Февруарчето плажува и в морето плува, плува

  • 42 348
  • 750
  •   1
Отговори
# 360
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 701
След амнайста нощ с хрема и хъркане, сополи и тежко дишане, днес по-рано една позната ми каза да разтворя съвсем малко готварска сол във вода ( до вкус на морско солена вода на разтвора) и да капна по една капка във всяка ноздра на малкия.
Направих го и сега в стаята си чувам докосването на екрана на телефона и тик такането на часовника, но не и нослето му. Утре и следващите дни ще пиша отново, но чак не вярвам все още че подобно нещо действа!

# 361
  • София
  • Мнения: 10 642
Че то това си е физ. разтвор, ама непречистен

# 362
  • Мнения: 228
Мами, аз да се оплача какво се случва при нас. Трета ден малката не иска да ляга вечер, реве та се къса. Винаги е заспивала между 20.30 и 21.30. Следвайки този режим я къпя към 20.00 и я приготвам за сън. Обикновено след като облека пижамката и оправим леглото тя лягаше и след малко време заспива. Сега няма такова нещо, запопва да плаче оска да става от леглото, да взима играчки или да обикаля къщата, каго през цялото време хленчи. И така до 23.00, след което явно много й се доспива, заппчва да плаче неутешимо и с триста зора заспива. През деня няма проблем, спи час, час и половина на обед, ляга без драми. Не знам какво й стана. Водих я даже да й баят, но пак същото. Имате ли идеи някакви?

# 363
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 701
Според мен иска да си променя режима. Просто вече й се доспива по-късно, вероятно не се уморява и толкова колкото в дългите летни дни навън и затова. Това е моята версия, но до баене чак не бих стигнала, освен ако съвсем безсилна стана в ситуацията.
П.с. ефекта от соелната вода изчезна Sad явно е било чудото само снощи.

# 364
  • София
  • Мнения: 10 642
Според мен иска да си променя режима. Просто вече й се доспива по-късно, вероятно не се уморява и толкова колкото в дългите летни дни навън и затова. Това е моята версия, но до баене чак не бих стигнала, освен ако съвсем безсилна стана в ситуацията.
П.с. ефекта от соелната вода изчезна Sad явно е било чудото само снощи.
Както казах - физ. разтвор Simple Smile освен са промива друго не прави

# 365
  • Мнения: 16 871
Скк, спаси детето като му направиш промивка. За 3 промивки днес до края на деня забравяш за сополите.

# 366
  • София
  • Мнения: 2 666
Ох, Верче, пак ти се възхищавам за промивките 😊. Продължавам да не смея, страх ме е да не влезе вода към тъпанчето.

За баенето нямам думи. За моите ревли каквито са зверове няма да се намери баячка на цялата земя.

# 367
  • Мнения: 16 871
Ами.. кагво да ти кажа, М. Гледам да не продобря положението. Последният път 3 пъти правих първата вечер, после два дни сутрин и вечер, и после през ден още 3 пъти. Веднага се усети ефектът. Но факт - такава гняс излиза, че постояннно да е на прахосмукачката, пак няма да може да диша.
Освен това, моя приятелка беше говорила с някакъв УНГ, беше я успокоил. (Вече на какви основания не мога да ти кажа, не помня).
За мен, промивките са най-добрата алтернатива.

# 368
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Верче, извинявай, пропуснала съм някак, къде по-назад си споменавала тези промивки.
И моят син от вчера е със хрема и когато е в легнало положение и спи е някакъв ужас! Аз капя физ.р-р и издърпвам сополите с аспиратор, но е трудно, защото те са много назад, а и малкият вече като види аспиратора и почва да плаче.
Ще съм благодарна, ако ще можеш пак да обясниш по-подробно за тези промивки. Може и на лично, разбира се! Flowers Hibiscus

# 369
  • Мнения: 16 871
Взех пакет назопюр. Понякога правя промивката с ф.р., друг път със сашетата от опаковката. Най-важното е при нашите малки деца, да му бръкнеш в уттата, за да блокираш гърлото да не се задави. Слагаш на едната ноздра и изтискваш течността, трябва и на другата след това. Аз не успявам, защото е пред припадък и идва полиция заради шумовете ( шегичка). Мм го държи, слагаме кърпа, стои изправен, като промия навежда напред, а аз с хартия или кърпа бърша(дърпам сополите). Излиза навъднъж слуз. И така.
Иначе в ютюб съм гледала видеа с обикновена спринцовка и ф.р., просто мен ме е страх със спринцовка, защото мвого мърда и да не го надера.

# 370
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Взех пакет назопюр. Понякога правя промивката с ф.р., друг път със сашетата от опаковката. Най-важното е при нашите малки деца, да му бръкнеш в уттата, за да блокираш гърлото да не се задави. Слагаш на едната ноздра и изтискваш течността, трябва и на другата след това. Аз не успявам, защото е пред припадък и идва полиция заради шумовете ( шегичка). Мм го държи, слагаме кърпа, стои изправен, като промия навежда напред, а аз с хартия или кърпа бърша(дърпам сополите). Излиза навъднъж слуз. И така.
Иначе в ютюб съм гледала видеа с обикновена спринцовка и ф.р., просто мен ме е страх със спринцовка, защото мвого мърда и да не го надера.
Много благодаря, че описа подробно, Верче! Знам ги тези промивки значи! Гледала съм също клипчета в ютуб, но останах с впечатление, че са подходящи за по-големи деца и не са приложими за нашите.
Но пък ти успяваш... може би ще пробвам и аз. Бъркаш му в устата казваш? Трябва да е просто с отворена уста, за да не се задави, така ли?

# 371
  • Мнения: 16 871
Бъркам, да. Два пръста в двата края на устата.  Те и по клипчетата така правят. С отворена уста може, така правят обаче големите. Аз дори на себе си (ако се престраша да направя) бих си бръкнала в устата ( от изненада да не я затворя и да се задавя )

# 372
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Аз значи съм гледала видеа само с по-големи дечица. Добре, благодаря ти още веднъж! Ще потърся тук къде мога да намеря назопюр и/или нещо подобно, че живеем в Германия .....

# 373
  • София
  • Мнения: 2 666
Промивките са просто страхотни. По принцип са йогийска практика, имат специална каничка, но не помня как се казваше. Голямото ми дете сама си ги прави и наистина излизат чудеса. В болниците прочистват нослетата със спринцовка, все пск това имат налично и с централната аспирация дърпат секрера Един много известен УНГ ми беше казал да дърпам секрера с прахосмукачката до към 4 годинка на детето. За промивките все забравям да го питам. Малката сама ходи до прахосмукачката 😊 и ми показава да я включа.

# 374
  • Мнения: 16 871
М, и синът ми така, като видя, че му помага да диша, води ме за ръка и ми я сочи (прахосмукачката).

Общи условия

Активация на акаунт