Барселона - Тема 10

  • 48 614
  • 812
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 9
Здравейте! Някой ходил ли е скоро в Барселона и бихте ли споделили как е там? Ресторанти и кафенета отворени ли са и вътре, както и музеите и магазините?

# 586
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Връщам се назад да чета, но междувременно може ли да споделите какво да посетим с деца на 9 и 13г, както и хубави места за хапване. Били сме преди 10г с голямото дете, но сега ще се наложи да повторим обиколката и с малкото. Та понеже аквариума работи само петък, събота и неделя, то другият петък сутринта ще е резервирана за него. Но какво още бихте предложили за плътна програма? Ще пътуваме от Люксембург по суша и не мога да разбера искат или не ПСР тестове. От хотела ни увериха, че в Барселона не ни трябват. Голяма лудница е това да си турист в Ковид време. Много ще се радвам ако някой се включи с предложения. Тръгваме в понеделник.

Последна редакция: пт, 21 май 2021, 15:36 от ronicat

# 587
  • Мнения: 4 178
Морският музей е интересен. Castell De Montjuïc. Имат зоологическа градина, но не влизахме.

# 588
  • Бургас
  • Мнения: 2 145
Рони мен аквариума не ме впечатли, но на децата може да им хареса. Хареса ми гледката от лифта за Монтижук, както и разходката с корабче и въобще разходките из Барселона, но на децата едва ли ще им се върви толкова. Може да ползвате автобусите хопоОн хопоОф, но нека някой от Барселона да се включи да ти каже какво е положението там.
Приятно изкарване.

# 589
  • Мнения: 82
Включвам се с не чак толкова актуална информация - от края на миналото лято 2020), но все пак в ковид периода. Според мен, за деца зоопаркът и BigFunMuseum ще се най-интересни. Близо до единия вход на зоопарка пък е parc de la citadelle (ако не сте ходили). Фонтаните пред Museu Nacional d'Art de Catalunya може би също ще им харесат. Аквариумът и за мен не беше кой знае какво, ако сте били в друг преди, но пък имаше занимания за децата - например имаше кът, в който се хранят рибките от специални шишенца. Децата доста им се радваха.
Любимо място за хранене за мен е Canete - атмосфера, обслужване, храна, всичко. El National пък е доста популярно - има няколко тематични ресторанта. Самото място е много хубаво, но храната, която ние пробвахме, не ме впечатли. Може би не сме уцелили нещо по наш вкус. Blush Голяма част от ресторантите, към които ни бяха насочили приятели, не работеха, за хотелите се отнася същото. Ако има някой в момента, нека каже дали все още е така. Туристи нямаше почти никакви, съответно и опашки, затова предварително не сме купували билети за нищо.  ХопОн-хопОф автобусите тогава не работеха.
Ако ситуацията не се е променила, за мен е най-подходящият момент да се посети един толкова “туристически” град и той да е “само за вас”.

# 590
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
От вторник сме в Барселона. Туристи почти няма. Много от нещата не работят (ресторанти, хотели, атракции). Това рвфлектира и върху обслужването. В ресторантите е доста бавно, в хотелите липсва почистване на стаите и персонал като цяло,, в ресторанта има само закуска, през останалото време не работи.
Повечето известни атракции работят само уикенда или и петък. Така че е трудно да се планира да се видят различни неща през останалите  дни.
Вчера обядвахме в Барселонета в La Gavina, и обедното им меню бе за 15€, което за мен бе доста евтино. Храната бе от добри продукти и добро качество. Останахме много доволни. Единствено обслужването е малко вяло, и на два пъти ни сбъркаха поръчката, а едно вино изобщо не го и донесоха. Днес бяхме в El National (по случайност обядвахме там, че ни бе наблизо) и обстановката е страхотна, обслужването също бе добро, но храната не става. Поръчахме паеля за 5тима за 35€, но количеството може би е за 3ма и бе ужасно солена и с много червен пипер, което бе доста натрапчиващо. Преди сме яли морска паеля и бе с едни големи скариди и щипки от раци, а днесшната морска паеля бе с едни мини скариди. На съседните маси ядяха стриди и изглеждаха хубави. В Тапас ресторанта в El National изглеждаха хубави тапас-ите и съжалихме че не сме седнали там, ама ни се ядеше паеля.
За момента градът си изглежда нормален работещ град, а не туристически. Това предразполага свободно да се разхождаш без тълпи от хора.
Едно нещо не ми харесва този път- каналите смърдят навсякъде. Не помня такова нещо преди 10г, а пак бяхме по това време от годината. На два пъти видяхме големи плъхове да излизат от каналите и в зоологическата градина в клетката на една от птиците. Не мисля градът да е по-мръсен от преди, дори сутрин видяхме да мият улиците, да санитаризирват казаните за боклук. Хората ходят масово с маски навсякъде. Единици са хора без маски и то главно правещи джогинг. В Люксембург, където живеем също се носят маски, но не е чак като тук в Барселона. Хората и в парка бяха с маски. Явно са наплашени от първата вълна миналата година. Испания даде доста жертви. До момента сме видели зоологическата и парка, и фън музеят. Аз единствено парка оцених, деугото за мен не е нещо, което дс си заслужава. Ще пишс отново след като утре посетим вече някоя от известните атракции.

# 591
  • Мнения: 3 300
Паея за 5-ма за 35 евро и то в Барселона трябва да е пълен боклук, ти  сама си казала, че е била такава.
Читава паея излиза като абсолютен минимум по 10евро на човек и то не в град като Барселона или за 5 човека минимум 50евро, като може да е 60 евро и нагоре,  ако е с повечко морски неща.

Маските са задължителни дори навън и дори да върви сам човек, затова носят.

# 592
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Alexslav, паелята очаквах като количество да е малко, но поне да става за ядене. Поръчахме си и някакви предястия и те бяха ОК . Вчера за малка паеля със зелена салата и крем Брюле изкарахме луд късмет за 15€. На Ла Рамбла пелята бе между 11-13€, колкото струваше и преди 10г, та инфлация няма. Но ресторантите бяха празни в 13ч, та не посмяхме да ги пробваме. Дано довечера и утре имаме по-голям късмет.
За жалост Templo del Tibidabo не работи, макар да е написано, че работи от 9-13 и от 16-20ч. Фаникулера не работи, но и паркингите за коли са затворени и няма къде да се паркира.

# 593
  • Мнения: 3 300
Can Solé
Restaurante Barraca
 Salamanca
7 Portes
 Casa Agustí
 La Mar Salada
 Can Majó

За паея, пробвай в някои от тези, всички са в квартала  La Barceloneta.
На Ла Рамбла не се яде нищо, там се седя за престиж и да се плаща, изобщо никога не се надявай на качество на топ туристически улици. Ако все пак има нещо добро, то ще е още по-скъпо.

# 594
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Днес обядвахме в La Mar Salada и беше много хубава храната и сангрията най-накрая да е хубава. Беше пълно, само испанци. Записвам си и останалите ресторанти за следващ път.

# 595
  • Варна
  • Мнения: 485
Проверява ли някой изобщо на входа на Саграда фамилия възрастта на децата? Питам, защото дъщеря ми е на границата и се чудя какво да правя

# 596
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Аз също планувам да отидем семейно.
Къде ще е добре да се спи. В центъра или покрайнините.
От 1.7.става ли водата за къпане?

# 597
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 610
Проверява ли някой изобщо на входа на Саграда фамилия възрастта на децата? Питам, защото дъщеря ми е на границата и се чудя какво да правя
.         
Ние като ходихме-първия път проверяваха. Но ние й взехме билет за възрастни. Освен това се оказа, че билетите са ни били за предния ден- купихме ги още от България, но се оказа, че не са от сайта на Саграда, а от агенция с близко наименование, която намерихме в Трип адвайзор. Изчакахме си опашката, стана една бъркотия покрай билетите ни, отказаха да ги приемат и накрая купихме нови за следващия ден. Препоръчвам (въпреки че сега едва ли има много туристи) да проверите датата на самите билети, ако ги купувате онлайн, а не само датата в мейла, който ще пратят. Втория път не проверяваха възрастта й.

# 598
  • Мнения: 1 171
Преди няколко години сме били в Барселона от 21.06 до 29.06, водата си е идеална за къпане и беше чудесно време.

# 599
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Здравейте, не се ориентирам добре в тестовете за влизане в Испания. Пише, че може да се пътува с някакъв ТМА тест, но аз не намирам къде в България може да се направи такъв.

Последна редакция: пн, 07 юни 2021, 10:45 от Айяла

Общи условия

Активация на акаунт