Как ще реагирате ако...........?????????????

  • 1 887
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 507
Отговорих с втора опция.
Цитат
Бих обяснила какво е действието на различните наркотици (включвайки тук кафето, цигарите, алкохола, диетите и преяждането) без да насаждам ненужни страхове и без да спестявам нищо.

# 16
  • Мнения: 5 183
Втора опция и за мен

# 17
  • Мнения: 1 202
Втора опция!

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
да се каже, че тревата води до хероин е равно на твърдението, че бирата води до алкохолизъм.
Подкрепям!
Сигурно е така...но за съжаление не винаги. Минала съм през такъв период. Проблемът ми беше, че в един момент се събуждах и не знаех от къде да започна денят и как точно. Единствено работата ми ме караше да се стегна. Нещата започнаха да излизат извън контрол и трябваше да взема решение-работата и изобщо кариерата или тревата. Естествено, че избрах работата, но сигурно бях достатъчно голяма за този избор Mr. Green. Тревата сама по себе си не е проблем наистина. Но на доста мои приятели започна да не им стига...Пушеха тревата като обикновени цигари. И съответно вече им трябваше нещо друго.
  За мен това е много деликатен въпрос. Със забрани не тава. Важното е детето да има други интереси, за да не стане това най-важното. Не е проблем ако са запалили на купон. Но явно от най-ранна възраст трябва да им показваме, че има интересни неща на този свят и много работа за вършене.  Мисля, че и мен ме чакат такива обяснения-дано се справим...

# 19
  • Мнения: 4 414
не подкрепям мненията от типа "то с трева се почва...". това е като да кажеш, че всеки който пие бира, слага началото на алкохолна зависимост. ако гаджето на детето пуши, на-вероятно и детето е пробвало. ще говоря открито с него. още повече, че имам доста богат опит с пушене на разни неща. важно е каква е компанията като цяло, какво е отношението към наркотиците. имаше една книга за различните наркотици и за влиянието им върху мозъка и другите органи. доста добре бяха обяснени нещата, без да са нравоучителни. не се сещам как се казва, но бих я дала да я прочете...изобщо ще се опитам да провокирам искрен разговор...макар, че доста е тежка тази задача Thinking
Жана, избрала си работата и другия живот, защото си имала основата да го направиш. основата я дават родителите. границата наистина е тънка и деликатна. да си призная, като си представя какви глупости съм вършила, малко ме е страх за моите си деца...

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 15:17 от agneshka

# 20
  • Мнения: 2 274
    Малко офф / дано е от полза /:
   Една мама от форума ми препоръча една книга за наркотиците! Казва се Мементо / нищо общо с филма / - Радек Йон! Каза че е много добре написана и кара човек да се замисли! Сестрата / по-малка / на въпросната мама била някъде 14 годишна като я прочела и после само за това говорела и това обсъждали двете! Аз мисля да я потърся, защото ще ми е от полза някой ден! Имало я по сергиите с книги по 1-2 лв., защото е много стара!

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 16:06 от benighted

# 21
  • Мнения: 544
Тревата си е сериозен проблем!!! Също колкото и алкохола и цигарите употребявани редовно на 13-14години!!! #Cussing out
Може и да съм назадничава, но не смятам, че не е болка за умиране, ако дете на 13години пуши трева или цигари всеки ден или е пияно всяка седмица Shocked

Може би на 17-18год. нещата стоят по друг начин, но при деца Naughty

# 22
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
Ще говоря първо с моето дете. Ще му обясня още веднъж опасностите, които крие подобно поведение. Ще го предупредя, че по всяка вероятност го очаква разочарование от този човек. Ще му напомня, че всеки е отговорен за здравето си не само пред себе си, но и пред близките си хора, на които ще причини голяма мъка, ако се стигне до сериозни проблеми. После ще говоря и с гаджето /предполага се, че са достатъчно големи, щом се е стигнало до гаджета и трева/. Ще му кажа горе-долу същото, което и на моето дете, ще се опитам да го убедя, че подобно поведение е саморазрушително. Ще се опитам да го разприказвам, да разбера защо прави това, често децата са по-откровени пред чужди хора, отколкото вкъщи. Ще изразя категоричното си неодобрение и готовността си да се противопоставя на всичко, което би навредило на детето ми. Не знам точно, зависи от конкретната ситуация, но не бих оставила нещата на самотек.
добре си го обяснила, това е, което ще опитам да постигна, но не знам доколко ще успея!

# 23
  • Мнения: 3 550
Втора опция.  Wink

# 24
# 25
  • Мнения: 1 526
Зависи на колко години е детето. И аз, както и повечето ми приятели сме павкали доста често, а никой от нас не е наркоман към днешна дата. Мисля, че трябва са се разговаря и обяснява без недомлъвки и обвинения.

# 26
  • Мнения: 239
гласувах за втората опция, но по принцип това е много трудна работа

# 27
  • Мнения: 8 917
Тревата не е болка за умирачка.
Важно е дали гаджето е свестно момче (момиче) или не.

Бих обяснила какво е действието на различните наркотици (включвайки тук кафето, цигарите, алкохола, диетите и преяждането) без да насаждам ненужни страхове и без да спестявам нищо.

Бих наблегнала на това, че тревата по-скоро може да затрудни човек да е справя със задачите си и да расте здрав, отколкото на това колко страшен наркотик е.
Познавам дооооста пушещи от доста  години, няма нито един пропаднал или минал на твърди наркотици.


Peace

# 28
 ooooh!какво да ви кажа аз вече минах по този път  за мой късмет вече бяхме обсъждали този  въпрос за тревата и наркотиците и не се наложи да изнасям лекции затова само мълчах и се молех Praynig Радвам се че тя самата реши да скъса с него когато я попитах защо реши така тя ми отговори  : - Разбрах че имаме различно виждане за живота
 е няма да ви казвам колко бях доволна  Grinning Blush


не мога да гласувам защото не виждам подходяща опция за мен съжалявам

Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 20:41 от sunshine_p

# 29
  • Мнения: 4 629
Аз бих казала на родителите на "гаджето" те са тези, които могат да направят нещо. И бих се молила детето ми да се раздели с това си гадже и да не пиши трева. Не бих забранявала да се виждат - това не е решение

Общи условия

Активация на акаунт