Барселона - Тема 10

  • 48 450
  • 812
  •   1
Отговори
# 285
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Потърсих назад, но не намерих... Simple Smile
С влака ли ще се придвижите от летището?

Аз да питам ходилите...в нач.на юни е тъпкано с туристи и е жега, нали? Понеже имам оферта да ходим с познати, ама предпочитам пролетта...

# 286
  • Мнения: 22 436
С влака ще е, но нямам идея откъде точно трябва да го вземем. Simple Smile

# 287
  • Milano
  • Мнения: 3 658
https://photos.app.goo.gl/Scsmkw215zM75mvN7

Ето схема на летището.

Ако кацате на Т2В, като излезете в коридора завивате наляво и вървите до топлата връзка. Има си обозначения.
Има и безплатен шатъл бус между Т1 и Т2А, В, С.

И аз ще си направя поредната ваканция там след 10 дни.😊

# 288
  • София
  • Мнения: 127
Здравейте, съвсем се обърках с тези билети... Опитах се да купя билети за Саграда, но календара беше активен до март. Аз искам за началото на април и реших, че е рано. Така ли е или нещо не съм разбрала. Музея на Пикасо не влиза в списъка от първата страница за безплатни музей първата неделя на месеца? Парка Гюел има къщи на входа, но те влизат ли в билета за парка или са отделно. Трябва ли ми резелвация за определен час за парка и катедралата?

# 289
  • Мнения: 22 436
regina di cuori, много благодаря, предполагам на Т2 ще се каца при положение че е уиз еър.

nelva, пише изрично, че безплатните билети за Пикасо музея се купуват само 4ри дни преди самата дата. Ако ще "купуваш" за неделя, когато е безплатно, резервация може да се направи в четвъртък.
И аз ги дебна сега, дано утре успея да взема, защото местата са ограничени.

Може ли съвет, коя от двете къщи да посетим. Каса Мила или Каса Батло?

# 290
  • Мнения: 5 894
nelv, къщичките с в платената зона на парка и влизат в билета. Купуват се с час, който се спазва, защото напливът е голям.
Essentiall, двете къщи са много различни и не е много правилно да се сравнят. Въпрос на вкус и интереси. Ако имате възможност отделете време и за двете.
mystic woman, другите ще кажат на юни. Но на мен лично ми се струва, че ще си е топличко. Ние бяхме октомври и топлите дни, които хванахме си бяха доста топлички. Представям си какво ще е лятото. Но пак е индивидуално. Като цяло жегата не ми понася и предпочитам пролетно и есенно време за пътешествия. Все пак обикаляш дни наред и е хубаво да ти е комфортно. Освен това си помисли за минусите на груповото посещение. Градът е голям и има много за гледане. Съответно може да се почувстваш ограничена от придружителите си и да се разочароваш накрая.

# 291
  • Мнения: 22 436
Да, знам че къщите са различни и ако зависеше само от мен, щяхме да видим и двете.
В случая обаче ще трябва да се спрем на една.

# 292
  • Мнения: 5 894
Тогава те съветвам да разгледаш снимки и да почетеш повече за тях, за да прецениш. И да ти кажа моето мнение и пет човека след мен да го направят пак е относително. Аз лично няколко пъти си промених мнението и вече не мога да кажа коя ми е по-

# 293
  • Milano
  • Мнения: 3 658
За мен отвътре е по-хубава Мила. Обзавеждането е както е било навремето.
Батло е празна вътре (с малки изключения), но е по-ефектна отвън.

Уиз кацат на Т2В, да. Аз съм с Изиджет на Т2С.

Нелва ти за къщата на пазача на входа на Гуел ли питаш или за къщата на Гауди? Понеже за последната продават билети на сайта на Саграда Фамилия. Тя е в безплатната зона на парка и се плаща допълнително. За нея по-добре да се вземе автобус н.24, който спира в горната част на парка.

Аз почти винаги ходя февруари в Барселона и откарвам следобедите на плажа. Често става и за къс ръкав, ако е 18-19 градуса следобед.
Надявам се и сега да е така.

# 294
  • Мнения: 5 894
За къщата на Гауди има комбиниран билет. Ако не се лъжа беше към този на СФ. Тя като цяло е по-скоро за ценители на Гауди. Повечето хора не биха я намерили за интересна. Разкрива място, където е живял част от живота си. Има изложени мебели, които са интересни.

# 295
  • Мнения: 1 391
Моето питане е за картите:
1. Барселона Пас - включва основни забележителности  - без такса - много от Казите и други, 1 хоп он хоп оф бъс , не включва транспорт Без Саграда и Гюел
2. Барселона Кард - включва транспорт, безплатни музеи някои, и отстъпки за известните музеи /по 2-3 Е/ Без Саграда и Гюел
3. Барселона Кард + Гауди /Комбо Тикет/ за саграда и гюел - може да е за 3 дни

Ще сме 4 дни. Може ли да ми препоръчате, обясните от вашия опит, за 4 дни какво си заслужава от тези карти? Много съм объркана от многото информация.

Група Архитекти и творци сме, ще ни интересува влизане в обектите на Гауди и някои музеи.
Моите желания са:
Саграда Фамилия
Парк Гюел
Сasa Mila
Сasa Batllo
Palau Guel
Monjuic
Miro
Tapies

Тези горе долу. Ще сме 4 пълни дни.
Представям си
1 ден - Саграда и парк гюел
2 ден - всички кази, готически квартал, някои музеи там
3 ден - Монжуик и обекти около него + някои музеи
4 ден - Музей Пикасо и други край него...

Не зная как да разделя по райони експонатите. Камп Ноу - струва ли си ако не се интересувам от футбол, но се интересувам от архитектура?

Зоопарк и Аквариум мога и да пропусна, била съм в други европейски столици.

Ще приема всякакви ваши съвети, както какво задължително да не се пропуска.

Благодаря!


MNAC
Pablo Espanol
Palau De la Musica Catalana
Museu Picasso
Recinte Modernista de Sant Paul - болница





Casa Visens

# 296
  • София
  • Мнения: 127
За Саграда Фамилия за 6 април кога трябва да купя билети, сега или след месец!
Essentiall, може лилинк къде дебнеш билетите за Пикасо?
Сега чета, че февруари е за къс ръкав, а април?

# 297
  • Мнения: 22 436
nelva, на официалния сайт на музея.
Само 4ри дни преди датата за безплатно посещение могат да се резервират билети.

сега ме замислихте с това за по къс ръкав.
По прогноза го дават към 17С, с пухено яке със сигурност ще ми е топло мисля

А духа ли много?

# 298
  • Мнения: 728
И на мен ще ми е интересно да разбера как е времето началото на април 02-06..

# 299
  • Мнения: 1 391
nelva, на официалния сайт на музея.
Само 4ри дни преди датата за безплатно посещение могат да се резервират билети.

сега ме замислихте с това за по къс ръкав.
По прогноза го дават към 17С, с пухено яке със сигурност ще ми е топло мисля

А духа ли много?

Да ви питам за музея на Пикасо - на 12 февруари пише че имат ден на отворените врати. Точно тогава сме там. Това означава че влизаме без билет и без предварителна резервация нали?

Общи условия

Активация на акаунт