аз все още нямам попълнен бал

# 470
  • Варна
  • Мнения: 758
Относно медицинските и прикачането им в системата при заявяване на желанието: излезе съобщение в самата система, че ако не се прикачи в момента, оригинала се представя при записването, и ако не се представи, се губи мястото от класирането.
Т.е. класирането следва да се направи и без прикачено медицинско.
Тук на първа страница се твърди друго !
Някой наясно ли е с тези медицински ?Ние не сме прикачили предвид съобщението в системата, сега остава да не ни класират за тези желания ...

И ние го прочетохме внимателно поне пет пъти и го разбрахме по същия начин
Когато системата прие заявлението и даде входящ номер, го приех като потвърждение, че всичко е наред.
Да, ама не.
Три часа по-късно ми звъннаха (мисля, че от РУО) и ми казаха, че ако не прикача медицинско, дъщеря ми няма да участва в класирането за специалностите, които го изискват.
Е, прикачихме го, но още се дивя на тази простотия. Ми като не може без него, да ми го кажат направо и да ми изскача голям червен надпис, който да ме предупреждава за последствията

# 471
  • Мнения: 1 032

Извинете, и с цялото ми уважение към детата със СОП, ама как точно го виждате да учат и завършат СМГ с ресорен учител? По тази логика можем да вкараме деца със 70т от изпита и да им се обръща специално внимание, за да усвоят материала? Абсурдно е, да ме простите.
                  Вие поглеждали ли те списъка със заболяванията на тези деца? Прочетете и тогава коментирайте.Не приемам "цялото ви уважение" по никакъв начин.Оправдавам писанията ви само защото разбирам,че сте пренапрегната и изнервена от чакане.Кой казва,че тези деца работят с ресурсен? Природата ги е ощетила в някакво отношение и поне им се спестява това безумно класиране.Твърдя,че много от тези деца имат високи оценки от НВО.Бъдете благодарни,че не ви се е налагало да минавате през деветте кръга на ада.Тогава бихте разбрали защо им се дава предимство.
                   Желая на всички деца да попаднат на място,което искат и ако има там деца ,от тези със заболяванията ,да прояват повече съчувствие,състрадание и толерантност към тях.
                    Чудя се например защо не коментирате "директорската квота" със срок от 1 .08 до 10.09. За другите процедури по три дни,а тук месец и половина.За това пък за децата със заболявания коментара нарушава приемливия тон .


Айде да не ми се карате - не сте длъжна да разберете какво имам предвид и да четете всичко, и очевидно не сте, но ако бяхте, щяхте да разберете кои деца имам предвид и кои процедури

# 472
  • Sofia
  • Мнения: 722
Има феноменални математици със синдром на Аспергер.
И на мен ми е неприятно обсъждането на бройките за деца със СОП.
По Нареба "Броят на насочените учениците с хронични заболявания, с физически и сензорни увреждания и на учениците със специални образователни потребности по чл. 120, ал. 7 от ЗПУО, на места, определени с държавния план-прием, не може да надвишава 4 ученици в паралелка, от които учениците със специални образователни потребности не може да са повече от 3."
Според българското законодателство и здравната ни каса Синдром на Аспергер не съществува за съжаление. Моят син е с диагноза АДХД , но според мен е точно с такъв синдром . Аз като родител на различно дете , бих искала да попадне в училище с желязна дисциплина или такова , в което той може да се изяви като дете , което е жадно за много знания . Човекът иска от 3 годишен да стане астроном , а от скоро  - биолог-астроном на Марс.
Чакам с нетърпение класирането и се надявам да намери своето място и да бъде щастлив.

# 473
  • София
  • Мнения: 6 177
Аз ги разбирам хората. Не мисля, че го правят от завист, а по-скоро от любопитство и незнание.
Чудят се как ще успее такова дете в такъв клас. Или пък си мислят за децата, които по закон имат двойно време за НВО, какво би им попречило да покажат способностите си. Ами има всякакви варианти. Те и затова не са толкова много бройките. За едно дете със сериозен хроничен, сърдечен или дихателен проблем без да е СОП, стреса от НВО може да е фатален. Изобщо варианти има ужасно много. И наистина родителите се притесняват повече за здравето на децата си отколкото за елитната паралелка, но има деца които "горят" да учат, независимо че тялото е с ДЦП.

# 474
  • Мнения: 127

[/quote]

Аз нямам опция Класиране. Къде да го диря?
[/quote]

https://priem.mon.bg/home/clas

Изписва се /home/clas след сайта, но няма голяма полза. В един момент ще пуснат системата и тя ще бъде видна за всички. Още малко остана....
Ако нищо друго не помага, опитайте с - Омммм..... 👌 😁 😁 😁

# 475
  • Мнения: 2
Качиха балът и за София.

# 476
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
И при мен се появиха баловете.

# 477
  • София
  • Мнения: 1 817
Аз не мога да повярвам, че обсъждаме деца със СОП и имат ли те място в "елитните" училища!!! Леко изтрезнях от последните страници. В потрес съм ... Трудно ще намеря думи, за да опиша в коректен фон какво мисля...
Тази вечер трябваше да пием и да си разказваме мръсни вицове, да се смеем и да тушираме напрежението... А какво стана?

# 478
  • Варна
  • Мнения: 3 234
Горе долу по темата, но по-скоро с приетите извън всякакви класирания - има ли списъци по училищата, които се разлепят, кой входящ номер с какъв бал е? Тъкмо разказвах на мъжа ми по телефона, че цял ден чакаме класиране, и умувахме "спуснатите" бройки в кой момент се вписват в класовете Simple Smile
Целия ден с това гледане в канчето на другия, кой с какво се похвалил, чие дете пък влязло с предимство, защото е със заболяване, ми остави много неприятно чувство... Във времето преди да наближи НВО, тук си споделяхме и много други неща, аз лично се заинтересовах от децата, които съчетават както и моето, много активен спорт с високи резултати в училище, радвам се за техните успехи, благодарна съм и на всички, които споделиха пък успехите на моето дете. Когато раждахме, кърмехме, прохождаха, проговаряха, пак се вълнувахме една от друга по отчетните, и знаеш че тези хора тук, имат същите тревоги, проблеми и радости като теб. Но като дойде юни, и всичко се съсредоточи върху пустите матури, резултати, и стана едно нервно.... Нооо, ще мине..
Етомира, Наздраве Wink
Номинирам за лаф на деня - зърнената диета, при която каквото зърнеш, го хапваш Simple Smile)) Язък дето ходих на антицелулитни, и се хвалих на мъжа ми с резултата. Докато се върне след 10 дни, ще наваксам тук с това чакане Simple Smile)

# 479
  • Sofia
  • Мнения: 722
Аз ги разбирам хората. Не мисля, че го правят от завист, а по-скоро от любопитство и незнание.
Чудят се как ще успее такова дете в такъв клас. Или пък си мислят за децата, които по закон имат двойно време за НВО, какво би им попречило да покажат способностите си. Ами има всякакви варианти. Те и затова не са толкова много бройките. За едно дете със сериозен хроничен, сърдечен или дихателен проблем без да е СОП, стреса от НВО може да е фатален. Изобщо варианти има ужасно много. И наистина родителите се притесняват повече за здравето на децата си отколкото за елитната паралелка, но има деца които "горят" да учат, независимо че тялото е с ДЦП.
Познавам дете с ДЦП , което много иска да учи и да има контакт с други деца на неговата възраст , но за съжаление няма такава възможност  и учи сама с учители в Дневен център за деца с увреждания.
Всеки има право на образование .

Общи условия

Активация на акаунт