Войната в Украйна 1

  • 1 580 972
  • 44 851
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 097
Как ще ни се отрази на нас в България?
По-висока инфлация, високи цени.
От какво друго се опасявате?

Последна редакция: пт, 04 ное 2022, 16:08 от Tatti

# 1
  • Мнения: 7 846
Ще ме засегне пряко в работата ми. Иначе се боя, че може бързо да излезе извън границите на Украйна. Мисля за обикновените хора там и се моля всичко да свърши бързо.

# 2
  • София
  • Мнения: 34 929
За хората мисля, за страха, рева, човешкия живот…

# 3
  • софия
  • Мнения: 25 201
Не знам как в 21 век се допусна да се вихри поредният Сталин. Уроците на историята не са научени.

Много ми е тягостно. Не знам как ще продължи, как ще ни се отрази. Гледам камери от Киев, чувам сирени и плача. Не е възможно. Нямам дори и най-малка идея как се чувстват украинците. Само знам, че никоя война не е приключвала без невинни жертви, без болка. Да гние в ада ботоксовото джудже!

Последна редакция: чт, 24 фев 2022, 08:03 от zvаnchе

# 4
  • Някъде там
  • Мнения: 15 943
Не съм егоист и никога няма да бъда.
В момента мисля единствено за обикновените хора там. Моля за тях и се надявам по бързо да се спасят и тази безумна война да бъде прекратена час по скоро.Болните амбиции на един изрод да владее света, убиват невинни хора.Това са мислите ми в момента. Ние така или иначе инфлацията си я имаме.

# 5
  • Мнения: 12 473
Нищо добро, за съжаление..

# 6
  • Мнения: 3 277
Войната не носи никога нищо добро.
Надявам се само да не ескалира още повече и да повлече със себе си и други страни. Историческият опит показва, че това е твърде вероятно да се случи.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 818
Надявам се да не ни засегне пряко и да не става ТСВ, особено както имаме американски бази на нашата територия и както сме доста близо до конфликта. Защото ако следваме историята винаги избираме губещата страна и сме прецакани накрая.
Колкото по-бързо се разреши този проблем, толкова по-добре и за нас, и за обикновените хора в Украйна.

# 8
  • София
  • Мнения: 28 106
zvаnchе, daviz, четете ми мислите.

# 9
  • Мнения: 18 354
Оказва се, че много български фирми работят с Украйна, голям обмен имаме и стоманата идва от там, строителството ще загази здраво, въглищата от Донбас, и неща, които още не знаем. Това в търговски план.
 Отдавна врякам в политическата тема, това, което направи Путин можеха да направят преди него,. Явно има условности, които не са позволили. Имам предвид, че омиротворителни сили можеха да пратят , той това казва сега, но е параван  при него за анексия, това очаквам за признатите две области, после ще продължи, 7 години ли минаха от Крим. Ще е по-бързо. Инфлацията сега е играчка пред предстоящата.
  Украйна също не изигра картите си правилно  на този етап да запази територии. И Путин и НАТО  гонят интереси и те не са на украинците.
 Китай  и САЩ имат назряващ сблъсък, още с изтеглянето от Афганистан се чу, че се подготвя за Китай, та се "събира" мощ. Та става световно  напрежение скоро.

# 10
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 114
За хората мисля, за страха, рева, човешкия живот…
Имам приятели украинци. Много ми е мъчно.

# 11
  • Мнения: 1 135
Може ли някой да обясни кой, за какво се бори? Каква е основата на този конфликт?

# 12
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 114
Територии. Донецк и Луганск.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 010
Може ли някой да обясни кой, за какво се бори? Каква е основата на този конфликт?

Из комплексите на поредното джудже намърдало се в политиката, честно това е единствената причина.

# 14
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 707
Може ли някой да обясни кой, за какво се бори? Каква е основата на този конфликт?
Политически, исторически доводи и двете страни си имат, ама всичко е пари, икономически интереси.

Общи условия

Активация на акаунт