Барселона - Тема 10

  • 48 387
  • 812
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 280
Здравейте,съжалявам,че нахълтвам в темата Ви,но наскоро баща ми имаше рожден ден,от забързаното ежедневие не успях да му купя нищо.
Така..аз търся някоя мама,която живее в Барселона и има възможността да напише на един лист ,а след това да го снима с гледка към някое чудно местенце:
- Тате любовта ти към Барселона е толкова силна,че стигна чак до там . /дата/
Благодаря Ви предварително!!

# 136
  • Мнения: 5
Билетите за стадиона,чрез Групон могат ли да се закупят 1ден преди посещението или е по-добре по отрано да си ги вземем?

# 137
  • Барселона
  • Мнения: 23
Здравейте,съжалявам,че нахълтвам в темата Ви,но наскоро баща ми имаше рожден ден,от забързаното ежедневие не успях да му купя нищо.
Така..аз търся някоя мама,която живее в Барселона и има възможността да напише на един лист ,а след това да го снима с гледка към някое чудно местенце:
- Тате любовта ти към Барселона е толкова силна,че стигна чак до там . /дата/
Благодаря Ви предварително!!
Писах на лични, с удоволствие ще помогна! Чудесна идея!

# 138
  • Мнения: 8
Здравейте! Бихте ли ми помогнали със съвет, с кой вид/номер транспортно средство можем да се придвижим от летището до хотел:Hilton Diagonal Mar Barcelona? Благодаря предварително!

# 139
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Записвам се и аз. Планираме да посетим Барселона с децата /13 и 8г/ през късната пролет.
Били сме в Мадрид за 2 дни, съчетахме го с Лисабон. Някак пред Лисабон бледнее, но аз харесвам повече колоритни, шумни, пищни места, а Мадрид носи повече от аристократизма на Кралство Испания.

Гледам апартаментите около СФ, или Рамбла, освен близки спирки гледам и удобни места за хапване. Ще е супер ако има и някое заведение тип бюфет наоколо.

# 140
  • Барселона
  • Мнения: 23
Здравейте! Бихте ли ми помогнали със съвет, с кой вид/номер транспортно средство можем да се придвижим от летището до хотел:Hilton Diagonal Mar Barcelona? Благодаря предварително!
Градски автобус номер 46 пътува до площад Испания и оттам може да хванете автобус номер  Н16 до спирка Pg Taulat-Pl de Llevant, която е на 2 мин от хотела. Обикновен билет струва 2,20 евро, може да се закупи от шофьора на автобуса (приемат в брой не повече от 10 евро). Ако сте на Terminal 2 може да отидете до изхода за влак Renfe, където продават карта Т-10 от машинки. С нея ще ви излезе 1,20 евро билета и ще може с един билет да прекачите на двата автобуса (иначе ви трябват нови билети за втория автобус). Всичко за картата Т-10 тук https://www.zabarcelona.com/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8 … 0%BE%D0%BD%D0%B0/

# 141
  • Мнения: 281
Здравейте, взехме си билети за Парк Гюел за тази събота. Ще бъдем в хотел Санта Марта близо до станция Барселонета и доколкото виждам оттам можем да хванем автобус V19 до парка - не го намирам сред изредените опции в сайта на парка и да попитам някой пътувал ли е скоро с него?

В билетите е включен и безплатен превоз,  но за съжаление спирката на този автобус е много далеч от хотела ни.  Обмислям да го използваме навръщане.

Последна редакция: чт, 14 ное 2019, 07:37 от muhcho

# 142
  • Мнения: 22 430
Здравейте, обмислям пътуване средата на декември до Барселона.
Какво време може да се очаква?
Къде разполагат коледни базари, ако има такива?

# 143
  • EU
  • Мнения: 400
Здравейте, взехме си билети за Парк Гюел за тази събота. Ще бъдем в хотел Санта Марта близо до станция Барселонета и доколкото виждам оттам можем да хванем автобус V19 до парка - не го намирам сред изредените опции в сайта на парка и да попитам някой пътувал ли е скоро с него?

В билетите е включен и безплатен превоз,  но за съжаление спирката на този автобус е много далеч от хотела ни.  Обмислям да го използваме навръщане.
Безплатният автобус до парка тръгва от посочената спирка на метрото. Вие така или иначе ще ползвате някакъв транспорт до там. С един билет може да ползвате автобуси и метро в рамките на един час. Автобусчето е само за парка и качването става с показане на  билет. Пътуването е около 10 минути.

# 144
  • Пловдив
  • Мнения: 40 763
Аз си отказах да пътуваме заради стачките там...отлагам за пролетта.

# 145
  • Барселона
  • Мнения: 23
Здравейте, взехме си билети за Парк Гюел за тази събота. Ще бъдем в хотел Санта Марта близо до станция Барселонета и доколкото виждам оттам можем да хванем автобус V19 до парка - не го намирам сред изредените опции в сайта на парка и да попитам някой пътувал ли е скоро с него?

В билетите е включен и безплатен превоз,  но за съжаление спирката на този автобус е много далеч от хотела ни.  Обмислям да го използваме навръщане.

 Като ходя до Парк Гюел повечето пъти ползвам автобус V19. Удобен е. Влиза се от първата варата само, както при всички автобуси в Барселона. хубаво е да имате карта Т-10, предварително закупена от машинките на метро станция. Но ако нямате, шофьорът на автобус продава, като не взима повече от 10 евро в брой. И цената на билета там е 2,20 евро. Не продават Т-10.

# 146
  • Мнения: 228
Здравейте, обмислям изненада май месец с цел посещение на мач на ФК Барселона. Бих искала да останем няколко дни да разгледаме, защото само съм минавала през Барселона. Първо искам да попитам дали има някакъв вариант да се вместим двама възрастни в около 750 евро за 3-4 дни според вас, тъй като гледах хотели, билети и ми се видяха доста скъпи. И второ дали Саграда Фамилия може да се разгледа май месец? Вероятно някъде е написано в темите ,само че все още нямам време да ги прочета целите. 🙂

# 147
  • sf
  • Мнения: 10 143
Има хостели на съвсем прилични цени. Самолетните билети бих купила по-отрано. Билетите за мача - цената зависи от кой е съперника, и къде са местата.
И един съвет- като изберете мач, имайте предвид, че често сменят датата на мачя и може да го изместят напред или назад.

# 148
  • Мнения: 39
Първо искам да попитам дали има някакъв вариант да се вместим двама възрастни в около 750 евро за 3-4 дни според вас, тъй като гледах хотели, билети и ми се видяха доста скъпи. 🙂

Като почитатели на Airbnb, си наехме апартамент с две спални, малки хол, кухня и дори тераска за 5 нощувки - 1300 лева за четирима човека. Хотелите мисля, че бяха по-скъпи, когато резервирахме, но ако държите да сте в такъв, мисля, че пак ще се вместите в бюджета.

# 149
  • София
  • Мнения: 326
Здравейте, обмислям изненада май месец с цел посещение на мач на ФК Барселона. Бих искала да останем няколко дни да разгледаме, защото само съм минавала през Барселона. Първо искам да попитам дали има някакъв вариант да се вместим двама възрастни в около 750 евро за 3-4 дни според вас, тъй като гледах хотели, билети и ми се видяха доста скъпи. И второ дали Саграда Фамилия може да се разгледа май месец? Вероятно някъде е написано в темите ,само че все още нямам време да ги прочета целите. 🙂

Ние бяхме в Барселона тази година, в края на април за три нощувки. Взехме си стая в хостел в центъра - със самостоятелна баня, интернет, климатик, тоалетни принадлежности, кърпи. Обща беше кухнята. Струваше ни 202 евро общо за трите нощувки. Имаше и директен автобус до Камп Ноу.

Самолетните билети ни излязоха около 500 лв (само с ръчен багаж). Вижте за билети в различните компании, вкл. и България Еър - пускат промоции понякога.

За храна бях определила по 50 евро на ден. Стигнаха ни, даже останаха. Ядохме и в ресторант all-you-can-eat, който запазих с намаление, така че опитахме повечето специалитети за по 18 евро на човек.

Една карта (общо) Т10 ни стигна на двамата, но ходехме основно пеша.

Останалото е за входове на забележителности, които са по желание и може да си прецените.

Без тях всичко ни излезе около 1200 лв.

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 10:11 от karamelina2000

Общи условия

Активация на акаунт