Пети клас 2019/2020

  • 33 008
  • 777
  •   1
Отговори
# 420
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 050
И щерката е минала ВН по География. Добре се е представила. Ще видим нататък.

# 421
  • София
  • Мнения: 12 585
Ние днес правихме входно по БЕ и по английски. Минаха по ЧП и музика. География още не сме имали, защото е в понеделник. Не ми се мисли как ще наваксваме. Забравих да напиша, че днес е било и входното по физическо. Laughing
Дали ще има входящ тест и по литература? newsm78

# 422
  • Мнения: 922
Сега говорих с Криси и днес са правили контролна по Технологии и предприемачество. Е това вече ми е повече от  безумно.

# 423
  • Мнения: 2 424
Днес са правили входни по БЕЛ,география и англ.език,утре по музика и математика.По история нямало да им дава,а по ЧП вчера е минало.Ако трябва да съм честна,смятам,че моето диване е на лятна вълна и не ми се вярва да покаже отличните оценки от нво-тата(Дай Боже да греша).Освен това имат и доста домашни,едвам успява и учи до 22.00 вчера.Много се мотае,някак несериозно подхожда и това ме вбесява.Не ми се иска с някоя слаба оценка да го освестят,ама хич.

# 424
  • София
  • Мнения: 4 599
Моята днес  е имала по ит тест. Беше възмутена, защото предния час се запознавали. Не им е предаван материал.
Презупредих я, че ще има такива препитвания без предупреждение. Да свиква.

# 425
  • Мнения: 9 776
И нашите входящи минават неусетно, предварително не се афишират.  Просто в един момент се оказва, че доста са ги отметнали вече. За каквото и да го попитам моя хубавец, много лесно било. А да видим накрая. Познавам си го. С баламски грешки изкарва без проблем ниските оценки. Фасулска работа....
Ходи на занималня, но разбира се, госпожата не е компетентна по всичко. Уж решавали задачите от домашното по математика, ама с калкулатора моля ви се. Айде в къщи наново до 22 часа. Е може ли така всяка вечер? А само математиката ли е? Потрисам се вече от сметки, аман.
vita, чета в една друга тема, но не пиша там. Хубави съвети са ти дали да поощряваш. При моето дете действа, а имаме сходни проблеми с вас. Не заплашвай от какво ще лишиш, а казвай какво ще получи, щом се справи. Нещо дребно, но ще го има. Успех!

# 426
  • Мнения: 1 232
Има ли някои идея за хубави преразкази по български за 5 клас?

# 427
  • Мнения: 3 469
Днес е било входното по музика. Много е горд, че само той и още едно момче от целия клас са написали правилно нотите. Само една не е успял да напише, ама то аз не ги знам нотите и не можах да се включа с коментар Blush

# 428
  • София
  • Мнения: 6 230
Има ли някои идея за хубави преразкази по български за 5 клас?
Какво имаш предвид под хубави преразкази? Курсове? Помагало? По произведенията или изобщо? Преди 4-5 години имах едно помагало "Петокласниците пишат". Аз много го харесвах, защото имаше препоръки на достъпен език как да се пише по-добре и дадени примери на текстове писани от деца на тази възраст. Но не бяха само преразкази, а и съчинения, описания, създаване на приказка и НЕ е по новата програма, та не знам колко е актуално. За съжаление само аз си го четях.
Нещо подобно (в много по-сбит вариант) имаше в края на миналогодишното ни помагало по български език на Донка Кънева.
Иначе и аз ще се радвам на информация по темата, за някое по-актуално помагало.

# 429
  • Мнения: 8 281
На Донка Кънева имам помагала от 5-и до 7-и клас и много ги харесвам. Не мога да се сетя за точното им наименование. Големият ги ползваше, сега и петокласникът. Там има и текстове за преразказ. Отделно имаме едно от 4-и клас - "Преразказвам и съчинявам". Има доста неща, които не направи миналата година, но може да ги направи сега.

# 430
  • Мнения: 18 731
По музика и по история няма да правят входни нива. Днес е по математика, по български уж направили, после се оказа само подготовка...По математика им дали изненадващо контролно - наказание за дисциплината, без оценки (не знам за щастие или за съжаление). Петокласничката редува дните, в които вятър я вее на бял кон или отговорно си изпълнява задълженията. Запасите ми от вино започнаха да намаляват, а още е септември. Joy

# 431
  • Мнения: 8 281
Моят вчера в имал входно по ИИ. Сега му получих оценката. Има 5. Не можа да ми каже какви точно са били въпросите, с друго се занимаваше докато го разпитвах и много не ме отрази. Разбрах само, че е имало въпрос за видове фонове.

# 432
  • София
  • Мнения: 3 095
Нашите, пък, вчера правили входно по ... физическо. Покривали нормативи, за да видела госпожата какво могат. Ама писала и оценки, де, така че записвам първа шестица за годината. Правили са и по Технологии (ама не информационни, а бившето ДБТ). Днес - по БЕЛ и МАТ. Другата седмица по география, ЧП и музика. И ние учихме нотите, но ѝ беше интересно, а и аз мога да помагам.
Много големи домашни по мат имат, а моята, каквато е бавна, ѝ отнема адски много време да ги реши. А и те са все още на преговорен материал, делят и умножават онези гигантски числа. Прави много грешки в тези сметки, ама каквото-такова.
Започнала е да пише ужансо грозно, особено цифрите. Сама не си ги различава. Четворката прилича на недобре затворена девятка, 1 и 2 почти не се различават (ако може да си го представите), тройки, петиците са едни прави, без тумбачета. Ще купувам от онези тетрадки за предучилищна, да попълва цифри в тях, за назидание. Rolling Eyes

# 433
  • Мнения: 18 731
И аз не ѝ различавам 4 от 8, на едно домашно минусът беше върху скоба и не можах да се ориентирам минус или плюс е. Накрая се ядосах, че от една задача не разчитам 2 цифри и един знак и я накарах да го препише. Нямам цяла вечер да проверявам домашно по математика, както няма да има време и учителката, когато я проверява.

# 434
  • Мнения: 9 776
...Много големи домашни по мат имат, а моята, каквато е бавна, ѝ отнема адски много време да ги реши. А и те са все още на преговорен материал, делят и умножават онези гигантски числа. Прави много грешки в тези сметки, ама каквото-такова....

Същата работа при нас, едно към едно с написаното. Всяка вечер стоим до 22 да оправяме бакии.

Общи условия

Активация на акаунт