НОЕМВРИйки 2019 - тема 5

  • 25 651
  • 770
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 603
Магнезий 500 мг ми изписаха, обаче три пъти на ден по две за две седмици май ми дойде много. Не се чувствах добре, дразни стомаха и предозирането може да създаде бъбречни проблеми. Те двете седмици минаха и сега просто оставам на едно 500 мг веднъж дневно. Иначе трябва да е три пъти по едно всеки ден, но ми е прекалено.

Откакто пия, контракции почти няма или са много, много слаби.

Lidsy, днес съм с кръвно 60 на 90-100, по обяд може и по-ниско да е било и буквално едва събрах сили да се преместя от дивана на леглото, че трябва и да поработвам. Пих кафе и само за няколко минути се чувствах по-добре.

И ям за пореден път черен дроб.

# 211
  • Мнения: 4 859
На мен ми спряха но шпа.Имам си чести контракции и корема ми е твърд .В момента съм на 3×1 Магнерот и 2×1 Диаспорал директ.Много висока ми се струва тази доза,дано не ми се разстрои корема,но до следващия преглед след месец така трябва да ги пия.Док се притеснява да не почне да се скъсява шийката,бебето точно там се е наместило с крачетата и като ритка много,също се получават контракции и неприятни усещания.Засега не виждам промяна.Бъбреците са ми проблемни,знаят и въпреки това,трябва да приемам по толкова.

На мен ми е чудно за обременяването с глюкоза ,нямало индикации и затова 27-28 г.с. да го направя ,иначе по-рано.Ама защо е нужно се чудя,хем е натоварващо, хем ми е неприятно ...Има ли мама,на която и го препоръчват тези седмици ?

# 212
  • Мнения: 267
Абе вашите кореми как са? Аз съм 24г.с и изведнъж сякаш порастна рязко, както не ми личеше до скоро... имам и бонус хемороиди и запек. Някой да каже как се справя с подобни неща.

# 213
  • Мнения: 709
Тина, наистина много съжалявам!

За корема не знам.... Забелязват ме вече хората, че съм бременна, даже и с рокли, с които си мисля, че не ми личи. Ама дали е пораснал рязко... Идея си нямам. На мен все ми се струва един и същ.

За запека - и аз съм така.... Май нищо не помага. Днес обядвах само с плодове - круши, праскови, нектарини, ябълки, всичко по 2, плюс диня.... Ами, след обяд успях без много мъчения... Не знам дали от плодовете, ама... Пробвай да хапваш повече плодове, сега поне има. Даже, ако е сутрин на гладно, още по - добре, но на мен ми дрязнят на стомаха така.

# 214
  • Мнения: 3 224
Абе вашите кореми как са? Аз съм 24г.с и изведнъж сякаш порастна рязко, както не ми личеше до скоро...

Расте с 1-2 см в обиколка всяка седмица.

# 215
  • Мнения: 410
Аз днес установих, че ми е пораснал корема като влязох да се къпя и не виждах нищо под корема за да се обезкосмя 😂😂😂 преди 1 седмица се виждаше горе долу ... сега мисля да мина на депилиращ крем, че ме е страх от кола маската. Вие изпитвате ли вече затруднения ?

# 216
  • Мнения: 709
Аз днес установих, че ми е пораснал корема като влязох да се къпя и не виждах нищо под корема за да се обезкосмя 😂😂😂 преди 1 седмица се виждаше горе долу ... сега мисля да мина на депилиращ крем, че ме е страх от кола маската. Вие изпитвате ли вече затруднения ?

Повечето го карам на сляпо Grinning Много малко видимост имам вече.

# 217
  • Мнения: 77
Аз си ходя на кола маска и не съм спирала. А краката сама си оправям с епилатор, но все по-мъчно ми става и ми трябват почивки. Скоро не знам как ще успявам.. Disappointed

# 218
  • Мнения: 4 603
Моят корем расте от края на втори месец. Не ми вярват, ама аз си го виждам. Има едни кратки периоди, в които сякаш рязко расте, после продължава равномерно. Според мен е много, според майка ми също е доста напред, ама други пък ми казват, че е мъничък (ама аз и мама си знаем как изглеждам без дрехи Simple Smile

Минах се веднъж частично с кола-маска на бикини линията, въобще не болеше, махнаха се много лесно, ама два дни стоя чувствителна и зачервена кожата. Допреди няколко месеца се фотоепилирах там. Последно се бръснах, още мога. Обаче на краката и ръцете още повече оредяха и сигурно има близо месец, откакто краката ми стоят неепилирани и трудно се забелязва нещо.

За сметка на това се появиха и кафеникава линия, и тъмен мъх по корема Simple Smile Ама се търпи, тук-там повече, на места няма.

# 219
  • Мнения: 47
Тина, много съжалявам....

# 220
  • Благоевград
  • Мнения: 2 867
Ще напиша в скрит текст, за да ни плаша всички.
Скрит текст:
  Дойдох в сряда за рутинен месечен преглед. Установи се, че бебето Изостава с 1 седмица. При поглед отдолу се вида, че имам 3 см разкритие и пробата за водите беше положителна. Постъпих по спешност в Майчин дом. Вече бях с 4 см. Качиха ме в родилна зала за активно наблюдение и включиха система за задържане, но шийката продължаваше да се разширява. Решиха да пуснат Окситоцин. Четвъртък спукаха мехура. 2 дни бях на банки. В петък се събра комисия и установиха, че бебето отговоря на 21 г.с. И тежи под 500 гр. Казаха ми, че няма шанс за бебето и ще бъде увредено, ако оцелее. Дойдоха всички възможни доценти, лекари, акушерки и неонатолози да обсъдят случая. В петък вечерта разкритието беше 6 см и го издърпаха починало. Не го видях. Не исках. Обясниха ми, че аз съм в този случай с приоритет И трябва да спасят мен. Причината е бъбречна инфекция, така предполагат от това, което им разказах като събития. Чакам резултати от плацентата, за да потвърдим. Бебето е нямало шанс. Това се е случило след ФМ и аз не съм разбрала, че има проблем. Детенцето Ни вече е звездичка и ще ни пази от горе. Надяваме се на по-хубави дни. Ще се лекуваме при психолог с мъжа ми, защото загубата ни е голяма. Докторите знаеха, че е ин витро И направиха всичко възможно за нас, но Господ е решил друго. Нашето дете си отиде много обичано, спокойна съм, защото за 6 м му дадохме цялата обич, на която сме способни и съм сигурна, че той усещаше това. Дано Бог е милостив към нас И ни Даде сили да продължим борбата. Дано нашата звездичка ни праща обич и подкрепа в живота ни без него.
Скрит текст:

# 221
  • Мнения: 3 096
Тина, много, много съжалявам... Каквото и да се каже, ще е недостатъчно... Радвам се, че сте решили да работите с психолог. Вярвам, че ще ви помогне поне малко, по един или друг начин. Прегръдки

# 222
  • Мнения: 709
Тина, нямам думи, с които да изразя колко съжалявам Cry Хубаво е, че сте решили да говорите с психолог! Вярвам и знам, че вашето ангелче скоро ще ви изпрати това щастие, което толкова чакате и искате!

# 223
  • Мнения: 4 859
Тина,много прегръдки!!!!Ще се справите и ще си имате детенце!!!Бъдете силни и се подкрепяйте.
Наложи ми се аборт преди три години и повече,не си обърнах внимание,не си изживях мъката,а се затворих и изпаднах в ужасна депресия +паник атаки.Решението за психолог е най-правилното възможно в момента.Надявам се бързо да се възстановиш емоционално и физически и да сбъднеш мечтата си да си мама възможно най-бързо.

# 224
  • Мнения: 237
Тина, съжалявам за болката ви! Надежда и светлина има, макар и така далечни в момента.... дано душите на всички ви намерят покой Heart

Последна редакция: вт, 23 юли 2019, 12:11 от Estel...

Общи условия

Активация на акаунт