Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 18

  • 29 089
  • 781
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 262
Е че кой си пържи яйцата в един пръст мазнина  Laughing
О, познавам такива хора. Joy Жълтъците на яйцата на очи съвсееем твърди, почти побелели, а белтъците направо с хрупкаво покрая...Същата работа и при омлет пържен в много олио и за повече време- ужасни за мен, тежки, препържени яйца...Иначе и аз същото количество мазнина слагам като теб и слагам яйцата без да чакам мазнината да загрее особено (използвам масло, зехтин, свинска или патешка мас или смес от два вида мазнина).
Натка, ами и аз се посмях на това за двете яйца. Хайде да изчислим в стандартни кроасани, бисквити, сухи пасти, застройки на супи, заливки, панировки, кремове, майонези, сосове по колко повече от две яйца на седмица има....но тях никой не ги включва в сметките, нали...И масово кой всъщност яде по две яйца седмично? А, то всъщност е яйчен прах, не яйца... Stuck Out Tongue Winking Eye

# 16
  • Мнения: 12 289
Да правят каквото знаят, стига да ме оставят мен на мира. Аз на тях не им намилам колко са вредни бонбоните и бисквитките дето ги примъкват всеки ден. Със сигурност не съм искала съвет по колко да ям аз, просто стана дума за купуване на цяла кора яйца с другата колежка, а те знаят че живея сама и че са само за мен всичките. Иначе да, смешно е, много. Че те две яйца за едно хранене няма да ми стигнат, освен ако не са за украса само Grinning

# 17
  • Мнения: 27 262
Ами, като си спомня...ние преди години вкъщи цяла кора купувахме почти само за Великден. Е, яйцата включени в готови продукти, кексове и др. не сме ги включвали в сметката, супите правехме без застройки, но аз никога не съм считала две яйца седмично за максимум. Но всеки си решава сам за себе си. А бонбоните са много полезни за настроението Joy

# 18
  • Мнения: 18 542
Никога няма да забравя пръвите си пържени яйца. На море с майка и сестра ми, аз около 6 годишна. За мен някаква манджа, а за сестра ми пържени яйца, защото сме се забавили и не е останала порция за нея. И аз опитах яйцата и исках и за мен, а не ми даваха, защото бях на диета заради прекаран хепатит А. Още ги помня тия яйца.  hahaha
От тогава обожавам яйца на очи и под всякаква форма и от много години ям по много повече от 2 на седмица, защото са ми любима храна и мога да ги ям с всичко.

# 19
  • Мнения: 12 289
На мен не са ми полезни на настроението, все отказвам с аргумента че ме правят гладна и съответно злобна Grinning

# 20
  • Мнения: 27 262
Да де, но който консумира бонбони обикновено твърди, че не му влияят зле. Stuck Out Tongue Winking Eye Сещате се за хора които използват репликата "яде ми се нещо сладичко" вместо "гладен съм", нали Joy
Някой спомена в предишната тема за висок хемоглобин- това беше симптом на проблем с нещо, не се сещам какво, - когато го четох аз всъщност имах нисък хемоглобин и не обърнах внимание...Мисълта ми е, че може да не се покачва толкова само от консумация на месо, а основната причина да е друга.

# 21
  • София
  • Мнения: 17 141
Я, нова тема, мерси, Елорка!
Та след колко време, викате, почнахте да сваляте? Нещо много депресиращо тези първи няколко седмици. Умишлено не се тегля често, може би веднъж на 2 седмици, ама нищо. А си ям много чисто, лошото е, че не ми е вкусно и лапам като гъска, колкото да влезе в стомаха. Възприемам го като лекарство, което трябва да се вземе.
2 варени яйца сутрин, различно допълвани от 1/2 домат, или 1/2 авокадо с лимон, или бри, или маслини.
На обяд и вечеря основно свинско или сьомга, не понасям пилешко, зеленчуци също, но не много (например ако е салата е с 1/2 домат и 1 краставица; или една печена тиквичка или патладжан. Снощи само ядох повече печени чушки, 3-4). На няколко пъти по 3 яйца ,бъркани или на очи в масло.
Млечни - пет капки мляко в кафето, понякога бри или кашкавал, но не по много, обикновено с яйцата сутрин).
Това е, течности са само вода и газирана вода.
Като минуси - трябва да пия повече вода, не е достатъчно и трябва да се движа, но все още по-скоро нямам енергия и съм вяла.
Като плюсовете, не съм гладна, няма ги познатите пристъпи на вълчи глад- преди никога не ми се беше случвало да забравям от кога не съм яла. Не ми се доспива след ядене, това пък наистина никога не ми се е случвало преди.
Ами, това е, мисля, че пътеката ми е окей, само дето малко ме сдуха кантара тая сутрин. Продължаваме напред де. Още малко да ми се позасити и успокои тялото, мисля да пробвам да ям в 6-часов интервал, без закуската, която и без това не понасям.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 878
Е че кой си пържи яйцата в един пръст мазнина  Laughing

Натка, ами и аз се посмях на това за двете яйца. Хайде да изчислим в стандартни кроасани, бисквити, сухи пасти, застройки на супи, заливки, панировки, кремове, майонези, сосове по колко повече от две яйца на седмица има....но тях никой не ги включва в сметките, нали...И масово кой всъщност яде по две яйца седмично? А, то всъщност е яйчен прах, не яйца... Stuck Out Tongue Winking Eye

В кроасани, сухи пасти, застройки и др. няма яйца, а следи яйчен прах. Не само че е прах, но е в нищожно количество.

# 23
  • Мнения: 6 876
Бърди, от две седмици ли си на ВМ НВХ? Иначе с храненето всичко е много добре, според мен. Тегли се по-рядко, например месец след началото. Не усещаш ли по дрехите някакво раздвижване?

# 24
  • София
  • Мнения: 17 141
Почти три, Роси. Не усещам по дрехите, но ми се струва, че бузите малко се прибират и очите се уголемяват Joy
Сега, тук трябва да си призная и че не се премерих в началото, а почти след седмица, защото ме беше страх да не се обезкуража.
Абе, мина ми, беше момент на слабост сутринта. Тази тема ме надъхва, така че благодаря на всички, които пишете!

# 25
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Бърди, при мен пролича на втория месец, не се ядосвай. И пролича - колко да е проличало - 4 кг минус, но аз съм с тежка ИР, почти на практика диабет и без лекарства.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 141
Благодаря, Рися! Аз пия лекарство, но още не съм стигнала цялата доза, вече трябва да добавя една половинка, ама ме е бъз и отлагам. Уикенда заминаваме сега малко на планината, ще походя и поплувам и в понеделник увеличавам дозата.

# 27
  • Мнения: 6 876
Бърди, явно си била повече килограми в началото, щом казваш, че не си се теглила, и сега си свалила минимално, но пък си постигнала доста като промяна на навиците в храненето - все пак три седмици не са малко. С движението как си?

# 28
  • Мнения: 7 856
Аз да се похваля - вчера си купих пола-панталон 38 номер! Е, има ластик отзад на кръста, но се вмествам безпроблемно в него.
А днес сутринта бях 62 кг. Талията още е зле - 94 см, но когато минах на режима, беше някъде 110, а килограмите 76. Така че бавно (не искам по-бързо, че годините ми са много, а не искам провиснала кожа), но продължавам да се приближава до нормални килограми и размери.
Сега си допивам кафето и продължавам с въртеливата и времеемка кулинарна занимавка - мусака с патладжани, които обработих снощи.

# 29
  • Мнения: 18 542
Имам един въпрос към всички които пият много вода и/или имат проблем със запек. Знаете ли си нивата на калий и ако да какви са?

Общи условия

Активация на акаунт