НОЕМВРИйки 2019 - тема 5

  • 25 655
  • 770
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 284
Сладки мемчета имате ❤ Аз да ви се оплача освен с фраксипарин ще се боцкам и с инсулин Sad Днес бях с болки и отидох до билницата прегледаха ме и предложиха да остана в болница на системи да ми оправят болките,но аз отказах и ще си слагам вкъщи инжекции,но ми казаха че шийката ми е скъсена и е на долна граница в 24 седмица и много се стресирах Sad май ще ми се наложи да лежа до края Sad Дадоха ми да пия магнерод и слагам урогестан и така. Някоя с подобен проблем и какво ви препоръчаха Sad

# 121
  • Мнения: 106
Ето го и моят близнашки корем в 23та седмица. Всички с малките коремчета сте много сладки. Къде ги криете тези бебета Simple Smile Аз съм си само плюс 6 и малко килограма и вече се налага да се търкалям, за да лягам и ставам. Нечер ме боли всяка костичка - гръб, кръст, таз, крака, а нощно време ми изтръпват бедрата.. абе чудна картинка, а какво още ме чака... дупе да ми е яко, както се казва. 😁

# 122
  • Мнения: 103
Добро утро момичета Simple Smile
Поли, и аз си нося пиърсинга до почти 9-ти месец, не ми пречи и ме е страх,че ще се затвори.. Наистина както е казла Лейди, има специални обеци за бременни, може да си вземеш от тях Simple Smile
Вчера трябваше да бъда в КАТ.. Повечето мъже там изобщо не ме отразиха, обаче имаше един човек който се развика на 2 опашки заради мен и нахока останалите защо ме карат да чакам Flushed Sweat Smile Имало и такива мъже все още- но явно голяма рядкост! Smile

# 123
  • Наблизо
  • Мнения: 6 113
Мамма,всеки си гледа в пъпа - това е.На мъжете много ил дреме,ама ако някой не отстъпи нещо на тяхната бременна жена,стой та гледай.Опитвам се да си използвам привилегиите,особено напоследък ми е много трудно да стоя права вече и някои гледат като отровени..но това е положението.

# 124
  • Мнения: 958
Повечето се правят или  че не виждат или грам възпитание нямат. Миналата седмица бяхме на преглед в Щерев . Местата пред кажинета бяха заети от жени с мъжете си , а аз не можех да стоя права вече . Никой не се сети да стане да седна ... очаквах някоя от жените им (които също са бременни да им кажат) . Та помолих единия мъж да се сместим , защото не мога да стоя повече . Вместо да стане и да отстъпи ... наистина се сместихме 😂😂😂.

# 125
  • Наблизо
  • Мнения: 6 113
Ми..простаци.Съжалявам за грубата дума.И то пред гинекологичен кабинет.

# 126
  • Мнения: 106
На мен в градския транспорт само жени ми отстъпват място. Скоро съм решила да се изтъпанча до някой мъж и да му кажа "Може ли да седна на вашето място?" да видим как ще реагират тъпаните. Моят мъж винаги прави място на възрастни хора, а сега откакто съм бременна направо ги вика от другия край на автобуса жените.. Въпрос на възпитание.

# 127
  • Мнения: 2 224
Много хубави коремчета момичета. Особено ме впечатли това на Лейди Готик. Лейди, явно имаш много стегната муслулатура и затова не изпъква, хем ти е втора бременност. На мен по време на първата ми пролича много късно, но със следващите две - определено си личи от доста по-рано.

Относно пиърсинга - аз го махнах през последните месеци на предходните бременности. Ако не е прясна дупката, няма да зарастне. Освен това е достатъчно през ден, през две да се прекарва през дупката и със сигурност няма да зарастне. Няма смисъл от разни обици за бременни.

Набързо казвам, че ми е много кът времето: минах ФМ онзи ден и чакаме отново момиче 😄 Всичко е наред. Тъй като съм качила само 4 кг, засега се разминавам с глюкозното обременяване. Казах на АГ, че ако се налага ще го правя, но пък той ми каза че на изследванията захарта е добре (на последното даже е още по-ниска), а и с малкото качени кг е спокоен и нямало смисъл засега.

Това дето се правят на разсеяни и не отстъпват място е голяма простотия. Това важи и за мъже, и за жени, но мъжете се чудя направо как не ги е срам. Нищо мъжко, нищо джентълменско, за възпитание да не говорим. Наистина се чудя как не ги е срам от себе си, а после и от другите колко са слаби щом не могат са отсъпят място или да изчакат. Ето това липсва ли на един мъж, за мен е “мъж”.

Джулианка, как мина твоята ФМ? Казаха ли ти пол?

Последна редакция: ср, 17 юли 2019, 13:04 от Anastasiya_S

# 128
  • Мнения: 1 537
Мен редовно ме изблъскваха мъже в трамвая, за да седнат, буквално изблъскват, с лакти. Scream Вече съм вкъщи, но дълбоко се съмнявам нещата да са се променили. А пътуванете беше изключително неприятно, понеже бебето е разположено само в ляво и ми притиска някакъв нерв, заради който ми изтръпва тотално крака. Колкото и да ми е скучно в момента в нас, като се сетя за това и ми минава, честно.

# 129
  • Мнения: X
Днес за пръв път ми дадоха предимство - явно все пак коремчето не е толкоз малко - една баба, чакаща за пенсия, в пощата каза да мина, че съм бременна. Стана ми мило. Не приех поканата й - още не ми тежи, мога да стоя права. Не изисквам и не искам специално отношение; но като помоля очаквам адекватна реакция. Тъпото е, че има едно особено племе сред нас българите, на което не му пука, не го интересува, то е център и вселена за всичко, алфата и омегата на нещата. Има и много деликатни, мили и благородни хора - хвала за тях.

Малко груб хумор, но мъжете приемат шкембето за даденост - и даже какво ли си викат "Глей я тая къв корем е отпрала" (особено в онзи период, когато коремчето нито е голямо, нито малко)

И още една бабешка ситуация - преди години пуснах болно бебче преди мен, като чаках за личен. Една от чакащите баби (седнала, а майката права на ръце го дондурка бебешора) замрънка "всички чакаме, тва момиче какво си мисли", другата я сръчка с бастуна и фъфли "щото момичето е културно, не кат теб" и се развихри бабешки скандал. Срам и позор просто... всякакви хора...

# 130
  • Мнения: 685
Аз пиърсинга на пъпа го махнах още в 4 месец, защото почна доста да ми опъва и ме болеше чак. Зачервяваше се също, макар че го имам вече почти 15 години и досега не ми се случвало да се възпалява. Няма шанс да зарасне обаче като гледам дупката.

На мен в градския транспорт изобщо не ми стават, дори когато се качвам се блъскат да се качат първи...но mmoira ме разби направо 😁 егати хората...
Може би повечето смятат, че просто съм шишкава и само 1 или 2 пъти по изключение се е случвало да ми направят място.

Иначе аз се чувствам добре, не усещам тежест (макар че съм +10 кг) и не ми пречи да стоя права дълго време, но то просто е въпрос на възпитание да ти предложат и аз по принцип отказвам.

# 131
  • Мнения: 4 859
Слънчоглед ,не ти е голямо коремчето,много си слабичка и фина и затова личи повече.Много е сладко,все едно си глътнала балонче Heart Eyes

Хепи дей ,супер коремче,като за две бебенца си ти е стегнато Kissing Heart
Възхищавам се на мамите с близначета, аз с едно мрънкам и охкам, с две ще съм многострадалната Геновева. То не че и сега нашите не ми казват така Joy

Анастасия ,честита трета принцеса Heart Точно както си си мечтала,голям купон ще е у вас,радват ли се каките или са още малки ?

BeautifulM,как си,отпусна ли те корема?

Попова усмивка,много неприятно Confused Кофти е и инсулин да слагаш, но след като родиш ,всичко ще е наред.Предполагам си правила обременяване с глюкоза-имаше ли някакви показания или профилактично?За шийката не ти ли предложиха серклаж или е късно вече?Ако пък трябва ще лежиш и почиваш, после с бебенцето ще си постоянно на крак.Стискам палци всичко да се нареди Hug

Вчера обикаляхме с мъжа и приятели нагоре -надолу,ами само охкам и ходя отсега като патица разкрачена. Боли си ме кръста и таза и това си е.Като ви гледам снимките ,осъзнавам че аз бебето го 'нося'ниско ,явно затова е този дискомфорт.Само седнала нямам оплаквания .Даже вече като  режа или приготвям някои неща за хапване,съм на стол .

Пак получих удар в корема от Ивка. Аз се свих ,че ме заболя ,половинът и направи забележка ,а тя най-спокойно му каза 'Ама аз нищо не съм направила '.Диване Grinning

Последна редакция: ср, 17 юли 2019, 12:22 от lady_gothic

# 132
  • София
  • Мнения: 92
Аз малко да се оплача, че вчера и през нощта имах големи болки в корема и бъбреците. Днес бях при АГ-то, провери ми шийката - всичко е наред. Каза ми да лежа 3-4 дни и да пия 3х2 но шпа Frowning1 дано ми мине бързо, че и мъжа ми само мрънка че нещо съм направила на бебето и че не се пазя... голям е досадник Expressionless

Миналата седмица поръчах зимно спално чувалче. Днес дойде и много ми харесва още повече, че е "с кауза". За всяко купено чувалче те даряват по едно на родилни отделения в България. Освен това ми стана много мило като видях тази бележка:

А ето и чувалчето Heart Eyes :

# 133
  • Мнения: 284
Нищо не ми предложиха,явно нищо че е на долна граница все пак е в нея и ми дадоха хапчета.Ще се лежи аз съм така от началото.Няма индикации за ГД никаква просто съм с ИР и ендокринолога искаше да се застраховаме и бяхме наясно че ще стигна до тук,но какво да се прави.

# 134
  • Мнения: 958
Момичета излезе ми във ФБ , че тук имат до края на месеца намалени продукти на Авент с по 25%, помпи , шишета и тн .

Общи условия

Активация на акаунт