Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 32

  • 52 771
  • 738
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 171
Преди да го купя никъде не намерих мнение за фондьотена на Douglas ultimate 24h. Ако на някой му е любопитно споделям моето мнение след 2 дни носене. Кожата ми е смесена като на места се омазнява изключително, особено в жегите. Е, вчера беше изключителна жега и аз направих няколко спринта след малкия в парка, плувнах в пот, но след 5 Мин лицето ми беше сухо. С малко продукти ми се случва. Наистина е доста траен, аз го нанасям върху силиконова база и запечатвам с фиксиращ спрей, както правя винаги по принцип, така че пак си личи, че е по-траен от много други уж трайни. Нанасям с влажен блендер, с една помпичка постигам абсолютно натурална визия, днес реших да сложа още един пласт- постигнах пълно покритие, но нищо общо с ефекта на маската, толкова добре се е бленднал и е точно моя цвят(so creamy), който обаче след няколко месеца ще сменя с по-светъл. Много съм щастлива, че най-накрая открих фондьотен, който да не се свлича от гадната ми мазна кожа. За нормална и суха кожа обаче не знам как ще е, според мен е тамън като за моя тип. Голяма тирада изнесох, Та с две думи- с чиста съвест го препоръчвам.

# 166
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
https://www.cultbeauty.co.uk/beautyblender-bounce.html?ef_id=Cj0 … YjnIaAmblEALw_wcB
Здравейте може ли мнение за този продукт ?

Здравейте може ли мнение за този фон дъно тен и четката към него ?
Със нормална кожа съм и търся хубав такъв . Благодаря
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 13:10 от Не се сърди, човече

# 167
  • Бостън
  • Мнения: 13 503
Малък експеримент в голямо ми бързане вчера, който даде много приятен краен резултат. Нямах време да чакам всичко да съхне по мен, та след като шпакловах слънцезащитата по лицето си на ръка смесих 1-2 помпи ФДТ, 1 помпа база, 1 помпа течен хайлайтер, 1 капка олио за лице, намазах набързо с четка, доразмазах с бютиблендър напръскан с фиксиращ спрей и спирала, червило (да се чете натурален молив за устни и бежов гланц) + руж/бронзър вече слагах в колата на червен светофар, т.е. почти не слагах.

Щях да питам девойките с по-сухи кожи, които избягват пудрите - а върху ФДТ, който не е запечатан с пудра само кремообразни продукти ли слагате или как?

# 168
  • Мнения: 218
Ползвате ли ежедневно фон- дьо тен или крем бб, сс и т.н? Какъв е подходящият фон дьо тен/ крем за кожа склонна към акне? Вреди ли ежедневното  ползване на подобни препарати с този тип кожа?

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 17:50 от Пепундрела

# 169
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Слагам и прахообразни продукти с повече блендване. При мен ФДТ-нът не стои мазен, де този късмет, така че не се налага последващите да са задължително кремообразни.

# 170
  • Мнения: 4 009
Фон дю тен не ползвам, използвам фон дьо тен и бб крем.
Подходящ покривен крем за акне няма - акнето не трябва да се замазва, а да се лекува.
Да, вреди.

# 171
  • Мнения: 218
Благодаря за деликатния начин да отбележиш грешката ми Grinning Аз мислех, че се използват за покриване на несъвършенства тези мазила? Моля някой пъпчасал да ми сподели, който иначе си лекува акнето ама иска и да не прилича на крастава жаба?

# 172
  • София
  • Мнения: 38 515
Дъщеря ми прави така:
Сутрин се гримира - фдт, пудра и т.н.
Вечер сваля всичко, мие, слага специален тоник, маска и т.н.
Но също така нейните пъпки са като моите - малко.
Ако имаш сериозно акне, то се лекува на доктор.

# 173
  • Мнения: 2 998
Фон дьо тен в никакъв случай. С него със сигурност ще пъпчасаш като крастава жаба. Mr. Green Можеш да пробваш BB крема на Garnier. От него кожата ми се чувства добре (и моята е мазна), а също така е с матов ефект. Нищо друго не мацай и ЗАДЪЖИТЕЛНО вечер си мий лицето.

# 174
  • София
  • Мнения: 38 515
Това може да е било вярно преди 40 г.
Сега има цели серии за кожа с акне - от бяла до декоративна козметика.

# 175
  • София
  • Мнения: 2 666
Моята кожа е акнетична и по никакъв начин не съм се отказала от употребата на фдт. Както върви при мен ще си умра с такава кожа. Просто трябва да се съобразяват продуктите, да се тестват предварително. Правилната грижа за кожата и грима могат да вървят ръка за ръка.

# 176
  • Мнения: X
Не знам за кой ли път го повтарям в темата. ФДТ на Клиник антиблемиш е за акнеична кожа. Не само не запушва порите, ми и пъпките завяхват от него.
https://www.douglas.de/Make-up-Teint-Foundation-Clinique-Gegen-u … d_3000034595.html

# 177
  • Мнения: 218
Фон дьо тен в никакъв случай. С него със сигурност ще пъпчасаш като крастава жаба. Mr. Green Можеш да пробваш BB крема на Garnier. От него кожата ми се чувства добре (и моята е мазна), а също така е с матов ефект. Нищо друго не мацай и ЗАДЪЖИТЕЛНО вечер си мий лицето.

Аз този на Гарние съм взела..пюр актив за мазна кожа, но още не съм се престрашила. Слагала съм го два пъти за поводи. Иначе имам по две пъпчици, не е някакво сериозно акне.. при лечението просто след време като привикне кожата и става по-зле. Имам по-мазна кожа, която предразполага към акне. Затова мисля, че ако "запуша" порите си с крем и бб крем, може би няма да се замърсява...
Иначе ползвам гел на Билка с краставица от който съм много доволна..за измиване.

Не знам за кой ли път го повтарям в темата. ФДТ на Клиник антиблемиш е за акнеична кожа. Не само не запушва порите, ми и пъпките завяхват от него.
https://www.douglas.de/Make-up-Teint-Foundation-Clinique-Gegen-u … d_3000034595.html

Къде се продава?

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 22:59 от bubanka

# 178
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Не знам за кой ли път го повтарям в темата. ФДТ на Клиник антиблемиш е за акнеична кожа. Не само не запушва порите, ми и пъпките завяхват от него.
https://www.douglas.de/Make-up-Teint-Foundation-Clinique-Gegen-u … d_3000034595.html
Изпробван лично, подкрепям!

# 179
  • София
  • Мнения: 28 579
Тук – https://douglas.bg/clinique-anti-blemish-solutions-liquid-makeup-conf-22093

От бб на Гарниер ми излязоха пъпки.

Общи условия

Активация на акаунт