Адвокат по имотни афери

  • 2 766
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 230
Ще те отразя, само защото отговорът ти е оценен като "полезно" от "bachkator". Май само ние поддържаме темата, макар и офтопик. Никой не се интересува от "Адвокат по имотни афери".
Нищо не е просто ако не знаеш как да го направиш, и обратно. Математиците наричат сложните задачи "интересни", но ти знаеш това, защото си учила доста история на древните философи. Не разчитам "bachkator" да разбере смисъла на последното изречение. Описаният казус е казусът на моето семейство, но ние сме от страната на продавача. Тълкуването не ни помогна. Разчитайте, че познавам детайлите. Наречете го "късмета на новобранеца" Simple Smile .

# 31
  • Мнения: 19 527
Ама то страната на продавача е едно, а като си купувач е съвсем друго, нали? Ако си знаете, че имате воля за продажба и го направите добросъвестно, добре, но откъде потенциалният купувач може да знае и да е сигурен в това? Най-малкото увисва с платена сума на ПД и неизповядана сделка вовеки или докато се разберат наследниците.Ако междувременно пък не решат да продадат на друг разбира се. Та не бих искала да съм купувач при подобен казус и неизяснени обстоятелства по правото на всички наследници да се разпореждат с имота.

# 32
  • Мнения: 969
За теб не може, защото целта на всеки твой пост по всяка тема е да се заяждаш.

Глупости пишеш. Провери ми постовете, по колко палчета имам под тях. Чак съм изненадан, но е очевидно че целта на пребиваването ми тук не е заяждане.

... къде е казано от мен че "една проверчица за липса на тежести" изчерпва всичко...
Точно защото не изчерпва всичко дадох примера с казуса. Нямаш представа откъде адвокатът изрови съответен документ, който да подскаже правилното ми поведение нататък в сделката. Това с четене на Апис само няма как да го знаеш.

Ще те отразя, само защото отговорът ти е оценен като "полезно" от "bachkator". ...
Много се филмираш. Не съм дал аз оценката с палче под мнението.

# 33
  • Мнения: 230

........ Чак съм изненадан, ................. че целта на пребиваването ми тук не е заяждане.


Добре казано.

# 34
  • Мнения: 969

........ Чак съм изненадан, ................. че целта на пребиваването ми тук не е заяждане.


Добре казано.
Човек без работа явно... Забавлявай си се, чети си Аписа, само не подлъгвай хората, моля!

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 12:16 от bachkator

# 35
  • Мнения: 230

........ Чак съм изненадан, ................. че целта на пребиваването ми тук не е заяждане.

Човек без работа явно...


Още по-точно!

# 36
  • Мнения: 969

........ Чак съм изненадан, ................. че целта на пребиваването ми тук не е заяждане.

Човек без работа явно...


Още по-точно!

Бебешката група, киселата супа!
Simple Smile))))

# 37
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 649
Описаният казус е казусът на моето семейство, но ние сме от страната на продавача. Тълкуването не ни помогна. Разчитайте, че познавам детайлите.

С риск да се намеся в някакъв спор, с който не съм наясно, но ми стана интересно какъв е отговорът?  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 230
Спор няма. Аз лично експериментирам с глупостта на хората. На точното място си. Просто раздвижваме една позаспала тема Simple Smile .
А отговорът на въпроса ти е:
За да избегнеш вероятността да изпаднеш в дълги съдебни битки в близко или далечно бъдеще за доказване автентичността на "изровени" от праха документи от адвоката ти, както и дали не са подписани под натиск, най-разумното е да дадеш срок на продавачите да се разберат или да преминеш към следващото предложение.
Съдебната система дава толкова възможности за допълнително бъдещо печелене на пари от адвокатите в подобни случаи. Като реклама на лекарства е. Никой не ти казва страничните ефекти от решението на проблема ти.

# 39
  • Мнения: 969
Спор няма. Аз лично експериментирам с глупостта на хората. На точното място си. Просто раздвижваме една позаспала тема Simple Smile .
А отговорът на въпроса ти е:
За да избегнеш вероятността да изпаднеш в дълги съдебни битки в близко или далечно бъдеще за доказване автентичността на "изровени" от праха документи от адвоката ти, както и дали не са подписани под натиск, най-разумното е да дадеш срок на продавачите да се разберат или да преминеш към следващото предложение.
Съдебната система дава толкова възможности за допълнително бъдещо печелене на пари от адвокатите в подобни случаи. Като реклама на лекарства е. Никой не ти казва страничните ефекти от решението на проблема ти.
Добър опит за измъкване, четяща Апис.
В отговора ти няма нищо юридическо обосновано. Не може и да има. Няма начин да знаеш къде какви документи да търсиш в подобен казус. А има и много по-заплетени. Лошото е, че неспециалист не винаги вижда, че има проблем, че има нещо особено в казуса. А има и толкова заплетени, че цитираният от мен е елементарен спрямо тях.
Когато купуваш апетитен имот, тъй като са рядкост на пазара, е важно не да избягваш вероятности, а да стъпиш на здрава почва. Ето тук помагат юристите. Поне моят ми помогна в случая. А твоите съвети са именно хората да се оправят сами, четейки Апис. Апис може да свърши работа ако купуваш имот от братовчед си, разбирате се и просто трябва да оформите документите. Иначе пестенето на пари за юрист е като игра на тото. И не случайно скочих така остро. Причината е, че подвеждаш читателите на форума, да действат с голям риск за финансова (и не само) загуба. Мнението ти е категорично неправилно. И не пиша с цел да те убедя, вече се видя каква лисица си и извърташ нещата, че и глупости пишеш като си играеш да преиначаваш смисъла на думите ми. Смисълът на постовете ми е хора, които ги четат, да не би да вземат да клъвнат по думите ти и да се пуснат по пързалката.

# 40
  • Мнения: 230
Предавам се Simple Smile . SilverSign получи най-юридически издържания отговор на въпроса си от теб.
За лаици по всяка тема като "bachkator" нека поясним, че не винаги хората, занимаващи се с дадена наука имат готово решение за всеки казус и задача. В повечето случаи се налага да направят справка ..... за юристите къде? - в Апис или има още една алтернатива, за която  "bachkator" даже и не предполага.
"bachkator" се представя в сайта за бивш научен работник, специалист по строителство, специалист по техника и образование и какво ли още не. Единствените му коментари са "не говорете глупости" без да дава реални съвети и мнения.
"bachkator", всички ние със средно IQ разбираме, че хората като теб си мислят, че лесно могат да заблудят другите. Най-малкото научен работник не би се предствил с името "bachkator", но ти откъде да знаеш това?
ПП:  За всички освен него: с написаното по-горе очаквам страница с цитати на негови изказвания без "не говорете глупости". Разбирайте 1-2 часа труд Simple Smile .
И за номера с втория профил, който да ти харесва постовете също се досещаме. Направи още 1-2, за да ни убедиш, че не е така.

# 41
  • Мнения: 19 527
Още веднъж напомням, че може всеки да си прави справки в Апис, но не може да осъществява юридически услуги и да дава правни съвети, платено или не. То така и аз чета медицинска литература, но още не съм се похвалила, че лекувам хора. То даже и в ю тюб казват как се бият инжекции ама не смея да си го причинявам, или не дай си боже да го прилагам на другите.

# 42
  • Мнения: 5 654
И какво, купихте ли идеалните части?

# 43
  • Мнения: 230
Добре. С медиците е най-лесно да се получи правдоподобно съждение в защита на тази теза.
Оставяме разговора с троловете настрана. На първо място, мисля че трябва да разделим професиите на категории  сложност. И законодателството го прави. Защо сравняваме 6 години къртовско учене и цял живот след това специализации с 5 години ходене по дискотеки и лесни заверки в края на семестъра, съпроводено с учене на лекции от медиите.
Молбата ми към "milittana" е да сложи ръка на сърцето си и да каже правилно ли е това, което твърдя. Разбира се ще приема малко отпор, защото разбираемо трябва да си защити професията и дипломата.
За да сме честни към всички професии и да се изпълни това, което препоръчваш "milittana":
1. Можеш да си смяташ на елка, но никога не бива да пресмяташ сметките на входа (безплатно или не). Нито ти, нито някой неквалифициран съсед. За това си има счетоводители. Те познават най-добре спецификата на воденето на баланси.
2. Може да включваш и изключваш битовите уреди, но никога не бива ти или някой от домашните да подменя изгорелите крушки (безплатно или не). Има си ел.техници, които най-добре знаят как се прави това.
3. Има мебелисти, които най-добре знаят как да поправят изкривената вратичка на секцията. Мъжът ви не е специалист.
4. Да не изброяваме всички професии, но и за лекарската да кажем нещо:
Аналгинът, болкоуспокояващите, сиропът за кашлица и антибиотиците се закупуват с рецепта. Не се ли е случвало на "milittana" да се прави на доктор като се самолекува влизайки в местната аптека и тайничко закупувайки от познатата аптекарка лекарства, които иначе не би получила без посещение при лекар.
С най-голямо уважение към всички професии, но има неща във всяка от тях, с което средно интелигентен човек може да се справи. В живота ми така се случи, че трябваше да се науча да се справям добре с имотни сделки. Не казвам, че е станало за ден два. Когато има заплетен казус не ходя по съдилища, защото не решавам заплетени казуси. Да, давам съвети (безплатно) на много хора, само за да им помогна за провеждането на една стандартна сделка с имоти. Това е твърдението ми от самото начало. Предполагам, че "milittana" се е подвела по изкривените разсъждения на нашия заядлив съфорумник.
ПП: Няма как да спра да чета в Apis (Ciela), защото работата ми изисква да следя и отразявам промените в над 350 държавни нормативни документа.

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 15:09 от Mysteri

# 44
  • Мнения: 19 527
Може да се опиташ да завършиш едно право, да видиш дали е като да се веселиш по дискотеките. Отстрани лесно се говори. То ако ставаше така, всички щяхме да сме юристи....

Общи условия

Активация на акаунт