ДНЕВНИКЪТ - тема 99 - Да отслабнем всички заедно!

  • 35 863
  • 752
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 2 695
И за какво ти е да влизаш в кетоза?
Кетозата не е панацея за сваляне на килограми. Не е здравословно да се поддържа дълго време състояние на кетоза.
Килограми се свалят с калорийна рестрикция - прихода да е по-малко от разхода.

Последна редакция: пн, 16 сеп 2019, 13:50 от Не се сърди, човече

# 511
  • Мнения: 384
Да, запозната съм! Това, което не ми беше ясно го зададох като въпрос Blush

# 512
  • Мнения: 25 757
Да, запозната съм! Това, което не ми беше ясно го зададох като въпрос Blush
Питайте на Наско Узунов хората, те ще обяснят. Тук е обща тема за всички отслабващи, а не само на кетодиетата.

# 513
  • Мнения: 384
Ами точно защото е обща писах тук, но явно не е чак толкова обща. Приятен ден на всички! Simple Smile

# 514
  • Мнения: 25 757
Ами точно защото е обща писах тук, но явно не е чак толкова обща. Приятен ден на всички! Simple Smile
Просто нямаме момиче на този режим.

# 515
  • Мнения: 1 246
Включвам се с първата седмица от Фб предизвикателството на Активен и здрав. Режимът изглежда лесен, а на мен ми е по-мотивиращо да спазвам нещо конкретно.  Simple Smile

# 516
  • Мнения: X
Здравейте! Надявам се да приемате нови попълнения.
Аз също разгледах режимът на активен и здрав и много ми хареса. И аз обичам да спазвам нещо конкретно.
С добро телосложение съм, но искам да се оформя още повече. Покрай детето хапвам в бързината много джънк фууд.
164 съм висока и 46 кг.

Хубав ден на всички.

# 517
  • Мнения: X
Скрит текст:
Всеки отслабнал с глад напълнява пак защото увеличава приетите калории. Естествено, има много други фактори, които влияят на теглото, но в основата си е това-  приемаш повече, отколкото изразходваш.
Краси, ако искаш обясни как стоят нещата според теб. Иначе какъв е смисълът да се включваш с негативен коментар и да кажеш как няма да стане... кажи как ще стане.
Ами, аз съм го писала "милион" пъти.....Smiley
С правилната храна.
Храната НЕ е калории, храната Е Енергия, за клетките на тялото.Тя носи информация.И според вида храна, тялото получава информация от нея дали е полезна и може да я употреби по предназначение, или е отрова и трябва да се складира.
Ти си с нормално тегло за височината ти в момента.Организма ти няма нужда да пада на поднормено тегло.Височината минус 110 или повече е измишльотина на модната индустрия.И да, ако искаш да паднеш до 60-62 кг, ще трябва да гладуваш, като пак не е сигурно, че ще стане.А най-сигурно е, че не може да караш на една салата и малко плод цял живот, все някога ще увеличиш храната.И тогава тялото автоматично ще се опита да се върне на нормални за височината му кг, т.е. около 67-70.
Затова написах, че искаш ли да си стоиш /ако изобщо ги достигнеш/ на около 60, те очаква омагьосания кръг:
глад-отслабване-хранене-дебелеене-глад-отслабване-хранене-дебелеене-глад...и т.н., докато ти писне.
А като ти писне и зарежеш вечния глад, тялото ще ти отмъсти, като върне всички кг, че и бонус отгоре, за да се подсигури, ако все пак решиш да го тормозиш с още глад.
Или, накратко:С ниски калории не може да се отслабне дълготрайно, Завинаги.
Качиш ли калориите,  и кг тръгват нагоре.

# 518
  • Мнения: 823
Храната е калории,няма как да се отслабне без да си в калориен дефицит .Просто ти си била в такъв ,защото при нисковъглехидратните хранения е по-лесно да достигнеш дефицита ,без да се налага да смяташ ккал.И следенето на ккал не е равно на глад.Мога да ти снимам и учебниците по физиология и патофизиология за справка .

# 519
  • Мнения: 5 262
...
Или, накратко:С ниски калории не може да се отслабне дълготрайно, Завинаги.
Качиш ли калориите,  и кг тръгват нагоре.
вярно е разбира се.  това пък може ли да се отрече?

# 520
  • Мнения: X
Храната е калории,няма как да се отслабне без да си в калориен дефицит .
Скрит текст:
Просто ти си била в такъв ,защото при нисковъглехидратните хранения е по-лесно да достигнеш дефицита ,без да се налага да смяташ ккал.И следенето на ккал не е равно на глад.Мога да ти снимам и учебниците по физиология и патофизиология за справка .
Ами, ето затова не се обяснявам.....    Smiley  , защото това просто НЕ е вярно.
Аз не смятам калории, ама ето ви храната ми за ден-два, ако на някой му се смята...изобщо не смятам, че съм била в калориен дефицит.Като така се храня от март 2016 година насам....
Рядко ми се случва да не съм гладна сутрин и да мина само с мазно кафе, но обикновено е така след солидна и късна вечеря.

Скрит текст:
от етапа на отслабване:
з-кафе, 3 бъркани яйца+бекон+сирене
10ч-кафе, вода
о-салата, дроб свински печен, сирене, /дроба 3 солидни парчета, печен с мас, сиренето малко по-голямо от кибрит/
16ч-кафе, парче сирене /явно съм била гладна/
в-салата, пиле с грах-нормална порция, сирене, 1 портокал
--------------------------------------------
з-кафе, 2 варени яйца, гауда-около 100-на грама
10ч-кафе, 4-5 ореха
о-2 кюфтета, 1 кебапче, салата, майонеза-около 2 с л
16ч-кафе, 1 ябълка
в-свинско на фурна, салата, маслини-около 15 броя /свинското беше печено с картофи, лук и моркови, ядох от морковите и лука, без картофи/, 1 мандарина

Сега, когато кг се поддържат сами:
з-мазно кафе-около 1 ч л кокосово масло в кафето, 1 яйце варено, намазано с масло, гауда
10ч-кафе
о-салата, суфле от кайма със сирена, маслини-около 10-на, гауда, черен шоколад-ред, 20 грама
16ч-кашкавал около 50 гр, кафе със сметана, 1 бонбон
в-салата, пиле с тиквички-нормална порция, маслини, чедър, малко грозде /малка чепка/

# 521
  • Мнения: X
Храната е калории,няма как да се отслабне без да си в калориен дефицит .Просто ти си била в такъв ,защото при нисковъглехидратните хранения е по-лесно да достигнеш дефицита ,без да се налага да смяташ ккал.И следенето на ккал не е равно на глад.Мога да ти снимам и учебниците по физиология и патофизиология за справка .
Няма начин да има калориен дефицит при ВМНВХ по простата причина, че мазнините "носят" повече калирии от протеини и въглехидрати, а и много по-лесно се ядат.
За нисковъглехидратното хранене нямам идея как стои въпроса.

# 522
  • Мнения: 5 262
Франсоаз*  aз ако изяждам толкова на ден няма да мога да минавам през вратата!
Аз снед закусих едн очисто черно кафе . без нищо.
към 10 часа две малки ябълки.
Към 12 за обяд едно хлебче със шунка, като малка питка, но хлебче, не беше пълнозърнесто, но тъмен хляб със семенца .
Към 14 часа чаена чаша кисело мляко
за вечеря днес още не знам, но снощи взех чаша вино с половин вюрстхен, 2 лъжици салата от домати и лук и 4 мънички сърмички .

сега изобщо не ми се яде , но такива порции дробове и грах с пиле ... аз просто няма да мога да ям толкова. не мога толкова

# 523
  • Мнения: X
Франсоаз*  aз ако изяждам толкова на ден няма да мога да минавам през вратата!
Скрит текст:
Аз снед закусих едн очисто черно кафе . без нищо.
към 10 часа две малки ябълки.
Към 12 за обяд едно хлебче със шунка, като малка питка, но хлебче, не беше пълнозърнесто, но тъмен хляб със семенца .
Към 14 часа чаена чаша кисело мляко
за вечеря днес още не знам, но снощи взех чаша вино с половин вюрстхен, 2 лъжици салата от домати и лук и 4 мънички сърмички .

сега изобщо не ми се яде , но такива порции дробове и грах с пиле ... аз просто няма да мога да ям толкова. не мога толкова
Затова казвам, че "тайната" е в правилната храна, а не в калориите....   Smiley

# 524
  • Мнения: 5 262
правилна храна ? дроб с мас?
и с какво пилето с грах е по-правилен от тъмния хляб с шунка? или пък кебапчето с майонеза ? нещо не разбирам, но хранителната пирамида за правилно хранене  е обратна в същност .
къде при теб са салатите и къде са плодовете?
не разбирам.

ако имаш в предвид правилна за отслабване храна ... нещо което трудно се смила и приема и затова не се преработва и трупа добре , ок, но дали е полезно не знам.

Общи условия

Активация на акаунт