Февруарчето плажува и в морето плува, плува

  • 42 410
  • 750
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 406
В миялната не става винаги. С тънки четчици за между зъбното пространство може.

# 226
  • Мнения: 228
Мама мече, преди 2 дни купих въпросното шише на Томи типи 😂  пише ,че може в съдомиялна, ще го пускам и там. Ще гледам и да го мия във всяка възможна дупка, пък като му мине времето в коша.

Кажете някоя  бабина рецепта или нещо друго ефикасно и изпитано за червено гърло. Малкия има и няколко мехурчета на дъгите на сливиците, така е цяло лято.  Няма Т, и други симптоми или оплаквания  . Днес лл предписа 1 спрей за гърло на базата на етерични масла е,Тонзилотрен и вит С. Отмени му ваксината. А за тая ваксина реимунизация на нз коя е, но мислех че е когато детето стане на 18м, лл каза че не сега трябва но я отложи де. Вие сложихте ли я вече?
Ние сложихме последната на 16 месеца. Доколкото разбрах от имунизационния календар в кабинета на лекарката на 18 месеца има ваксина за хепатит А, но не е задължителна.

# 227
  • Мнения: 6 215
Момичета някоя сблъсквала ли се е с лишей?Днес сутринта му изби и ходихме на дерматолог.Каза че не било заразно и не се разпространява,но е упорито и трудно ще се махне.Не можа да ми даде причина за появата му.Предписа Джинджира Алба бейби.

# 228
  • Мнения: 366
Мама мече, преди 2 дни купих въпросното шише на Томи типи 😂  пише ,че може в съдомиялна, ще го пускам и там. Ще гледам и да го мия във всяка възможна дупка, пък като му мине времето в коша.


Тя работа ще ти свърши, хубава е. Просто не е за майки като мен, на които не им се занимава с много миене. Никога нищо не съм стерилизирала и това да преварявам след всяко ползване ми се струва направо наказание.

# 229
  • Мнения: 2 361
Момичета някоя сблъсквала ли се е с лишей?Днес сутринта му изби и ходихме на дерматолог.Каза че не било заразно и не се разпространява,но е упорито и трудно ще се махне.Не можа да ми даде причина за появата му.Предписа Джинджира Алба бейби.


Аз съм със суха кожа и зимата ми излизат лишеи.
Като съвет мога да ти дам да ползваш козметика за суха или по-добре за атопична кожа и термална вода Simple Smile

# 230
  • Мнения: 1 418

Вашите дребосъци казват ли си името и как?Нашата яде съгласните и става малко , като възклицание 😊А сътворяват ли си думички?Учудвам се как ги извърта, например диня е нане ...знам , че децата запомнят повече края на думата и сигурно от там идва.
Мамите, които още кърмят до кога ще карте и как ще отбивате?Аз почвам да се замислям по темата .....

# 231
  • Мнения: 299
Моят син много говори и си има цял.нов език.много думи казва точно.но и много си ги наглася. Казва си сам Емъл (Самуил) и един куп още такива.
И аз се замислям за отбиването.но тъй като засега основно се приспиваме на гърда,мисля първо да започне да го приспива мъжът ми следобедите.после и вечерното приспиване да махнем и накрая нощното - постепенно.
Иначе през деня не се сеща да търси мляко. Само като му се приспи.

# 232
  • Мнения: 366
Големият ми син е със суха кожа и му се появяваха лишеи зимно време. Започнахме да ползваме измивен гел за баня и крем след баня за атопична кожа и се оправи - ползвали сме ма A-derma зелената серия и Нахткерцен.

Малкия много бърбори, някои думи ги казва правилно, на много думи казва само последните срички. Всеки ден казва по някоя нова дума, предполагам че от брат си много попива. Все още заспива вечер със сукане и търси само мен. Нощно време се буди по 2-3 пъти и заспива пак със сукане. За следобедния сън заспива с баба си без проблеми, така че е въпрос на навик. Последните два месеца му израстнаха четирите предкътника и ми беше удобно нощно време като е неспокоен да го успокоявам със сукане. Сега ми е удобно вечер като посуче и заспи за 5 мин. Та още не съм се засилила да го отбивам, но знам че като спре да суче ще спре и да се буди толкова често нощем. Мисля наесен да напрамим някаква схема известно време баща му да го приспива, да махнем сукането на лягане а после и нощното. Тайно се надявам, че ще се отбие сам преди това.

# 233
  • пловдив
  • Мнения: 1 090
 Hamsti,ние още се кърмим , но ми се иска до няколко месеца да приключим.Незнам как ще стане,тъй като и така заспива,нощем се буди и пак хапва.
Вчера се върнахме от морето,нещо не й хареса много на малката.Пясъка не го хареса и все залепена за мен беше.Ходихме само сутрин до плажа,следобяд на басейна в хотела. Иначе много харесва водата ,но на плажа не се чувстваше добре.Нещо се преуморя ваше на моменти ,ставаше по-рано сутрин и беше много раздразнителна и само залепена за мен,не признава татко си ,кака си...Изобщо голямо приключение беше.Сега отидохме за няколко дни на планина,дано й се отрази по-добре.

# 234
  • София
  • Мнения: 2 666
Относно кърменето мисля, че ще изчакам сама да се отбие. Не заспива с кърмене, нито през нощта, нито за заспиване. Така че знам, че дори и да спре да суче пак ще се буди по 100 пъти на нощ.

# 235
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Относно говоренето - малкия бълботи по цял ден. Откровено казано, имам нужда от преводач, но пък се радвам от сърце дори и на изразите които не разбирам.
Почти си казва името " Мати/ Маки" ( казва се Максим), но само аз знам кога какво значи. Използва една к съща дума за тапа/ капачка/ монета и пуканки " тапа". Докато шофирам ако се ядосам или нервно кажа нещо по нечии адрес - започва да крещи от задната седалка. С други думи, и аз внимавам какво говоря вече.
В началото на септември тръгва на ясла, от сега съм се напрегнала и само това мисля... Има ли февруарчета които вече са на ясла?

# 236
  • Мнения: 6 215
Няколко януарчета има тръгнали и свикнали,не се притеснявай всичко ще е наред важното е госпожите да са внимателни и спокойни,ще свикне.
Моят казва дежурните неща ам-ам,на,айде,тате,мама,папа за патето,мяука като коте като види,баааа вика на кучето,гууу на гълъба,абе животните го впечатляват.Бърбори и на бебешки,не му разбирам по жестовете се ориентирам и на тото малко.От няколко дена си откри художествения талант,голямо рисуване с тия тебешири,мислех че ще ги яде ама е много впечатлен че рисуват и си седи и рисува на цимента или на площадката.

# 237
  • Мнения: 228
Аз съм на Молфикс гащи 5ца. Доволна съм!
Взех и аз от тези гащички и определено съм доволна, не протичат, ползвам ги и за през нощта. Но като ги сваля ластика се е отбелязал по корема и гърба. Не са й стегнати, стоят си свободно. Чудя се дали и при другите е така или просто не съм избрала подходящия размер /модел?

# 238
  • Мнения: 1 146
Аз съм на Молфикс гащи 5ца. Доволна съм!
Взех и аз от тези гащички и определено съм доволна, не протичат, ползвам ги и за през нощта. Но като ги сваля ластика се е отбелязал по корема и гърба. Не са й стегнати, стоят си свободно. Чудя се дали и при другите е така или просто не съм избрала подходящия размер /модел?
И при нас се отбелязват на корема, но са си свободни. Явно от жегите..

# 239
  • Мнения: 6 215
При моят се отбелязват ако е спал тежко и не мърдал.Примерно само по корем,както спи най често.Забравих и любимата му дума Дай 😁

Общи условия

Активация на акаунт