Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема X

  • 15 352
  • 750
  •   1
Отговори
# 135
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Стигнах до трети епизод на Дарк и ми се вижда все по-неправдоподобен: само РУСИ НЕМЦИ и нито един хомосексуалист, и нито един мюсюлманин. Възможно ли е това в 2019? Сценаристът явно е някакъв сбъркан расист, ислямофоб и хомофоб, и националист-фашист. Чудя се как не е забранен този сериал.

Продължавай. Сериалът е политически некоректен. И после ела в темата - там сме разяснили нещата.


Джун не ме кефи. Причина - неизвестна.


Обичам Мейв от Западен Свят - направо скачах като дете, когато Форд й каза, че е неговата избраница. Все едно Антъни Хопкинс ми го казва на мен - така се чувствах. Луда ...

Долорес не мога да я дишам.


Прислужницата я зарязах. Някакси ... сюжетът ми е прекалено неправдоподобен и прекалено далеч от всичко, което си мисля, че може да се случи.



Относно Еми номинациите - колкото и да харесвам Лена ... ще ме извиняват, ама Еми за роля в последните сезони, в които държи една чаша ...

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 15:19 от Eleonora_27

# 136
  • Мнения: 36 471
Нещо забавно - една влогърка, която следя в Ю тюб, нарича всички тези персонажи от римейковете, които са със сменена раса, религия, пол и сексуалност, Wokemon - комбинация от Woke и покемон. Идеята е, че те вече задължително присъстват във всички филми и сериали, и човек може да си направи колекция от тях ако е достатъчно бдителен (като с покемоните - те се ловят, ако не знаете). Колкото по-рядък е един уокемон, толкова по-"добре" - примерно ако едновременно са сменени расата и пола на оригиналния персонаж, създателите на съответния римейк получават бонус точки (от холивудските активисти и "благодарните" зрители) за своята политкоректност Wink

# 137
  • Мнения: 47 981
Ох, аз се посмях в Years and years на транс...хората Simple Smile Майката и бащата супер разбиращо приеха желанието на детето да е транс, докато мислеха, че е транссексуална Joy  
Та и тия промени- свикнах...донякъде. Поне са хора...

# 138
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
У ДарКа има едно транзи, но е готин. Кефи.

И пак в ДарК се идентифицирам с Йонас, т.е. с мъжки образ.

По същия начин в Галактиката се идентифицирах с Хило.

Може нещо да ми има - мъжкото в мен изкристализира ...

# 139
  • Мнения: 7 006
Кой каза,че си пада по баба Яга?
Любимата ми детска  книжка е "Надолу по вълшебната река" на Е.Успенски.Уникален шедьовър.




Ето я онлайн,някоя добра душа я е сканирала.Много забавно четиво,дълбока езотерика от ранга на К.Колоди и Пинокио,но е написана с уникално чувство за хумор.
http://detstvoto.net/index.php?newsid=972

Има и филм





Ели,Е.Успенски е бащата и на крокодила Гена и чебурашката и участва в създаването на поредицата..

Я был когда-то странной игрушкой безымянной,
К которой в магазине никто не подойдет.
Теперь я - Чебурашка, мне каждая дворняжка
При встрече сразу лапу подает.
Мне не везло сначала, и даже так бывало:
Ко мне на день рожденья никто не приходил.
Теперь я вместе с Геной, он необыкновенный,
Он самый лучший в мире крокодил.

Гена - крокодил/рептил
Чебурашка - мелез полумаймуна,получовек,който никой във вселената не приема,но..доброто старо влечуго,спасява положението и влиза в ролята на пръв другар..
Найс програминг:)

# 140
  • Мнения: 36 471
Имам я тази книжка. Харесва ми - забавна е, но в нея има очевидна политическа критика (примерно: всички мразят Змея Горянин, но от страх не изричат обидни думи срещу него, дори в негово отсъствие, защото той всичко чува - само комплименти; или корумпираните боляри, които отклоняват реката към частните си имоти...). Не че е лошо, но не е невинна приказка.

Във Фб е обявена датата на 4-ти сезон на Човекът във високия замък - 15-ти ноември! Има и нов постер - всички са статуи:

# 141
  • София
  • Мнения: 27 162
Въпреки, че Прислужницата ми е топ любим сериал или поне беше, то някак си въпреки, че харесвам и съчуствам на Джун не мога да я определя като любима. Ето защо не съм я и писал. Същото се отнася и за Катнис от Игрите на глада. В книгите я харесвах впъти повече. Харесвам си я, но не ми е чак любима. Трябва да се разграничавта нещата, защото нали имаше конкретен въпрос.

Иначе от анимациите имам две любими героини:
Бел и Ариел. Simple Smile

# 142
  • България
  • Мнения: 6 209
Нещо не се впечатлих много от "Игрите на глада" и гледах само две части.
Но пък "Дивергенти" ми хареса, а и Беатрис Прайър не е лош персонаж, но не чак любим.
Като се замисля и Селин от "Подземен свят" ми допада.
По принцип не съм фен на вампири, но за нея правя изключение.

# 143
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Концепцията на "Игрите на глада" е супер. Но не ми хареса, как го направиха.

А и не понасям Дженифър Лорънс. Дори не мисля, че притежава актьорски талант.


И аз не харесвам вампири. И точно поради тази причина не съм гледала един куп от сериалите, които се обсъждат в темата.

# 144
  • Вестерос
  • Мнения: 38 247
Аз пък много я харесвам! Книгите са страхотни! Филмите стават Simple Smile

В Дакр имаме и лесбийки и то в 54 Grinning

# 145
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 097
Аз пък обожавам темата за вампирите. Сериали , книги, филми всичко . без лигавщините от сорта на Здрач, само там наистина  окалпазиха и омаазаха тотално тематиката  и идеята за вампирите. Разбирам че е главно тийн история, но просто филмите са зле.

Малко офтопик но... в момента чета Аз, Вещицата - няма такава зарибявка, вече си поръчах втора и трета част, които са по над 600 страници. Първата част я изядох с кориците!  Heart

# 146
  • Вестерос
  • Мнения: 38 247
Аз нямам нерви да почна 2 и 3

# 147
  • Мнения: 36 471
На мен от вампирските сериали най-много ми хареса Касълвения - води се анимация за възрастни (заради насилието - мрат много хора и същества). Носталгичен е и има силни емоционални моменти.
Аз съм от хората, които са играли МНОГО компютърни игри в детството си
Скрит текст:
(никога не съм се занимавала с народни танци и спортове, нито пък съучениците и приятелките ми - понякога хората в този форум ме изумяват, но това е за друга тема)
и това също ми помага да харесам сериала (въпреки че точно тази поредица е прекалено трудна за мен и май не съм изигравала нито една от игрите докрай).
Вампирите са от класическия тип, въпреки че и тук става дума за трагична любов (жената на Дракула е убита от инквизицията и той си отмъщава).

Не си падам по нашумелите преди време Вампирски дневници и оня със... Суки ли беше? Започвах ги, но не са моето нещо.

За Вещицата писах преди, а също и в друга тема, че харесвам сериала, но книгите не чак толкова. Все пак чакам втори сезон с нетърпение - предполагам, че ще излезе в началото на следващата година.

# 148
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 097
За мен Матю в книгите е много по -хубав, тайнствен и респектиращ.

И много по -секси. Smiling Imp  Cupid

# 149
  • Мнения: 36 471
В първата книга е ок, но във втората се държи прекалено грубо за моя вкус. Даяна явно няма нищо против..

Общи условия

Активация на акаунт