На море в Турция - тема 62

  • 57 852
  • 726
  •   1
Отговори
# 390
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Днес през деня в Анталия беше около 33-35 С, водата вероятно над 26 С, нямаше как да я измеря, но определих по усет. Уникално приятна за по- малки деца. Влажността на въздуха не по- висока от тази в Пловдив( не повече от 30-40).
Истанбул, аз лично, втори път не бих го минала преди 22 часа. Имам чувството, че от всички страни ме заобикаляше каламитет от джигити. Такова интимно шофиране е много натоварващо 🤦♀. Продължихме с ферибота Ескихисар-Ялова (85 TL)...ех, какви пътища имат 😎😜... колко глоби ще отнеса, още не е ясно...карайте много внимателно точно преди Анталия(а и не само), има някакви критични 100-ина километра и полицаи изскачат където най- малко ги очаквате...

Досега никога не съм срещал патрул с радар камера без да е обозначено със знак. Обикновено знаците са на земята на около 1-2км преди патрула.  След още един 2 км има втори патрул, който вече спира и налага глобите. Пътувах началото на месеца имаше около 5 фотозаснемания между Кютахья и Анталия.

AlexaS ако сте още там проверете си дали нямате нарушение през интернет. Последния път се оказа, че имаме едни 17.5 лири в OGS системата им незнайно къде и как, платих с дебитна карта, за да не ни бавят на границата.

# 391
  • Варна
  • Мнения: 765
Досега никога не съм срещал патрул с радар камера без да е обозначено със знак. Обикновено знаците са на земята на около 1-2км преди патрула.  След още един 2 км има втори патрул, който вече спира и налага глобите. Пътувах началото на месеца имаше около 5 фотозаснемания между Кютахья и Анталия.

AlexaS ако сте още там проверете си дали нямате нарушение през интернет. Последния път се оказа, че имаме едни 17.5 лири в OGS системата им незнайно къде и как, платих с дебитна карта, за да не ни бавят на границата.
Патрулите за скорост винаги имат табели. Фиксираните имат и знаци, имат и обозначения по асфалта. Такива от Сакаря дo Анталия има може би малко над 10. Това са като нашите камери отстрани на платното, които снимат нарушителите, понякога и отзад като ги подминаваш, предполагам после пращат честитки, защото досега на такива места не сме видели да спират нарушителите. Отделно обаче има и подвижни патрули, на места където не са постоянно, пак слагат знаци но подвижни, както и конуси за стеснение на пътя в последствие за да могат да спират нарушителите по-лесно, когато всички минат в 1 лента. Тези спират, т.е. не снимат да пращат после честитки, а на момента пишат. Такива по трасето през деня има пак около 10-тина, през нощта не сме виждали да ги има. Затова и е по-удобно да се пътува през нощта, контролът е на половина и то на фиксираните места които се знаят и ги има отбелязани по навигациите.

Последна редакция: вт, 20 авг 2019, 09:09 от MariaNova

# 392
  • Пловдив
  • Мнения: 3 740
Патрули и радари са обозначени, но с тези ограничения от 50 и 70 км/ч няма начин да се спазят навсякъде. Да бяха 30-40 км ОК, но това са над 100/150 км🤔 пък може и повече... от толкова път, вече им изгубих края. Направи ми впечатление, че местните редовно минават на червено и не спират на пешеходни пътеки. Надуват клаксона и минават с пълна газ.
Децата много се забавляват с тях(не, че е забавно).
До този момент не съжалявам нито за миг, че минахме около 1300 км с автомобил.

didu, как се проверява за тези глоби?

# 393
  • Варна
  • Мнения: 765
Не е добра идея да не се спазват ограниченията, виждали сме много спрени автомобили при патрулите проверяващи за скоростта. Обикновено подвижните патрули слагат радара някъде по пътя и застават на 1-2км. след него за да спират само нарушителите, виждала съм много спрени коли. Местните не винаги спазват правилата, но в повечето случаи и те се водят по това което виждат от други местни. Така че те не са гаранция че няма да има проблеми ако копирате поведението им. Най-проблемни са преминаванията през градовете, не са много но ги има, дори и светофари има по пътя към Анталия, ако не го очакваш и не обърнеш внимание като нищо може да ги подминеш на червено, за което ако не бъркам мисля че директно вземаха книжка в Турция. Ако те хванат де. Както и да е, като видим табела за контрол на скоростта досега винаги сме спазвали огранияението поне за него участък и досега сме напълно чисти, и един акт нямаме. Вярно, отнема време, но по-добре 1-2 часа повече път, отколкото да загубим време за разправии и после за разплащания на глобите.
Затова и обичаме да се движим по магистралите им, там няма контрол на скоростта по самите магистрали и не се налага постоянно да гледаш дали някъде няма камера или патрул. Много по-спокойно за движение и по ненатоварващо.

Проверка за пътни глоби и за пътни такси можете да направите според писаното на: https://www.turkeybg.com/проверка-на-пътни-наручения-в-републи/

# 394
  • Мнения: 62

Затова и обичаме да се движим по магистралите им, там няма контрол на скоростта по самите магистрали и не се налага постоянно да гледаш дали някъде няма камера или патрул. Много по-спокойно за движение и по ненатоварващо.
В същия ред на мисли, някой с впечатления от новата магистрала на Ердоган от Истанбул до Измир 🤔
Щяхме да летим от Истанбул , обаче първо прекалих с отлагането на резервациите , а накрая се оказа и че ще разполагаме с повече време и можем да направим няколко междинни почивки по трасето на връщане и да разгледаме повече, и накрая се оказа че ще сме с кола.
И затова се чудя дали да не си съкратим пътя на отиване по новата магистрала, а на връщане през Чанаккале /разполагаме с 4 дни в повече и вероятно ще мисля някакви допълнителни неща за разглеждане,  почивка от почивката, и плавно да се върнем в реалността 🤣

# 395
  • В.Търново
  • Мнения: 6 688
Може ли да ви питам, колко върви златото в Турция в момента?Къде е по-изгодно да си купя злато, в България или като ида до Турция?За бижута говорим. Simple Smile

# 396
  • Мнения: 152
wantmenow, който и сайт на агенция да отвориш, навсякъде промостаите са най-отгоре, с най-ниските цени и е всеизвестно, че това са малки стаи на партерен етаж, в близост до сервизни помещения, без тераса. За това са и на тези цени. В случая Ориент имат вина за това, че са закъснели с отговора. Но аз вече съм се научила, че при тях трябва да си настоятелен.
Лично аз не съм съгласна, че Промо стаите винаги са малки и на партерен етаж! Няколко пъти сме правили резервация точно на такава апромо стая и винаги сме били настанявани в много хубави стаи и никога не сме били на партерен етаж или до сервизно помещение. Може и да е било чист късмет. Сега отново резервирахме промо стая и мисля, че отново ще останем доволни. Относно Ориент99, както миналата година така и тази година имахме скандал относно моята резервация и тяхната кофти организация.

# 397
  • Варна
  • Мнения: 10 585
Магда, недей да лежиш на тази кълка, имали сте късмет.

# 398
  • София
  • Мнения: 3 164
Това ми звучи малко като номерата на брокери на НИ - пускат промоция, и после "ама то стаите са гадни, дайте друго ще предложим". Не гледам Ориент когато резервирам, но навсякъде (Емералд, Тез, Албена) е описано ясно какво е това животно и какви са му рисковете. Т.е. клиентът си преценява.

# 399
  • Варна
  • Мнения: 4 932
От веригата RAMADA, кой техен хотел бихте избрали за семейство с дете?

# 400
  • Мнения: 308
Здравейте, ние началото на лятото пътувахме с Ориент, като резервацията беше направена през местна ТА. Възпреки че се водеше икономична стаая, беше прекрасна, нищо общо с приземна, партерна или до някакво сервизно помещение. Все пак 1 път сме пътували с тях.

# 401
  • Стара Загора
  • Мнения: 518
Кога според вас е по-подходящо за почивка в Анталия- средата на юни или края на август?

Здравейте, ние все ходим към 24-25 август, водата е около 30 градуса(поне толкова беше в Алания мин.година по това време). Аз препоръчвам края на август. Юни месец за мен не се е стоплило.

# 402
  • Берлин
  • Мнения: 4 499
Аз с въпрос към почивалите тази година във Вонрезорт голдън бийч- има ли проблеми с пушенете (плаж,ресторант, басейни)?

# 403
  • Мнения: 118
Аз с въпрос към почивалите тази година във Вонрезорт голдън бийч- има ли проблеми с пушенете (плаж,ресторант, басейни)?
Около басейна и на плажа се пушеше. В ресторанта във външната част имаше пепелници по спомен.

# 404
  • Мнения: 430
Здравейте,
Тази година съм на почивка в Кушадасъ. Не знам чужд език (само малко руски). Интересува ме ще мога ли да се ориентирам с бусчетата да отида и да се върна до център на Кушадасъ. И още нещо - какви са цените за Ефес и Памуккале?

Общи условия

Активация на акаунт