За огледалата и огледалния живот

  • 2 409
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 405
Не виждам нищо, аз съм неотразима Wink

# 16
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Забелязала съм, че когато човек се гледа в огледалата, позира - мъжете си докарват едни пичовски физиономии, гълтат корема, издуват мускули. Жените пък цупят устни, отново прибират корема, повдигат се на пръсти, оправят си косата, крачето напред.  Laughing
А случвало ли ви се е да се видите неочаквано в огледало? На мен да. В първият момент даже не се познах.  hahahaДаже и във втория момент...
Казват, че огледалото е врата към други светове, други измерения. Чела съм много интересни неща за огледалото.
Ама никъде по митовете не пише, защо, аджеба, съм такава трътка в моето огледало, а по магазинските съм като една Жизел Бюндхен (също толкова дългоноса, ама в тялото дълга и слаба като макарон).  Party

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 171
И аз като Анджелина- искря, та не се виждам чак Laughing!

# 18
  • Мнения: X

Мисля, че има нещо вярно тук. Факт е, че по-харесваните жени са лъчезарните, харесващите се, непукистките, да речем.
Забелязала съм, че когато се харесвам - ме харесват, а ако не се харесвам - изглеждам зле... Crazy Но пък откъде толкова оптимизъм, че да съм все лъчезарна....  newsm78
Напълно съм съгласна,но аз вече съм преодоляла етапа в който си търсих кусури...А и в момента определено се харесвам защото все още имам следи от скорошната бременност и раждане,изглеждам по-женствена от преди ,а и почти винаги в едната ми ръка е едно сладко бебе което определено ме допълва....
А оптимизъм винаги можеш да имаш...просто трябва да го искаш...

# 19
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Ох, Василисаааа, днес просто ще ме довършиш, така се смях на макаронения ти вид, че чак сълзи ми потекоха, а колегите ме гледат тъпо Joy
По темата: виждам себе си - такава каквато се виждах и преди десет и повече години и се чудя как е възможно. Вероятно отказвам да се видя порастнала просто. Е, виждам малко по-големите си бузи, ама пак съм си аз.

# 20
  • Мнения: 2 212
А случвало ли ви се е да се видите неочаквано в огледало? На мен да. В първият момент даже не се познах.  hahahaДаже и във втория момент...

 hahaha hahaha hahaha Аз веднъж на живо, не в огледало не познах в първите няколко моментиа баща ми... не знам защо точно се получи, но гледам и не виждам дето се вика, само си мисля, че този човек ми е адски познат...ама той изскочи изневиделица пред лицето ми та сигурно затова...
А иначе не ми се е случвало точно да не се позная, а по скоро, преди около 10тина години, като си постригах адски дългата коса в адски къса:) и като минех покрай огледало се стрясках докато свикна с мисълта, че това съм аз  Crazy

# 21
  • София
  • Мнения: 3 421
 Днес и аз съм на тази вълна.
 Гледам се и се чудя newsm78
 На обяд ходих да видя сестра ми в болницата. Една баба съвсем искрено искаше да каже нещо на "майката" на момичето Shocked, а след 5 мин. дойде един лекар и каза на сестра ми, да поспи като си тръгне майка й. Shocked. Сестра ми се ядоса повече от мен, аз не успях да реагирам(за пояснение сестра ми е само с година и половина по-малка). Дори ходих да питам колегите на колко години аджеба им изглеждам.
 
 Та какво вижда човек - каквото иска да види. Околните може би виждат промените, докато аз свиквам с всекидневият образ в огледалото.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 244
Забелязала съм, че когато човек се гледа в огледалата, позира - мъжете си докарват едни пичовски физиономии, гълтат корема, издуват мускули. Жените пък цупят устни, отново прибират корема, повдигат се на пръсти, оправят си косата, крачето напред.  Laughing
А случвало ли ви се е да се видите неочаквано в огледало? На мен да. В първият момент даже не се познах.  hahahaДаже и във втория момент...
Казват, че огледалото е врата към други светове, други измерения. Чела съм много интересни неща за огледалото.
Ама никъде по митовете не пише, защо, аджеба, съм такава трътка в моето огледало, а по магазинските съм като една Жизел Бюндхен (също толкова дългоноса, ама в тялото дълга и слаба като макарон).  Party

Ами дааа, и аз позирам, нали трябва да се харесам  Laughing И си имам любими огледала. Например едното в спалнята го мразя, виждат ми се всички кусури. Второто става, но винаги изглеждам уморена. Огледалото в банята обаче обожавам! Там винаги съм готина  Joy Сигурно е от осветлението...

Мисля, че има нещо вярно тук. Факт е, че по-харесваните жени са лъчезарните, харесващите се, непукистките, да речем.
Забелязала съм, че когато се харесвам - ме харесват, а ако не се харесвам - изглеждам зле... Crazy Но пък откъде толкова оптимизъм, че да съм все лъчезарна....  newsm78
Напълно съм съгласна,но аз вече съм преодоляла етапа в който си търсих кусури...А и в момента определено се харесвам защото все още имам следи от скорошната бременност и раждане,изглеждам по-женствена от преди ,а и почти винаги в едната ми ръка е едно сладко бебе което определено ме допълва....
А оптимизъм винаги можеш да имаш...просто трябва да го искаш...

Ама аз не си търся кусури. Те просто са си там  Laughing Но рано сутрин или след тежък ден просто нямам сили да си кажа: "Ех, ква съм пичка"  Rolling Eyes Това е едното, което имах предвид. Друг път съм забелязвала, че просто като съм в лошо настроение не се харесвам. Като съм в добро - да! Но рано сутрин никога не съм в добро настроение...
Ама че обяснение...

# 23
  • Мнения: 1 462
  - Огледалце, огледалце, коя е най-красива на земята?
  - Ами мръдни се малко да видя, де...

# 24
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Ама никъде по митовете не пише, защо, аджеба...
Защото обикновено горната част на огледалото е наклонена леко назад, та да удължава оптически.

# 25
  • Мнения: 4 733
Момичете благодаря за усмивките, които ми подарихте  bouquet
Логиката да оставя въпроса отворен все пак се оказа непоклатима Wink
Идеята ми беше друга иначе щях да постна темата при " Красивите мами " ама нейсе, само аз и още една две се поразголихме душевно...

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 17:53 от Kasidy

# 26
  • Мнения: 1 546
Като се погледнах тази сутрин преди да тръгна за работа видях една лека уморена жена, която от ранни зори е малко нервна заради предстоящия ден..и после си казах.."оо,я по-леко,какво ти пука!Дена ще бъде хубав!" и знаете ли какво ми се случи на път за работа?Спря ме една напълно непозната, много стара и много усмихната баба и ми каза:"Искам да пожелая хубав ден на едно хубаво момиче!" Hug
И на мен ми стана още по-хубаво и деня наистина не беше толкова лош колкото си го представях начумерена в огледалото...

# 27
  • MUC
  • Мнения: 297
Виждам едно преждевременно остаряло дете, но все пак недорасло за важните неща в живота...

Е, понякога дори се харесвам!  Laughing

# 28
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ама никъде по митовете не пише, защо, аджеба...
Защото обикновено горната част на огледалото е наклонена леко назад, та да удължава оптически.
Ей сега ще го извия, гадното му огледало.  Laughing Може да е криво то, може да е от стената, ама който дойде и се погледне, започва да се вайка колко е дебел.  ooooh!
То може и да е от полза, де, като стимул.  Mr. Green

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
А случвало ли ви се е да се видите неочаквано в огледало? На мен да. В първият момент даже не се познах.  hahahaДаже и във втория момент...
Казват, че огледалото е врата към други светове, други измерения. Чела съм много интересни неща за огледалото.

Да, само че в огледалното отражение на един прозорец, отворен под остър ъгъл. Бях в една стая(на едни курсове по английски) и зяпам през прозореца. Беше се стъмнило и стъклата отразяваха ярко човешките фигури. И гледам аз в едно от стъклата- вижда ми се млад мъж с къса коса( това всъщност е моето отражение,аз обаче бях с вързана коса,а не съм свикнала често да се гледам така;-)  Гледам аз образа, мисля си,че е отражение на мъж мъж и си викам, що така ме гледа и той, и що се движи, аз като мръдна #Shocked 
Казвам си- неудобно е да го гледам така, ще си отместя погледа, и святкам, че това е МОЕТО отражение  Joy ,само че не пряко насреща в стъклото(тогава нямаше да се объркам), ами отражение 'накриво', все едно  се отразява стоящ в помещението човек и през отворения под ъгъл прозорец се вижда образът му.

Общи условия

Активация на акаунт