НОЕМВРИйки 2019 - тема 5

  • 25 641
  • 770
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 641
Миналата год. Водещ екипа беше д-р Чернев , след това в родилна зала дойде и д-р Петракиева , остнах много доволна от човечността и доброто отношение и от тях и от акушерките .Д-р Петракиева присъстваше и на първото ми раждане заедно с друга докторка на която не помня името. Сори Blush
Иначе и двата пъти бях на 7 етаж вторият път се чувствах много по-добре , но избрах отново да съм там,може би , защото вече беше ремонтирано , а 12етаж , офф там е пълен ужас.Доколкото за това,че бебчо не е при теб , ти го взимаш на 3 часа , но всъщост са 2, защото то си е при теб цял един час , кърмиш си го , гушкаш си го .На мен не ми стигаше времето след като ги оставях и двата пъти когато раждах.Се пак да се нахраниш,изкъпеш,изцедиш кърма , да си купиш едно кафе сутрин , абе всичко някак ти е време време и не се усешташ кога пак си си взел бебчето.Вообще не можах да си полегна не съм си подремвала и почивала,нямаш време , като дойде мъжът ти на свиждане и него да видиш,а ако бебчето е при теб ще трябва да го оставяш само в стаята сигурно незнам , едно е в къщи друго е в болницата самичко в стаята не си го представям. Simple Smile Миналата год. В последния момент си записахме името на детето , то там имаше все по 20 майки и трябва да чакаш ред , защото човека,който записва имената на бебетата , за да се издаде акт за раждане е един . Simple Smile

# 736
  • Мнения: 2 224
Mamma mia, честит рожден ден! Да си жива и здрава 💐😘

Вчера бях на преглед. Като цяло всичко е наред, видяхме този път личицето на малката кукличка. Кофтито е, че ще правя и аз обременяването с глюкоза, за всеки случай 🙄☹ Щом трябва, ще го изтърпя, няма как.

# 737
  • Мнения: 3 096
cats7, радвам се за добрите резултати, дано да продължи така. Хубавото е, че не си на някаква много строга диета, а леко ограничения. Дано и аз се размина само с това.

Иначе, четох и аз възмутената съфорумка относно желанието за секцио, което не било прието много добре. Даже въпросния лекар си ми стои в списъка като вариант, ако нещо размисля в последния момент Simple Smile

Веси, много интересна статистика, много ти благодаря! Беше ми интересно да видя, че в Окръжна болница се раждат почти толкова бебета, колкото в Токуда. Наистина съм изненадана. А Майчин дом пък води първенството. Много ме притесни обаче броят на ражданията с форцепс или вакуум - малко над 5%.

Мама Мария, благодаря за инфото! Аз искам бебето да си е с мен постоянно, защото ме е страх какво ще се случи след изписването като си останем сами вкъщи Simple Smile) Но пък ужасно много ме е страх да остана сама с бебе още първите часове след раждането. Ще го мисля, преди това ще трябва все пак да реша къде Grinning

Слънчоглед, Анастастия, браво на бебоците! Simple Smile Ние утре сме на преглед, нямам търпение.

Иначе преди мен обременяването мина добре. Не е най-приятното нещо на света изпиването на тази гадост, но се търпи. А и аз си обичам сладичко Blush Имах късмет обаче, че не ми прилоша след това. Даже не ми се и доспа, както, когато правих обременяване за първи път. Дано и при теб мине леко и резултатите да са добри. Пиши после как е минало

# 738
  • Мнения: 2 224
Дарк, незнам дали пожеланието да мине добре е към мен, но благодаря 😊Ще го правя обаче след някоя седмица, няма да е тези дни. Резултатът ще ми трябва за следващия преглед след месец. При първата ми бременност повърнах, при втората го издържах. Дано и сега издържа. Определено ми е ужасно неприятно, не съм по сладкото и още по-малко - на гладно.

# 739
  • Мнения: 4 587
Момичета, успех с обременяването и дано всичко е наред! За Майчин дом и вакуума/форцепс, да ви кажа, като ходих на фетална морфология, доцентката ми обяснява, че ще е супер да родя с упойка - останах с впечатление, че често го препоръчват. Упойка, да не се налага да напъваш и с форцепс помагат. Ако се съгласиш, разбира се. Това по повод дали има риск за очите, но сигурно и по други причини препоръчват. Това ме отказа окончателно от упойка.

# 740
  • Мнения: 2 224
Аз не съм раждала естествено, но доколкото знам правилно дозираната упойка може много да помогне. Целта не е да не усещаш, а да облекчи болката по време на разкритието. Така когато наближи времето за раждане жената има повече сила за напъване, а и дейатвието на упойката би трябвало да е изтекло, така че тя активно да участва в процеса. По-скоро обратното може да наложи форцепс - дълги часове болки, жената вече е останала без сили и не може и да напъва. Това са само възможни сценарии, не че е задължително точно така да се случи. Искам да кажа, че когато упойката е поставена в правилния момент и добре дозирана би трябвало единствено да улесни. Вече, ако анестезиологът не го бива, това е друг въпрос. Затова и анестезиологът според мен е много важен. Почти толкова, колкото и израждащия лекар.

# 741
  • Мнения: 1 037
Имайте предвид, че повечето проблемни бременности са в майчин дом. Вижте например статистиката за недоносени - 1 на 3 деца родени там са недоносени. Може би затова има повече раждания с форцепс/вакуум.
За упойката - при мен сложиха, беше страхотно. Нямах проблем с напъването, независимо, че още действаше. Не се наложи форцепс. Анестезиологът беше страхотен Simple Smile Но ако не искаш, няма лошо да кажеш и да не ти слагат. Не знам обаче ако нямаш избор на екип дали има опция пак да сложат.

# 742
  • Мнения: 817
За упойка не знам, вече бях изпуснала този влак.
За да може да напъва една жена според мен най-важно е да не "губи козите". Имам предвид да се изплаши и да изпадне в паника. Самата болнична обстановка е неприятна, има и други родилки на други легла, някои викат Господ, други майка си...
Пречупиш ли се, да те избие на рев и крещене, всякакви опити за напъване отиват на кино.

# 743
  • Мнения: 4 859
Аз се изложих с напъването в родилна. Ама буквално се излигавих като пикла,особено като ме резнаха малко(само 3 външни шеава имах)по-лесно да излезе. Развиках се,че не мога повече,разревах се май дори и дотам.При следващата контракция док ме натисна по корема (не ме е боляло)и малката се изстреля като тапа.После се извинявах и му благодарих, че ми е ''родил бебето ' и той казваше че има защо.

Мен ме е страх при секцио да не усещам.И да не получа паник атака ,докато ме оперират примерно.Чета и за не малко случаи ,при които приспиват жените напълно,страшно ми се струва Confounded

За болници,ако раждам в София ,се чудя между Окръжна и Надежда.В Токуда ми идват много парите ,иначе бих избрала пак там да съм.

# 744
  • Мнения: 410
Mamma mia Честит рожден ден !🌹

Dark моите стойности при обременяването също бяха завишени .. преди глюкозата всичко беше наред 4.5
След това на първия час 10.9 след два часа 8.3. Днес бях на ендокринолог и на мен ми дадоха глюкомер и ми каза ограничавам сладкото, тестени неща може, но по малко и да не ям картофи и ориз с хляб. Каза да измеря захарта 2 два дни преди и след всяко хранене, даде ми и лентички, пусна ми същите изследвания като на cat и каза след 1 седмица да отида с резултатите.

Тези дни покрай толкова доктори и други задължения съм много напрегната и само ви чета, все се каня да пиша и се отказвам.
Колко ви тежат бебчетата и колко килограма сте качили до сега... аз се оказа че този месец нищо не съм качила а предния качих 5, но пък сега ограничавам сладкото след тази захар.  😳

# 745
  • Мнения: 3 326
Аз съм качила почти 2кг от началото на бременността, а утре влизам в 7 месец. А колко тежи бебо ще видим в понеделник. Преди 1 месец беше 560гр. Но аз и предния път не качвах. Качих 5кг, а малкия се роди малко над 4кг. Нищо не съм ограничавала нито тогава, нито сега.

# 746
  • Мнения: 33
Привет🙂На мен док ми каза че ще раждам секцио 😧 и ме е хванало шубето яко.И аз се чудя дали няма да изчаткам повреме на операцията ,после кога ще ми дадът  бебето -това ми е най-гадно .На моя приятелка й го дадоха след 3дена 🤭 струва ми се ужасно много ,дали ще вляза бързо в час след упойката ,кога ще мога да я накърмя ,дали изобщо ще мога....абе филм .Иначе съм качила 7кг. и съм в началото на6-тия м . Като цяло не ми личи да са 7,но кантара не лъже ,a бебка преди две седмици беше 585грама тогава бях в 23-та седмица 🤗

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 23:00 от JhaJha

# 747
  • Мнения: 1 037
Привет🙂На мен док ми каза че ще раждам секцио 😧 и ме е хванало шубето яко.И аз се чудя дали няма да изчаткам повреме на операцията ,после кога ще ми дадът  бебето -това ми е най-гадно .На моя приятелка й го дадоха след 3дена 🤭 струва ми се ужасно много ,дали ще вляза бързо в час след упойката ,кога ще мога да я накърмя ,дали изобщо ще мога....абе филм .Иначе съм качила 7кг. и съм в началото на6-тия м . Като цяло не ми личи да са 7,но кантара не лъже ,a бебка преди две седмици беше 585грама тогава бях в 23-та седмица 🤗
А имало ли е причина да даде бебето толкова късно? Бебето или майката да са били болни? Ако не, аз бих си избрала друга болница. 24 часа в реанимация да кажем го разбирам, следят дали всичко е наред с майката. Макар че докато следят, може по някое време да и донесат бебето за кърмене, но те си знаят. Но 3 дена ми се струва безумно. Иначе за кърменето - ако не дадат бебето, взимаш помпа и цедиш на 2-3 часа, докато го донесат. Не е фатално, че 1 ден ще е отделено (не е идеалната ситуация също, де). Но моят син успя да засуче на 3-4 ден, пък си кърмих достатъчно дълго.

# 748
  • Мнения: 3 326
Аз раждах със секцио. Бях със спинална упойка, т.е. в съзнание през цялото време. Така че идването на себе си след тази упойка не е проблем. Малкия ми го показаха като се роди и след това след около 2 часа (като му мине периода на адаптация и наблюдение) ми го донесоха да го видя и гушна. Оставиха ми го за малко и после го взеха. За кърмене тогава не ми и хрумна да питам. На другия ден сутринта ме вдигнаха да се раздвижа, а следобяд ме преместиха в стая вече. Малко след като ме преместиха ми донесоха и детето, то беше време и за хранене. Акушерката ми обясни как ще ми е по удобно да го кърмя с операцията, но тъй като още нямах кърма ми обясни и как да го нахраня с шишето. Вечерта след храненето предложиха да го вземат за да мога да се наспя и да се възстановя по бързо и аз се съгласих. Бебетата са в съседната стая и можеш да го виждаш или да си го вземеш. Сутринта в 6 ми го донесоха и оттам нататък детето си беше при мен освен по времето на визитациите. Но имаше жълтеница и се наложи да го сложат под лампа и то в деня, в който трябваше да ни изпишат. Тогава ти ходиш при него като стане време за ядене.
Знам, че има болници където бебетата не са при майките, а ги носят само за храненето, но ми изглежда странно.

# 749
  • Мнения: 33
Привет🙂На мен док ми каза че ще раждам секцио 😧 и ме е хванало шубето яко.И аз се чудя дали няма да изчаткам повреме на операцията ,после кога ще ми дадът  бебето -това ми е най-гадно .На моя приятелка й го дадоха след 3дена 🤭 струва ми се ужасно много ,дали ще вляза бързо в час след упойката ,кога ще мога да я накърмя ,дали изобщо ще мога....абе филм .Иначе съм качила 7кг. и съм в началото на6-тия м . Като цяло не ми личи да са 7,но кантара не лъже ,a бебка преди две седмици беше 585грама тогава бях в 23-та седмица 🤗
А имало ли е причина да даде бебето толкова късно? Бебето или майката да са били болни? Ако не, аз бих си избрала друга болница. 24 часа в реанимация да кажем го разбирам, следят дали всичко е наред с майката. Макар че докато следят, може по някое време да и донесат бебето за кърмене, но те си знаят. Но 3 дена ми се струва безумно. Иначе за кърменето - ако не дадат бебето, взимаш помпа и цедиш на 2-3 часа, докато го донесат. Не е фатално, че 1 ден ще е отделено (не е идеалната ситуация също, де). Но моят син успя да засуче на 3-4 ден, пък си кърмих достатъчно дълго.

Ами бяха й казали че бебо имал инфекция и го сложиха веднага на антибиотик.Aма така й го бяха казали помежду другото .После малкото не искаше да засуче като хората,а кърма имаше за 3бебета ,но така и не стана да се храни  от гърда.

Общи условия

Активация на акаунт