10.07 - 16.07.2019 СЕДМИ КЛАС. Първо класиране

  • 116 323
  • 2 335
  •   1
Отговори
# 1 230
  • Мнения: 338
Технически въпрос номер... не знам кой:

Какви документи трябва да нося, за да подам заявление за участие във второ класиране?
Предполагам, че мога да отида сам, без детето.

# 1 231
  • София
  • Мнения: 11 952
Да писахме само едно защото от училището което бяхме ни казаха че гарантират че ще приемат децата и ни накараха само едно да пишем защото те качиха документите на сайта.

Е, как ще ви гарантира училището, че ще приеме децата ви, като приемът не зависи от него?
Сега автоматично участвате на второ класиране и ако пак не ви приемат, подавате заявление за трето класиране за свободните места, но тогава пишете значително повече желания, независимо кой кякво ви "гарантира".

# 1 232
  • София
  • Мнения: 532
А какво се случва, ако наистина някой е писал само 1-2 желания, и не бъде приет и на трето класиране?
Между класиранията не могат да се разместват и допълват желания, нали така?
Ако не бъде приет на 2ро класиране, се подава вече ново заявление с нови желания според останалите свободни места.

# 1 233
  • Мнения: 62
За покачването на баловете в Пловдив
Има голям скок за МГ с АЕ и с НЕ при момчетата, при момичетата с НЕ има спад, но мен лично ме шокира разликата за ФЕГ с ФЕ - при мин. бал 2018 г. от 266 т./258 на второ, тази година е 331,00 т., което + 66. В Пловдив във ФЕГ няма квоти.
Балообразуването във ФЕГ тази година е 3 БЕЛ + 1МАТ, как е било миналата година (защото в близкото минало беше 2 БЕЛ + 2 МАТ)?

# 1 234
  • София
  • Мнения: 6 093
Благодаря, Звънче, изтеглих го.
Ще се джуркаме на второ.

# 1 235
  • Мнения: 12
А какво се случва, ако наистина някой е писал само 1-2 желания, и не бъде приет и на трето класиране?
Между класиранията не могат да се разместват и допълват желания, нали така?

След второ класиране, желанията може да се пренаредят, но само на базата на свободни места, останали незаети след второ класиране.

# 1 236
  • Мнения: 2 672
Ок. Ако се запише , където е приет по първо класиране , може ли да участва в трето класиране?

# 1 237
  • Пловдив
  • Мнения: 9 699
А какво се случва, ако наистина някой е писал само 1-2 желания, и не бъде приет и на трето класиране?
Между класиранията не могат да се разместват и допълват желания, нали така?

За трето класиране се редят желания отново. И ако там попълнят само едно-две желания, ще са супер малоумни, с извинение и без.
Има места и за четвърто - намираш списъка със свободните места и тръгваш от училище на училище да си търсиш късмета.

# 1 238
  • Мнения: 21 455
Ок. Ако се запише , където е приет по първо класиране , може ли да участва в трето класиране?
Да, но трябва да се отпише.
С радост ви съобщавам, че само РУО - Кърджали не е качило справка. Всички останали се отчетоха подобаващо.

# 1 239
  • София
  • Мнения: 169
Ние сме приети в ТУЕС СП, трето желание, момче бал 476,5. Отиваме на второ за СМГ АЕ. Дали ще имаме шанс, според вас? Нямах никакво време днес да ви чета, не съм гледала/чела новини ...Ужас ...Честито на всички приети по първо желание, а на останалите за второ търпение и късмет!

# 1 240
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 390
Izida, може, но няма никакъв шанс за прием. Удвоява се оценката от състезанието по химия или олимпиадата + 1път МАТ + 1път БЕЛ от НВО. Взимат се оценките от химия и биология в училище

Ясно, благодаря ти много. Притесних се, че съм допуснала някаква фундаментална грешка при подредбата на училищата.

# 1 241
  • София
  • Мнения: 7 182
Благодаря ви.
Още един въпрос: някъде по трасето с класиранията, системата дава ли вероятности за прием?
Обучавам се за догодина. Simple Smile

# 1 242
  • Мнения: 80
Ние си чакаме тихичко второто класиране.
Обаче имам нужда някой да ми препотвърди.
При второ класиране системата започва да проверява по бал от първото желание надолу или от желанието, което е над първо класиране нагоре.
Ако трябва да го опиша графично:

1. Х - 500
2. ХХ - 404
3. ХХХ - 450
4. ХХХ - 403
5. ХХХХ - 400

Ние сме приети примерно по 5-то желание.  Ако допусканем, че балът ще помръдне с 4 т. (А дано!!!!!)
    Ако системата джурка отгоре ще сме по 2-ро
      Ако системата джурка отдолу ще сме в 4-то

      И да, знам че би трябвало да са подредени по силата на желанието, но приоритетите рязко се промениха Sad

      # 1 243
      • Мнения: 39 189
      Къде в сайта на РУО са качени статистиките?

      # 1 244
      • Мнения: 12
      Ние сме приети в ТУЕС СП, трето желание, момче бал 476,5. Отиваме на второ за СМГ АЕ. Дали ще имаме шанс, според вас? Нямах никакво време днес да ви чета, не съм гледала/чела новини ...Ужас ...Честито на всички приети по първо желание, а на останалите за второ търпение и късмет!


      Миналният бал сега е  479,50/

      Общи условия

      Активация на акаунт