Барселона - Тема 10

  • 48 408
  • 812
  •   1
Отговори
# 780
  • Бургас
  • Мнения: 909
И ние бяхме в началото на март, от 2ри и времето беше топ, даже на моменти и якетата хвърляхме

# 781
  • София
  • Мнения: 39 761
Моля пуснете нова тема.

# 782
  • Балчик
  • Мнения: 249
Здравейте. Ние на 24.11 летим за Барселона. Всички сме ваксинирани. Преди няколко поста беше написано, че се тестват и ваксинирани при кацане. Някой който скоро е летял би ли споделил дали още се правят такива тестове.

# 783
  • Пловдив
  • Мнения: 40 768
Здравейте. Ние на 24.11 летим за Барселона. Всички сме ваксинирани. Преди няколко поста беше написано, че се тестват и ваксинирани при кацане. Някой който скоро е летял би ли споделил дали още се правят такива тестове.
да, имам инфо от преди седмица...и тестват Само българите! Това, ако не е дискриминация...Close

# 784
  • 1444
  • Мнения: 1 058
Когато ние пътувахме на 5.11. не тествахе само българи. След мен на опашката за тестване имаше британка и един цветнокож от някаква африканска държава. Обясниха, че тестват 40% от идващите от червена зона.

# 785
  • Балчик
  • Мнения: 249
Благодаря много за отговорите. Явно ще минем и през това.

# 786
  • Пловдив
  • Мнения: 40 768
М да...щото тия дето идват от Бг, но са с друго гражданство не се качват от сащата зона...Чисто заяждане си беше. Отделят само групата българи и тестват.

# 787
  • Мнения: 478
Бързо ли става тестването? Ние летим другата седмица, да се подготвим предварително ако ще се чака.

Кой е най-удобния начин да се стигне до Тибидабо?

# 788
  • Пловдив
  • Мнения: 40 768
Нормално...колежка ми разказва.

# 789
  • Мнения: 119
Информация от преди седмица, не са ни тествали, нито на кацане, нито на излитане.  Само сертификат и QR код провериха.

# 790
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
И аз да питам как се стига до върха на Тибидабо. И тъй като сме само за 3 дни, а сме с много планувани неща се колебая между Монджуик и Тибидабо. С деца на 11 и 13 години сме, но аз не съм фен на увеселителни забавления и може да минем и без тях. Кое от двете места да посетим?

# 791
  • Мнения: 3 391
М/у Монтджуик и Тибидабо с деца, мисля по добре Монтджуик. Тибидабо е красиво но е по-дълече и забележителното са гледките. Нищо повече. Монтджуик е на удобно място и има повечко за гледане.
Увеселителният парк така или иначе не е нищо особено и е за доста по- малки деца.

Тестването на българи стана след като се обяви по всички медии, че има висок брой фалшиви сертификати в станата, едва 20% ваксинирани и много нови случаи.

# 792
  • Мнения: 454
И аз да питам как се стига до върха на Тибидабо. И тъй като сме само за 3 дни, а сме с много планувани неща се колебая между Монджуик и Тибидабо. С деца на 11 и 13 години сме, но аз не съм фен на увеселителни забавления и може да минем и без тях. Кое от двете места да посетим?
До Тибидабо най-удобно е с автобус, който тръгва от площад Каталуния, точно, по диагнонала на El Corte Inglés.
Препоръчвам ви да погледнете преди това дали е облачно, защото ако е - от горе няма да видите хубавата гледка.
Ето ви линк към автобуса:
https://www.barcelonayellow.com/bcn/barcelona-tours/bus-tours/t2a-tibibus
Има опция и с фуниколар да се качите, но е доста по-дълго като време, с автобуса е 30 минути до горе.
Монжуик също ще е красиво място, дано да ви остане време и за него Simple Smile

# 793
  • Мнения: 478
Ние към Тибидабо сме се насочили главно заради колелото и панорамната площадка. Колелото става ли за възрастни, ще ни хареса ли гледката от горе или не си струват билетите само заради една атракция? Тези дни трябва да ги купя и много се чудя дали да вземем билет за панорамната площадка, за да се качим на колелото, а в цената е включен и билет за фуникуляра. Ако отидем с този Тибибус до горе можем ли само да разгледаме без да взимаме билети? Мисля, че всичко друго успях да наглася по програмата, само Тибидабо още не мога да оправя дали си струват тези 19 евро за едно возене. Smiley

# 794
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
М да...щото тия дето идват от Бг, но са с друго гражданство не се качват от сащата зона...Чисто заяждане си беше. Отделят само групата българи и тестват.
Нормално, в България търговията с фалшиви сертификати е на екстремални нива, хората просто не ни вярват и има защо.

Общи условия

Активация на акаунт