Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 18

  • 29 367
  • 781
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 12 938
Кофеинът си е пристрастяващ наистина, там си става физиологична зависимост и си го търсим... Ако не изпия поне едно кафе за деня, ме боли главата. Бях го спряла напълно преди години, щото се заинатих че толкоз захар няма пък да изяждам, а не можех да си представя кафето без захар тогава. И на инат, от прекалено много кафета на ден, минах на нито едно. Ами... трудничко беше първите дни, поне 2-3 дена си имах главоболие, после премина. Абстиненция си е.
И аз не мисля че ми вдига инсулина - храни и напитки които го правят ме карат да изгладнявам за нула време, а от кафе такива ефекти нямам. Аз и умишлено сега се ограничавам до две кафета на ден де, и то късо еспресо, дето има по-малко кофеин от дълго или от шварц или турско. След години системно прекаляване си се зарекох че така вече няма да правя. Ако е преди изследвания - там си казват че не се пие нито кафе, нито нищо и си го спазвам, но по всяко друго време не ми пречи.
За чисто кафе наистина опитвайте различни сортове и смески, докато откриете кое е "вашето" си, разликата е голяма. Захар и сметана/мляко притъпяват истинския вкус на кафето и такива бозави смеси са ми почти едни и същи всичките, но чисто кафе може да е много различно с различните сортове в него, различно изпечени и прочие. Някои горчат много, други почти никак.

# 181
  • Мнения: 27 607
Аз пък пия кафето просто за удоволствие, обичам го. Grinning Не ме разсънва, не ме приспива, не ме кара да огладнявам по-бързо, не ме и боли главата ако не пия кафе. Мога и без кафе, ама не искам. Joy Но обожавам аромата му, също притъпява апетита ми понякога. Обаче познавам хора които си чакат момента за кафе (пият го чисто), само защото си чакат бисквитките и/или цигарите с които го гарнират. Ама не можели....без кафето. Joy 

# 182
  • Мнения: 1 686
Аз огладнявам от кафето и то зверски. Много трудно ми беше да го спра. Не знам дали ми вдига инсулина или просто ми остъргва стомаха. Спрях го преди да разбера , че имало бронирани кафета. Така и не съм го пробвала с кокосово масло. Винаги съм го пиела с сметана, без захар.

# 183
  • София
  • Мнения: 11 478
Апропо, някой от вас пробвал ли е това т.нар. бронирано кафе? Доколкото разбирам обаче, то се пие Вместо закуска, а не със закуска. Аз пробвах веднъж-два пъти само със супена лъжица обикновено краве масло, като че ли ми действа разхлабващо. Може би това ще помогне на онези, които имат проблем сутрин с тоалетната. Не бих казал  обаче, че ме държи супер сит до 12-13 ч., какъвто му е смисъла.

# 184
  • Мнения: 7 748
както с всяко друго нещо, трябва да му дадеш време, тялото да свикне, че няма да закусва, а ще пие мазно кафе
нали знаеш, навик се изгражда за 21 дни  Simple Smile
пила съм го отдавна, с кокосово и краве масло, не можа да ми стане любимо, а и май качвах килограми, защото тогава се водех по идеята, че 'калории в този режим не се боят'

# 185
  • Мнения: 12 938
Апропо, някой от вас пробвал ли е това т.нар. бронирано кафе? Доколкото разбирам обаче, то се пие Вместо закуска, а не със закуска. Аз пробвах веднъж-два пъти само със супена лъжица обикновено краве масло, като че ли ми действа разхлабващо. Може би това ще помогне на онези, които имат проблем сутрин с тоалетната. Не бих казал  обаче, че ме държи супер сит до 12-13 ч., какъвто му е смисъла.
Пробвала съм да си добавям масло в кафето, ама не точно както е по "рецепта" де. Просто пия мъничка чашка еспресо и няма как да сложа много. Зарязах го, то що да си развалям чистото кафе като и без това слагах колкото да не е без хич и тъй или иначе аз закуска не търся и не ме бърка да е чисто. Не съм си играла да го разбивам де, така и не си взех от тия блендерчета за фрапе да пробвам и така. А то ако не е разбито, след малко маслото се оцъкля отгоре над кафето и ти става едно странно като отпиваш.
Бях гледала разни клипчета как се прави бронираното, ами те едни ми ти хамериканци, с техните кофи с кафе, много ясно че ще може да разбие сума ти масло и що да не се и наяде с тях Grinning Беше нещо от сорта на две супени лъжици май краве масло и още толкова кокосово, това в две големи чаши кафе.
Но пък ако на някого му харесва и особено отначало му е трудно да поема достатъчно мазнини с храната, пак не е лош вариант, дори и да не е точно като заместител на закуската.

# 186
  • Мнения: 18 542
Апропо, някой от вас пробвал ли е това т.нар. бронирано кафе? Доколкото разбирам обаче, то се пие Вместо закуска, а не със закуска.
Само такова пия от как съм на режим. Държи и още как. С едно изкарвам до 12 часа поне, а с две и до след 14 часа, ако съм заета и нямам време да си приготвя обяд навреме. В моето слагам 10гр масло и 10гр кокосово масло. Понякога вместо масло, слагам високомаслена сметана - пак върши същата работа.

Аз пия нес или от кафеварка. Еспресото не ми е любимо.

# 187
  • София
  • Мнения: 11 478
Благодаря ви за информацията.
Миоки, 10 гр. масло супена лъжица ли е или горе-долу колко?

# 188
  • Мнения: 7 748
10гр са колкото малките пакетчета в хотелите на закуска
маслото на президент има разграфка през 25 грама

# 189
  • Мнения: 18 542
Благодаря ви за информацията.
Миоки, 10 гр. масло супена лъжица ли е или горе-долу колко?
Май горе-долу супена лъжица е или малко по-малко. Когато меря, го правя с кухненска везна, че ми е най-лесно. Маслото го държа в хладилника и е твърдо, та няма как със супена лъжица да измеря. На око слагам. Само в началото мерех, да видя колко горе-долу е количеството.
Няма нужда да отмерваш точно, няма да гръмне Simple Smile

# 190
  • Мнения: 25 669
Аз пиех преди, скоро не съм си правила.
С кокосово масло така и не ми хареса на вкус. Предпочитам го с краве или MCT oil. Последното изобщо не се усеща.
Номерът е, когато се сложи маслото в кафето, да се разбие с миксерче за фрапе. Прави много приятна пяна и подобрява вкуса.

# 191
  • Мнения: 2 583
Аз пия от два месеца, в началото само с краве масло, не ми държеше абсолютно сито до обяд, после слагах краве и кокосово, така наистина беше бронирано. Сега слагам пак само краве, но малко повече от преди, режа два дебели резена и ме държи до обяд, никакво желание за сладко през целия ден, въпреки че си ям нормално на обяд и вечеря.

# 192
  • Мнения: 27 607
Аз пия кафе с масло много често вместо закуска. Когато не съм достатъчно гладна просто добавям още течности- вода, зелен чай и т. н. Пия си кафето горчиво или с малко сметана, а парчето масло си го резвам направо с нож и си го ям натюр. Joy Тегля го все още (занимава ми се Stuck Out Tongue Winking Eye), но е учудващо колко често отрязвам 10, 15, 20 гр  с абсолютна точност.
Натка, преди около месец си купих миксерче за фрапе (имаше намалени на 9,99 лв в Кауфланд), на ток е, отдолу е с шестоъгълна бъркалка, металната част се отделя за миене. Използвам го за фрапе, много обичам лятото- много съм доволна. И за топли напитки става, но аз не държа те са са ми с пяна. Някой ден ще пробвам да разбия масло в кафето.
Елица, а да не би да ти е ставало така, защото си пиела кафето със сметана?

# 193
  • Мнения: 4 600
Аз не обичам кафе, макар че обичам бяло фрапе лятото, ама заради прясното мляко не пия. Дали ще стане със сметана и масло и да го разбия? Или пък да пробвам с чай, някой пробвал ли е?

# 194
  • Мнения: 18 542
Тук се пие много чай (зелен/черен) с мляко или сметана. Предполагам и с масло ще стане.
Аз си предпочитам кафето, с масла става все едно е с мляко, горе-долу. Аз го предпочитам с масла вместо с мляко кафенцето.

Общи условия

Активация на акаунт