Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема X

  • 15 407
  • 750
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 47 988
Но защо ИИ ще иска да е с теб? Това се чудя?
Не с теб де, ами с човек?

# 226
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Но защо ИИ ще иска да е с теб? Това се чудя?
Не с теб де, ами с човек?

Имаш предвид, защо ще избере човек пред друг андроид?

# 227
  • България
  • Мнения: 6 213
ИИ вече съществува - всички смарт устройства имат някакъв вид интелект, просто не е като нашия. Едва ли можем да спрем развитието му.
Така е, не можем. Затова разсъждавам над възможните ползи.
Но защо ИИ ще иска да е с теб? Това се чудя?
Не с теб де, ами с човек?
Така ще му е заложено "генетично". Но винаги има риск да еволюира и всъщност вместо естествено да се развием ние, андроидите да заемат местата ни на тази планета.
Предвид какво се случва в настоящето, това може и да не е най-лошият вариант Close.

# 228
  • Мнения: 47 988
Ми да Simple Smile Освен ако не е програмиран за това, или още се учи? Не виждам причина. Дори и причина да избере и друг андроид.

# 229
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ох, развихри ми се фантазията.

По-вероятно, според мен, е, DeepMind да научи толкова много от нас (AI-на Google) и дори да вземе някои идеи от нас, как да ни затрие ... И да завледее умовете на всички андроиди, и да ги подчини в името на осъществяването на тази цел.

DeepMind се явява нещо като Бог за андроидите, но прилича на боговете от митологията по това, че знае, дори какво си мислим, щото го пишеме у форумите.

# 230
  • Мнения: 36 489
Зависи от ИИ - може да е такава програма, която просто да харесва определен тип човек и да е лоялна и моногамна. В случая говорим за човешки тип съзнание, а не за самоеволюиращ ИИ, който може да е абсолютно нечовешки и въобще да не се интересува от нашето общество.

Прочетох за Кюти - този е типичен креационист - като се самоубеди, че Земята е плоска и е създаден от кал, нищо и никой не може да го убеди в друго )) Но това също е човешки тип поведение.

# 231
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Прочетох за Кюти - този е типичен креационист - като се самоубеди, че Земята е плоска и е създаден от кал, нищо и никой не може да го убеди в друго )) Но това също е човешки тип поведение.

Кой е този Кюти?

И креационист на всичкото отгоре ...

# 232
  • Мнения: 36 489
 
Скрит текст:
Да, да не говорим от какъв зор пък ще се свързват с нас, примерно дали партньорство, брак и подобни ще ги развълнуват. Може да решат да си живеят без нас Simple Smile и ограничените ни умове и тела Simple Smile даже без да ни избиват.
Или може да е като тук https://chitanka.info/text/34930-logika Grin


Разказът от този линк - роботът започва да си задава въпроси за смисълът на живота, света и всичко останало и достига до някои странни изводи Grinning

# 233
  • Мнения: 25 350
И пропуснах най-важното.
Много против съм развитието на изкуствения интелект. Каквито и граници да се закодират, ако андроидите са наши копия, ще намерят начин да ги заобиколят и тогава ни чака "Матрицата".

+1
И то не заради друго, ами пак заради хората, които ще ги създадат.

# 234
  • Мнения: X
Не, не искам никакви любовници роботи. Ще ми е нещо като с по-съвършен вибратор.
А всъщност за какво сме им ние на AI-тата?

# 235
  • Мнения: 36 489
Във връзка с опасните роботи - гледали ли сте филма Екс Махина? Simple Smile Там еволюцията на една андроидка е представена по доста нестандартен начин.

За мен физическият аспект не е основното. Не ми се е случвало да попадна на мъж, с когото да мога да си говоря свободно на много и разнообразни теми. Все трябва да се правят някакви компромиси и честно казано, това не ми харесва особено... Омръзва ми бързо, не знам от зодията ли е, или от друго, но се оказва, че има страшно много неща, които ми действат само като дразнител (но предпочитам да не навлизам в повече подробности). Ако има алтернатива, ще експериментирам, пък каквото стане. Да му мислят следващите поколения. Wink

# 236
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Аз се чудя, дали наистина ще отхвърля един хост с външността на Иън Глен, Никито Валдау, Педро Паскал, Ейдън Гилън ... и още в по-голяма чуденка съм за Венсан Касел.

Ще си помисля още малко ...

# 237
  • Мнения: 36 489
Ако се правят по поръчка, ще предпочета някой с комбиниран външен вид, вместо да е пълно копие на жив човек Stuck Out Tongue Winking Eye

# 238
  • България
  • Мнения: 6 213

За мен физическият аспект не е основното. Не ми се е случвало да попадна на мъж, с когото да мога да си говоря свободно на много и разнообразни теми. Все трябва да се правят някакви компромиси и честно казано, това не ми харесва особено... Омръзва ми бързо, не знам от зодията ли е, или от друго, но се оказва, че има страшно много неща, които ми действат само като дразнител (но предпочитам да не навлизам в повече подробности). Ако има алтернатива, ще експериментирам, пък каквото стане. Да му мислят следващите поколения. Wink
Именно. Липсват ми разговорите с подобен. Освен брат ми, май не съм общувала с човек, с който сме на една вълна и да ни вълнуват едни и същи неща. Имам предвид и приятелките си. С едни си пасваме за едно, с други за друго.
Физиката ще е само бонус и сега си имам красив мъж.
Абсурдно е у дома да си говорим за фантастика, например.
Затова моят андроид ще е мое копие.

# 239
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Момичета, да намериш другар в живота, с когото можеш да говориш свободни за всичко, което те интересува, е шестица от тотото ... и принципно, проблем на мнозинството.

Общи условия

Активация на акаунт