Февруарчето плажува и в морето плува, плува

  • 42 340
  • 750
  •   1
Отговори
# 120
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Аз пък да споделя каква използвачка съм, малко ми е гузно, но не спирам да го правя. В града има летни занимални и децата ги водят по площадките ( 7+/10г). Съответно ако някое дете от занималня се заиграе със сина ми, ги оставям да го забавляват ( разбира се надзиравам), използвам ги като живи играчки Simple Smile

# 121
  • Мнения: 3 997
Леле само моя ли пие вода през ноща ,почти около 300мл изпива +- . А и през деня ако не пие вода докато сменям памперса, просто няма шанс да го сменя 🙄

# 122
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Леле само моя ли пие вода през ноща ,почти около 300мл изпива +- . А и през деня ако не пие вода докато сменям памперса, просто няма шанс да го сменя 🙄
Моят син е на 15 месеца, но споделям, че той също пие вода от шише с биберон и също пие доста завидни количества през нощта, в допълнение на това, че го кърмя. Пие около и над 200/250мл.
През деня също си пие доста вода, както и кърма на поискване.
Не виждам повод за притеснение.
Аз също се бях замислила наскоро, как би пил вода през нощта, ако не от шише с биберон? От каквато и да било друг вид чаша - преходна или със сламка, трябва да се изправя. Знам ли.... 🤔

# 123
  • Мнения: 1 418
Ами нашата пие вода или от мини шишетата на Девин или от малка чашка съвсем обикновена.Вдига и пие...Вие до къде сте с яденето сами с прибор.Давам и лъжица, но повечето го изсипва...После голямо чистене пада.

# 124
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
Вечер как ги слагате да спят? Приспивате или ги оставяте в леглото и излизате? Давате ли още биберон?

# 125
  • София
  • Мнения: 10 642
От както е започнал да се изправя няма шанс да го оставя в леглото, да оставне легнал, че и да заспи... биберон давам, ама в половината от случаите го плюе.

# 126
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
А как, приспиваш ли го?
Аз го слагам на спалнята и лежа до него. Да ама взе да ми идва в повече да вися по над час и да го чакам да заспи, че да го преместя в леглото му. Съседката до нас го слага в кошарата и излиза, каза че до 10-15мин заспива. Как все на другите се случва 😆

# 127
  • Мнения: 228
Малката също настоява сама да яде с лъжицата и в повечето пъти опитът е неуспешен, но се примирих с цапането иначе не иска да яде. За спането сама заспива, но лягам до нея и чакам. Понякога заспива много бързо, друг път се мотае, но отдавна не дава да я люшкам за приспиване. Биберон никога не е ползвала, има навик да си цока палеца като й се приспи и така заспива с палец в уста.

# 128
  • София
  • Мнения: 2 666
Приспивам или в раницата или на гърда.

# 129
  • Мнения: 6 202
При моят няма промяна на никой фронт.Яде си с ръце,с лъжицата аз го храня,не иска сам седи и чака.Вода пие от малка кафена пласмасова чашка,бързо се научи и зарязах всякакви шишета.Ам и денем и нощем си пие от биберон.Носи вече каквото му кажеш, когато иска разбира се.Дава ръка навънка само на баща си,на мен не иска бяга и още сме с количката.Заспива си сам и денем и вечер.Биба търси понякога предимно като заспива, през деня не се и сеща за нея.
Скк радвай се моят всичко му задържа вниманието за минута две навънка. Някое голямо момиченце се пробва да го заговаря и да си играят,но той си има собствени идеи и цели и не го вълнуват.

# 130
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Моят яде по два пъти през нощта ам. Пробвала съм вода, но само го разсънвам.
Чаша със сламка използва+ лъжица с която си мисли че яде, докато аз го хране.
Оставям го в кошарата сам от бебе. Пускам бебефона и гледам, на втората минута е заспал, но и аз го държа до последно буден, за да си спестя приспиването.

# 131
  • Мнения: 3 997
Не се храни сам, защото всичко обръща на игра и става мазало. Биба не ползва от както навърши 1г,сам я отказа,а аз много се притеснявах как ще го отуча ,защото на наши приятели синът им е почти на 3г и още е с биба ден и нощ. За преспиването.. на ръце, че става най бързо, иначе ако го оставя в леглото ще се опитва да избяга ,ще почне един рев. Пробвала съм и не става. Незнам как ще е за вбъдеще, трябва да мисля и др варянт че вече доста ми тежи,добре че вечер баща му го преспива .

# 132
  • Мнения: 353
За преспиването от 4-месечна я оставям сама да заспи. Минахме през период, когато веднага се изправяше след като я сложа в кошарата и така поне 4-5 пъти на вечер. Но ето, че дойде времето щом я оставя в кошарата да се отпуска и спокойно да заспива. Храни се сама с лъжица без супи. Но напоследък по време на хранене ми връчва лъжицата аз да я храня. Често пробва да се храни и с лявата ръка. Вилица също използва например за диня, но парченцата са големи като за една голяма хапка. Вода пие от шише със сламка и само денем. Все още пие малко количество.
Момичета как са малките с ходенето? Падат ли? Моето момиче все тича почти не ходи спокойно и пада много често. Раните по колената не могат да заздравеят от новите падания. Почнах да се притеснявам.

# 133
  • Мнения: 1 406
Моите се хранят отдавна сами. Щерката доста чисто, синът по се омазва. Ако е нещо любимо се омота купичката за отрицателно време, а ако е нещо което не харесват се почва едно мазане и пресипване от една купичка в друга. Пият от чашка, но само вкъщи, също се хранят сами само в къщи. Навън не им давам и ги храня аз, но доста често ми отказват. Навън пият вода от шишетата със сламка или от детските на Девин. Нощем ако са жадни от преходни чашки с мек накрайник на Нук.
Заспиването сами все още в кошмар за мен. Не заспиват без мен. Натикани и набутани. Ползват ме за възглавница. Вече и на баща си отказват да ги приспива. А синът е влязъл в период "мама е всичко". Никой не може да го вземе, не дава на баща си да го къпе, облича или съблича, въобще на никой...само аз. Кошмар.

# 134
  • Мнения: 366
Не се притеснявай, нормално е, особено за по-енергични деца. С малко тренинг ще задобрее и ще пада все по-малко. Моето диване пие вкъщи от чаша с твърд накрайник на Tommee Tippee - тя е с клапа отвътре и реално не може да се разлее и пуска толкова вода, колкото дребното може да дърпа. За навън му взех детска бутилка тип спортна. Много търсих и накрая намерих такава, на коята самата част, от която се пие, не трябва да се пипа с ръка при отваряне и затваряне. Иначе си суче на заспиване вечер и категорично отказва баща му да го приспива. През нощта също суче и пие вода. Ходихме на море и за една седмица изведнъж се отпусна да приказва. Започна да казва името си и имената на други деца, доста думички научи.

Общи условия

Активация на акаунт