Февруарчето плажува и в морето плува, плува

  • 42 465
  • 750
  •   1
Отговори
# 180
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
От снощи със сигурност вече заявявам, че на малкия му избива вече и един или повече от последните кътници. Няма такава раздразнителност, лиги и рев. Все едно някой ми е сменил детето. Днес тотално се отчаях в един момент и чак аз се разревах.
Досега не усетих избиването на зъбите, но сега си наваксвам. Чак се замислих дали да не му дам биберон отново.

# 181
  • Мнения: 6 219
Да кажеш после как е минало.В квартала има една майка с 2 момченца,октомврийчета.Страшни диваци,жената все с бабата излизат и нямат хващане и укротяване.Моят като цвете ми се вижда пред двойните викове и писъци 😁.
Скк гледай го от добрата страна вижда му се края.Моят е с 16,няма и следа от задните ама си мрънка и истерясва като е преуморен и превъзбуден.
За забелването съм си казала,почнах от прибирането от болницата и до втори месец беше готов. Сега дърпам,мия и няма проблеми.

# 182
  • Мнения: 353
Чак се замислих дали да не му дам биберон отново.

Skk, твоето момче не ползва ли вече биберон? Аз напоследък се чудя откога и как ще махам използването му. За сега биберон давам само, когато спи, но моето момиче все по-често започва да го търси и през другото време.

# 183
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
От един месец вече не ползва. Казах му че е в морето и толкова. Три дни заспиваше трудно, но свикна.
Докато бяхме на почивка, сестра ми ( стоматолог) го "прегледа" и ми каза че бледо белеят венците за последните четири зъба, но това не означава нищо. Т.е. могат и след година да се покажат, може и скоро да бъде.
Б@си и драматс е! От както е заспал вече три пъти плаче, а снощи буквално не е спал. Отказ да яде, да пие и само лиги.

# 184
  • Мнения: 1 406
Учудващо добре мина разходката. Че даже ходихме доста надалеч, а не на близката площадка. На отиване с мерак и без драми. Обясних къде ще ходим и нямаше проблем. На връщане малко драми имаше...тръшкане, не искат да си ходят от площадката. Лягане, забиване на коленете...в крайна сметка обявих, че ще готвим макарони с доматен сос и ако побързат ще има "абн" (ядене,гладен съм, храна, много съм гладен). Та тръгнаха. По средата на пътя клечиха 10 Мин да събират камъни и като припомних, че ще има "абн" хукнаха. Следващ опит другата седмица. Определено на мен ми е по-удобно с количката с двамата, но трябва и да се учат да ходят като ги държа за ръка без да се дърпат.

# 185
  • Мнения: 3 998
При нас избиха 2та горни предкътници. Долу леко са надути венците. Та все още е с 8 и 2/3 зъби 😄 ама ето хем наборчета а едни с 16 зъба.. скк мажеш ли с гелче, хапчета нещо,герданче? На 1 приятелка, нейното ноември ще стане на 2г и сега  ще излизат кътници,и казва че е същата драма, по цял ден пищи, реве от нищото,не признава др член от семейството, тя ръце е вдигнала, даже на вън не излизат че съвсем откачало и няма окротяване 😄
За забелването не става и при нас. Питала съм свекито ,някога забелвала ли е мм ми и брат му,казва че не. Някога не се е правело.

# 186
  • Мнения: 1 406
Щерката е с 16 зъба, синът има всички резци, няма кучешки, горе май има два пробиващи предкътници и днес долу му прокърви венеца и взе да драска. Не ми дава много да ровя в устата.

# 187
# 188
  • София
  • Мнения: 2 666
Чакам да избият вторите кътници и да се приключва. На голямата избиха месец след като навърши 2 години. Сега малката е рекордьор. На 1.2 месеца се отчете с 16 зъбчета.

# 189
  • София
  • Мнения: 10 642
Млечните зъби нямат предкътници, всичко е кътник Simple Smile

# 190
  • Мнения: 1 406
Редакторът на месинджъра е брутален. Пак добре че не е написал друга глупост. Joy

# 191
  • пловдив
  • Мнения: 1 093
При нас зъбите са 12,но май ще избиват кучешките. От няколко дни е супер раздразнителна, плаче, иска на ръце да я нося, ако излизаме или като слезе от количката няма връщане обратно.
Ползваме герданче от близо година, но при нас не виждам ефект. Всички зъби супер трудно пробиха досега.

# 192
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
Аз при големите кризи на пробиване редувам Панадол и Нурофен, само това спасява положението, иначе давам хамомила и поне при нас има ефект.
Моят хубусник е с 11 още, като три пробиха едновременно преди два седмици

# 193
  • Мнения: 299
При нас положението е трагично (за мен). Той има 12 зъба и все ги вади наведнъж па 3-4. Сега са набъбнали кучешките. Но от повече от месец нощта е кошмар. Като се събуди и цока-цока до припадък (моят!) Понякога такахсе схващам, че повече не издържам и се почват истерии защо не давам. Или пък не иска да спи и в 2 през нощта скача от леглото и започва да играе. Отиваме в хола и будуна поне два часа в активна игра. Не можеш да го задържиш в леглото в никакъв случай. Не е навик, защото има 2-3 спокойни вечери и после нова "криза".  Предполагам, че са зъбите.
Чудя се как да разбере, че не е време за игра. Носи ми книжки да четем, а аз отказвам..обяснявам, че е нощ и е време за сън и утре ще четем. Той разбира и отива да си играе сам. Но на мен сърцето ми се къса. Иначе казва "тъмно", "нани нани" - "знае", че всички спят, но не може да заспи.
Някоя от вас имала ли е подобна ситуация? Чакам с нетърпение тези кучешки зъби, но са още далече. Нервите ми и тялото ми са на ръба. И татко му става също с него, но приспиването обратно е само моя "привилегия" с това кърмене.

# 194
  • София
  • Мнения: 2 666
При нас положението е трагично (за мен). Той има 12 зъба и все ги вади наведнъж па 3-4. Сега са набъбнали кучешките. Но от повече от месец нощта е кошмар. Като се събуди и цока-цока до припадък (моят!) Понякога такахсе схващам, че повече не издържам и се почват истерии защо не давам. Или пък не иска да спи и в 2 през нощта скача от леглото и започва да играе. Отиваме в хола и будуна поне два часа в активна игра. Не можеш да го задържиш в леглото в никакъв случай. Не е навик, защото има 2-3 спокойни вечери и после нова "криза".  Предполагам, че са зъбите.
Чудя се как да разбере, че не е време за игра. Носи ми книжки да четем, а аз отказвам..обяснявам, че е нощ и е време за сън и утре ще четем. Той разбира и отива да си играе сам. Но на мен сърцето ми се къса. Иначе казва "тъмно", "нани нани" - "знае", че всички спят, но не може да заспи.
Някоя от вас имала ли е подобна ситуация? Чакам с нетърпение тези кучешки зъби, но са още далече. Нервите ми и тялото ми са на ръба. И татко му става също с него, но приспиването обратно е само моя "привилегия" с това кърмене.

И двете ми деца са така. Голямата се по успокои към третата година, малката ще видим кога 😊

Общи условия

Активация на акаунт