Чувствате ли се наранена

  • 5 099
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 761
Много ми е мъчно да чета за такива отношения.Мога само да ти кажа,че вината не е у теб и няма защо да се чувстваш като човек втора ръка.Колкото и да е нервен мъжа ти,дай му да разбере,че не си му домашна безплатна помощница,а ако нещо не е доволен от твоята работа- да го направи той.

Не се страхувай да имаш претенции,ако не му харесва манджата му напомни,че някой мъже и това нямат за ядене.И се грижи за себе си,не позволявай да те подтиска така.

# 16
  • Мнения: 1 150


Мила, той имали нещо хубаво в характера. Като те чета, става ми мъчно. Защо търпиш това? Винаги ли е бил такъв?
Има труден характер, но преди се здържаше, не си позволяваше да ми вика, но откакто стана шеф и му нарастнаха отговорностите и нервите просто стана друг човек. Всеки, които е започнал бизнес от нулата ме съветва да мълча, защото това бил труден период, но стрували си да се унижавам  #Cussing out
[/quote]

Да периода е много труден - повярвай зная какво е. Ако си дава сметка, че парите се изкарват трудно или има проблем, за който не ти е споделил, това е допълнително напрежение. Вероятно ти си човека, който чувства най- близо до себе си и за това си изкарва нервите на теб.
Когато моя съпруг започна самостоятелен бизнес беше много трудно и имаше много проблеми, но той пък е на другата крайност - млъква. И това е тежко.
Опитай се да поговорите за бизнеса, да ти сподели, всичко ли е на ред, как върви и т.н.
Не зная какво да те посъветвам. Ако от скоро е бизнеса - изчакай малко да се утвърди на пазара, да потръгне и да се успокои малко, тогава говорете, но ако е по отдавна - просто не зная какво да ти кажа

# 17
  • Мнения: 2 327
Ако фирмата ви е семейна - сменете си ролите дори и за ден. Той ще разбере н атеб какво ти е, а ти на него.
То малко като по книгите, но трудно можеш да осъзнаеш какво му е на някой друг докато не си за малко на негово място.
Сигурно има за какво да е изнервен и той, ама не е мясото в къщи да си го изкарва. А за парите, те са казали момичетата - в карайна сметка и майчинството е труд и се заплаща.

# 18
  • Мнения: 3 576
На твое място бих започнала работа на момента, ако можеш и финансово независима да станеш и след време изцяло да се махнеш от този човек, защото той с годините ще става все по-зле.

Щом сега не те уважава, при положение, че гледаш неговото дете и те третира по този начин, не ми се мисли след време какво може да направи.....
Той удрял ли те е?

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Не се страхувай да имаш претенции,ако не му харесва манджата му напомни,че някой мъже и това нямат за ядене.И се грижи за себе си,не позволявай да те подтиска така.
Именно, явно си прекалено търпелива, но това е за сметка на твоите нерви не забравяй. На моя мъж на манджа не му е замирисвало от 5 години, като се прибере му мирише на кафета и цигари, ако му беше жена щеше да те носи на ръце  Wink Само-уважавай се и не прави неща които няма да бъдат оценени.
Нямаш ли познати или роднини извън София, защо не заминеш за един месец с детето някъде да си починеш?

# 20
  • Мнения: 9 709
Здравей Рада, въпреки, че нямаме такива проблеми ми става много криво като чета за твоите. Може би защото си представям какво е да си цял ден с детето (моите са две) да вършиш какво ли не и да не получаваш нищо освен нерви. Разбирам, че му е нервно заради фирмата дано поне там да върви работата, но тя не е всичко. Една моя позната казва "Има много фирми, но детето ми е само едно". Но явно неговите приоритети не са такива. С моя съпруг преди месец си правихме експеримент - записвахме какво сме похарчили през деня до последната стотинка. И така з 5 дни се получи такава сума, че се чудихме изкарваме ли толкова пари, за да харчим така. И оттогава не си мърморим взаимно за разходите.
Дано скоро нещата да се наредят и дано проблемите ви не се отразяват на детенцето ви.

# 21
  • Мнения: 1 680
Такъв проблем никога не съм имала.
Мисля, че се прекалено добра с него. Я симулирай една мигрена 2 седмици и нищо не пипвай да види, че медалът има и обратна страна.

# 22
  • Мнения: 569
Не знам какво да ти кажа,но като чета тук чак ме хваща страх от семейния живот. Моя приятел засега не се държи така, напротив глези ме и пари ми дава ако нямам/а аз работя/,но ме хваща страх един ден да си остана вкъщи и да разчитам само на него. Предпочитам да си наема детегледачка и двамата да работим.

# 23
  • Мнения: 397
Замислила съм едно заминаване при брат ми за няколко дена  newsm78, но трябва да му го поднеса по незнам си какъв начин за да не ми откаже. Трябва да измисля някаква огромна нужда от мен и да няма начин да не замина. Ей тогава ще остане само с фирмата си, и може би ще оцени какво има.

# 24
  • Мнения: 8 505
Не,изобщо.
Никога не ми е намеквал дори,а какво остава за натякване.А и не се е налагало да му искам пари-те стоят не в него,а вкъщи или по карти.

# 25
  • Мнения: 397
Не знам какво да ти кажа,но като чета тук чак ме хваща страх от семейния живот. Моя приятел засега не се държи така, напротив глези ме и пари ми дава ако нямам/а аз работя/,но ме хваща страх един ден да си остана вкъщи и да разчитам само на него. Предпочитам да си наема детегледачка и двамата да работим.
Не е задължително да стане така. При нас е имало периоди дори когато аз съм изкарвала повече пари от него и аз съм му давала пари. Изпитвах ужас от момента, когато ще чакам някои да ми дава. Работя от 17 годишна, дори на майками не съм искала пари, оправяла съм се винаги сама . Когато дойде момента седнахме и се разбрахме - помолих го никога да не се налага аз да искам пари, те просто да се оставят някъде и аз при нужда да си взимам. Това нещо се практикуваше известно време и след това спря.

# 26
  • Мнения: 1 150
Замислила съм едно заминаване при брат ми за няколко дена  newsm78, но трябва да му го поднеса по незнам си какъв начин за да не ми откаже. Трябва да измисля някаква огромна нужда от мен и да няма начин да не замина. Ей тогава ще остане само с фирмата си, и може би ще оцени какво има.

Миличка, ако трябва да му искаш позволение  #Cussing out
Я си събери багажа и тръгвай, лято е, времето е хубаво. Стой при брат ти, до като не се примоли да се върнеш. Кажи му тогава, какви са ти условията за съвместен живот.
Няма да позволяваш да те тъпче /явно не съм си дала точна сметка, колко ти е сериозен проблема/.
Мъже дал господ. Ако не му изнася да се държи с теб - като със съпруга - да хваща пътя.
Преди всичко си човешко същество. Домашните любимци имат повече свобода.
Ай сиктир  #Cussing out
Имаш достойнство, което не трябва да позволяваш, друг да не зачита. Ще се справиш и без него.
Направо побеснях  #Cussing out

# 27
  • Мнения: 188
Еее, и аз се вбесявам като чета за такива мъже. За какъв се мисли, то вярно че всички сме изнервени, ама постоянно да се държи така с теб, не мисля че трябва да търпиш. И аз смятам ,,че ще е добре за известно време да отидете нагости при някоя баба например, лято е , времето е подходящо. Не е нужно да му обясняваш защо искаш да се махнеш за малко. Мисля, че ако ви няма известно време ще осъзнае колко неща си вършила и да усети липсата ви. Пък дано след това се поусазнае малко и не се държи като пълен глупак.

И мисля, че трябва да го понаучиш да прекарва повече време с малката, сам, а ти да излезеш с приятелка например. И ти имаш нужда от малко въздух. Как така няма да се занимава с детето и все бил уморен. Всички сме изморени, независимо дали имаме собствен бизнес или работим за някого или си гледаме детето в къщи. Мнаго ме е яд на такива Twisted Evil

# 28
  • Мнения: 42
Много е трудно да се казва направи това или онова, защото само двамата си знаете къде е точната истина, но момичетата са прави, че трябва да се обичаш и уважаваш, защото след време детето като гледа как баща му се отнася с теб ще помисли, че е нормално ти да си втора ръка човек? А ти такава ли си? Дали ти е мъж дали ти е шеф идва едим момент когато инстинкта ти за самосъхранение трябва да се обади, защото живота продължава с него или без. Не говорим за драстични решения като раздели - говорим за това, че трябва да викнеш за да се разбере, че си човек с достойнствата си, а не предмет. Защото и персонала му търпи до време и си тръгва когато вече не му оттърва. Дали ще се правиш на болна, дали ще заминеш, никога не си мисли, че си по-лоша от него, че си по-ненатоварена от него по-малко уморена. Той ще иска и още и още и не е оправдание, че е изморен. Той изкарва пари, ти правиш човек. Защото точно ти възпитаваш детето по цял ден и от теб зависи какъв човек ще стане. Това е по-важно от парите. Като крещи крещи и ти, като обижда обиждай и ти защитавай се- защото няма кой друг. Ти си майката на детето - а това е приоритет с който трябва да се съобразява иначе дяволите го взели. Ядосай се за да разбере, че си нещо повече от секретарка - ти си МАЙКА.

# 29
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 398
Аз има идея - щом ти прави проблем за парите - направи му опис за деня какво си харчила / или за някакъв друг период, както прецениш / , защото хора, които не се занимават с ежедневни покупки си нямат конкретна представа колко струват обикновените стоки и за колко време се харчат. Освен това си запиши за дадения ден колко пъти те е викал за служебни неща - писане на фактури, печатане на компютъра и прочие секретарски обязаности - и колко време ти е отнело всичко.
Напиши една дневна програма и му я връчи да поразсъждава върху нея - да се запознае с подробностите на твоите задължения и тогава пак да говорите кой има право да недоволничи. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт