10.07 - 16.07.2019 СЕДМИ КЛАС. Първо класиране

  • 116 626
  • 2 335
  •   1
Отговори
# 1 125
  • София
  • Мнения: 3 688
Хайде и аз да си кажа - ние сме приети във 2 АЕГ София АЕ и ИЕ и се чудим дали да подаваме заявление за второ класиране, че първо желание поне на етап заявления ни беше 1 АЕГ със същите езици, т. е сме приети на второ желание. Трудно решение, но дано до утре знае вече какво иска. Всъщност и аз самата незнам къде е по-добре. Ще се радвам ако някой сподели мнение?

момиче или момче
с какъв бал?

# 1 126
  • Мнения: 14
9 ФЕГ или 2 АЕГ???Моля за мнение.

# 1 127
  • Мнения: 9
Здравейте,
не успях да прегледам всички публикации назад, въпросът ми е има ли информация за минималния бал за СМГ АЕ на 1-во класиране?
Синът ми е приет в НПМГ, мат., с 471 т.

# 1 128
  • Мнения: 561
Хайде и аз да си кажа - ние сме приети във 2 АЕГ София АЕ и ИЕ и се чудим дали да подаваме заявление за второ класиране, че първо желание поне на етап заявления ни беше 1 АЕГ със същите езици, т. е сме приети на второ желание. Трудно решение, но дано до утре знае вече какво иска. Всъщност и аз самата незнам къде е по-добре. Ще се радвам ако някой сподели мнение?
Бяхме в същата ситуация преди години. Тук идва елемента местоположение и удобство, а Първа е с чисто нова сграда, което не е за подценяване. Съдържанието и обучението е еднакво , важен е учителят по АЕ в осми клас, но надали разликата е колосална...
Пуснахме на второ и се класира в Първа и не съжалява. И при обратното вероятно щеше да е същото. Спокойно...и съдбата си знае работата.

# 1 129
  • Мнения: 27
С колко мислите че ще дръпнат баловете за второ класиране? (По-конкретно за Пловдив)

# 1 130
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Elfi, как смятате да подлагате на съмнение изреченото от Кастрева!!! Недоумявам.

Минималните изречени балове са общо за училището без значение от квотите и профила на паралелката.
В цитата за 2019 г. няма по-ниски балове в сравнение с 2018 г.
От пресконференцията минимални балове 2019/2018:
1. СМГ 479,50/456
2. НЕГ 458,5/440
3. 73 442/423
4. ТУЕС 440,5/419
5. 164 431/416
6. 1 АЕГ 418/403,5
7. 2АЕГ 413/....
8. 9 ФЕГ 399/387
9. 22ро 388,5/381
10. 35ро 384/367,5
За съжаление за езиковите не казаха квоти.

Здравейте,

Трудно ми е да се ориентирам за цитираните минимални балове. Нашето момиче има интерес към ФЕГ, за която чета, че с минимален бал  /399/ а детето е с по-висок бал и не е класирано. Можете ли да ме ориентирате, какво не разбирам.

Чудя се също дали имаме шанс за второто класиране за 9 ФЕГ. Детето е с бал 434. Чета че има момичета които са класирани в училището с по-висок бал от 7 точки. Чудех се дали на второ класиране може да се компенсират до 7 точки Simple Smile Разбирам, че не може да се каже със сигурност..... но ако някой има впечатления от минали години, ще съм признателен да сподели !!!:hibiscus:

# 1 131
  • Мнения: 107
Здравейте,
не успях да прегледам всички публикации назад, въпросът ми е има ли информация за минималния бал за СМГ АЕ на 1-во класиране?
Синът ми е приет в НПМГ, мат., с 471 т.
479.5 e мин.бал за СМГ АЕ

# 1 132
  • Мнения: 5 997
Минимални и максимални балове  в Бургас. Детето е  доволно и аз също приет е на  1 желание .
http://0701.nccdn.net/4_2/000/000/1e1/464/min_max_bal_po_paralel … i_I_klasirane.pdf

# 1 133
  • Мнения: 253

[/quote]

Здравейте,

Трудно ми е да се ориентирам за цитираните минимални балове. Нашето момиче има интерес към ФЕГ, за която чета, че с минимален бал  /399/ а детето е с по-висок бал и не е класирано. Можете ли да ме ориентирате, какво не разбирам.


[/quote]

Това е минималния бал на последното прието момче, изчакайте справката за мин. бал на РУо и ще се ориентирате и за момичетата

# 1 134
  • Sofia
  • Мнения: 926
Приета е щерката по първо желание - СМГ НЕ, бал 495.

Пожелавам успех на всички деца на второ класиране!   Jiema и jenap  - успех специално, да се сбъдне желанието на децата!

Освобождаваме 1 място в АК

# 1 135
  • Мнения: 3 137
Само да похваля РУО-Бургас! Статистиките за мин/макс балове на всички училища и паралелки излязоха едновременно с класирането!
За оценките от НВО също бяха от първите, които пуснаха статистика.

Въобще като цяло, засега съм много доволна от организацията на електронното подаване на документите и он-лайн обявяването на оценки и класиране. Спестиха ни много време и нерви и направо не ми се мисли как е било преди, ако за всяко от тези неща трябваше да ходим по училищата.

# 1 136
  • Мнения: 19

Здравейте alegra,
от това което казвате , че  434 не е стигнал на момиче в ФЕГ следва, че минималния бал за момиче е около 435 или 436 . Мисля, че е абсолютно реално на второ класиране да се компенсират тези точки.

# 1 137
  • Мнения: 39
Хайде и аз да си кажа - ние сме приети във 2 АЕГ София АЕ и ИЕ и се чудим дали да подаваме заявление за второ класиране, че първо желание поне на етап заявления ни беше 1 АЕГ със същите езици, т. е сме приети на второ желание. Трудно решение, но дано до утре знае вече какво иска. Всъщност и аз самата незнам къде е по-добре. Ще се радвам ако някой сподели мнение?
И синът ми е приет там, но 1 АЕГ я избутаме доста назад в желанията, защото предпочитаме 2ра АЕГ, да не говорим, че ни е и много по-близо.

# 1 138
  • Мнения: 9
Здравейте,
не успях да прегледам всички публикации назад, въпросът ми е има ли информация за минималния бал за СМГ АЕ на 1-во класиране?
Синът ми е приет в НПМГ, мат., с 471 т.
479.5 e мин.бал за СМГ АЕ

Благодаря. Може би има някакви шансове за 2 - ро класиране, ще видим. В крайна сметка, надявам се изборът НПМГ да е правилен.

# 1 139
  • София
  • Мнения: 51
Здравейте,
Поздравления за приетите по 1во желание!
Ние ще чакаме 2ро класиране.

Има ли някой приет в 125-то с математика?

Общи условия

Активация на акаунт