Температура 38.5 вече трети ден и нищо друго!

  • 10 814
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 69
Ние за втори път този месец хващаме един вирус с температура 38.5 и силно зачервено гърло,проверете за всеки случай и гърлото!
Бързо оздравяване!

# 16
  • където има любов
  • Мнения: 307
Проверихме го още като вдигна Т ,не е зачервено!

# 17
  • Мнения: 8 917
Някакъв вирус върлуваше неотдавна и за съжаление и ние минахме през него Rolling Eyes

# 18
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Ако обривът е такъв http://www../RUSSIAN/1_., ми прилича на симптоми на Розеола........
Ние се оказахме с тази диагноза, днес се обринахме изцяло ::, тъй че мами проверете се хубаво - зад ушичките трябва да има подути лимфни възли и съответно обрив по корема и гърба.

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 22:15 от s_sunny

# 19
  • Мнения: 3 356
И ние сме така-три дни температура,един ден затишие и днес-по корема и гръбчето обрив.

# 20
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Току що ми казаха, че върлува тази розеола и има бум на болни дечица Sad

# 21
  • където има любов
  • Мнения: 307
И на нас ни изби обрив-първо зад ушичките,после по корема и гръчето,по ръцете и крачетата няма.Педито каза,че е вид шарка,не я нарече розеола но аз си мисля ,че е точно това.Тъй като каза,че обривът при тази шарка минавал за 2-3 дни!

# 22
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Оххх по-скоро да минава всичко, че хората около нас, се държат меко казано ужасно Sad

# 23
  • Мнения: 9
в момента наистина върлува вирус,но най-вече с разстройство,повръщане.Искай снимка-има пневмонии,протичащи  без кашлица и на се чуват на слушалка!

# 24
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Да попитам мамите на обриналите се дечица - как решихте, че е роЗеола/доктор или Вие/ и имате ли подути лимфни възли и кой ги установи или Вие си ги напипахте.
Голям спор настъпи с педиатъра, че било руБеола, а не руЗеола защото лимфите се подували само при руБеолата newsm78.Аз знам, че при всички видове шарки, това е показателното за тях - лимфите.

# 25
  • Мнения: 4 392

Лелеееее това за кърлежа много ме притесни, той нашия много се чешка отзад по главичката - разглеждах го и има само малко зачервено тук там и се бели като при екзема, няма обрив по тялото, освен по гореспоменатите места, а и обрива се появи преди t.Той е с много гъста коса, дали съм пропуснала нещо?Опасна ли е тази марсилска треска Confused
Ами сега newsm78, мнгого ме е страх

Ухапването от кърлеж не е болезнено,защото самият кърлеж изпуска някакви обезболяващи вещества (коварна гадина), затова и трудно се открива на такива места.Може би причината е друга. newsm78

# 26
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
вече разбрахме защо се чешка, по горе съм писала Simple Smile - розеола

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
Да попитам мамите на обриналите се дечица - как решихте, че е роЗеола/доктор или Вие/ и имате ли подути лимфни възли и кой ги установи или Вие си ги напипахте.
Голям спор настъпи с педиатъра, че било руБеола, а не руЗеола защото лимфите се подували само при руБеолата newsm78.Аз знам, че при всички видове шарки, това е показателното за тях - лимфите.

Първо- говорим за рОзеола и рУбеола.
Второ- да, при всички шарки според мен има подуване на лимфните възли.
Трето- естествено, че доктор поставя диагнозата. Аз ако можех сама да поставям диагнози, щях да съм джи пи на целия род .

Болестта се нарича розеола инфантум, внезапен екзантем, шеста шарка, шеста болест, тридневна треска.

Последна редакция: нд, 16 юли 2006, 10:17 от Димана

Общи условия

Активация на акаунт