Неизяснен и непоносим сърбеж в интимната зона

  • 2 955
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10
Здравейте. На 26 години съм. Миналата година октомври имах нередовен цикъл. Беше много обилен, по 10 дни и ми идваше през седмица. Горе долу по същото време получих сърбеж от дясната страна на големите срамни устни. Не му обърнах много внимание, отидох на лекар заради цикъла, имах киста и много нисък прогестерон - изписаха ми оргаметрил. Сърбежите се засилиха и отидох пак, казаха ми че е бак. инфекция, пих лекарста, слагах глобули и се мажех с крем, нямаше подобрение, дори мисля, че стана по зле. Не конкретно заради това, но смених лекарката, сменихме с Дуфастон, пак споменах за проблема със сърбежа и каза, че може би са гъбички. Изписа ми два вида глобули - нищо! Делември вече сърбежа беше през голямата част зверски. Особено силен през нощта, вечер и сутрин. Кожата ми изглеждаше като нацепена, подута и червена, а и разранена, защото аз не можех да се контролирам.Интересното е, че само от дясната страна. Исках МБ, докато чаках резултат беше кошмар, каквото и да правех не помагаше. Оказа се чиста МБ. Реших, че е кожно. Отидох при дерматолог, казаха контактен дерматит, изписа ми кортикостероиди за мазане по схема, спец. интимем гел, само памучно бельо изпрано на ръце с бебешки сапун. Имаше ефект, докато  е спрях кортикостероида.Нещата не бяха непоносими, но определено го имаше сърбежа и дискомфорта, в момента в който ми дойде откачих, явно кожата доп. се дразнеше от кръвта и превръзките, взех тампони и пак отидох. Отново стероди за 40 дни... всичко беше наред до преди 10 дни, когато ги спрях 😣
Сега пак започна от дясно сърбежа... преди месец видях и нещо като малки брадавички пак от тази страна близп до клитора. Дали не е свързано ? Не знам от кога са там, забраниха ми да се обезкосмявам и не съм обърнала внимание... След 3 дни съм на гинеколог.
Не знам вече къде да ходя и какви изследвания да пусна. Трябва да има причина....
Като допълнение ще кажа, че съм пускала кр. захар и тестостврон , в норма са. Също така месец преди да започне това изкарах мононуклеоза. Имам хашимото и високи стойности на антителата на щитоводната. За друго не се сещам. Казвам всичко, защото не зная кое е важно и кое не толкова. Моля за съвет, насока... Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно. Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 880
Може би кондиломи?
Но никой доктор да не ги е видял, възможно ли е?:о

# 2
  • София
  • Мнения: 10
Не се съмнявам, че е възможно. Специално затова отивам на лекар в Четвъртък.... А възможно ли е те да причиняват такъв сърбеж, ако е това ?

# 3
  • Мнения: 2 472
Имайки предвид, че си изкарала мононуклеоза си пила антибиотици сигурно. Оттам ти е паднал имунитета и са те нападнали гъбички, независимо че чувстваш дискомфорта само в едната страна. Тези пъпчици според мен са се получили от чесането, защото то понякога е зверско. За мен имаш гъбички и трябва да си оправиш влагалищното РН. Аз го оправих с борова киселина глобули.

# 4
  • София
  • Мнения: 10
Възможно ли е да имам гъбички, а микробиологията да е чиста, да нямам бяло течение и другите характерни за гъбичките усещания ? Kissing Face

# 5
  • Мнения: 2 472
Ами според мен ти ги имаш повечето симптоми: кожата ти е зачервена, нацепена и подута, сърбеж и всичкото това много месеци наред.

# 6
  • София
  • Мнения: 10
Изброените ги имам, да. Не съм много запозната с гъбите, никога не съм имала, но при положение, че ме лекуваха точно срещу тях и нямаше промяна... И ако са те хипотетично, лекувайки само проблемната част с кортикостероид, нямаше ли симптомите да продължат... Не знам, освен да повторя микробиологията на друго място

# 7
  • Мнения: 2 427
Брадавици и кондиломи не сърбят, поне от личния ми опит. Много е възможно наистина да са гъбички, особено след антибиотик. Препоръчвам ти да си направиш още една консултация с кожно-венерически. Според мен кортикостероид за 40 дни е ужасно много. Той изтънява кожата, изсушавa... Не искам да става реклама, но аз съм много доволна от моята дерматоложка, особено за такива странни проблеми, пиши ми на ЛС.

# 8
  • Мнения: 9 077
С подобен проблем директно отивай при венеролог. Освен, че ще огледа кожата ти, ще ти вземе и секрет за директна микроскопия, и на място ще погледне има ли нещо в секрета ти.
Кортикостероидите изключително много действат на кожата като я изтъняват, възможно е да са се усложнили нещата от тях, макар да са предписани за целта.
Хубаво е, че си пуснала микробиология, но нека се види и на микроскопа какво става и дали проблема е кожен, или гинекологичен.

Имах подобно състояние, което продължи няколко месеца - изтръпване и мравучкане, ама зверски, по срамните устни. Около цикъл се влошаваше. Докато установим, че е от една терапия с вагинални таблетки...

# 9
  • София
  • Мнения: 10
Cafe del Mar, благодаря за насоката. Това мисля и да направя. Имаш ли препоръка за такъв добър доктор?

# 10
  • Мнения: 9 077
За София нямам, но можеш да потърсиш инфо в интернет, за добър венеролог. Тук можеш да потърсиш - Здравен подфорум . Има тема Бял списък за лекарите от София, а можеш и директно тема да си пуснеш с конкретно питане.
Стискам палци!!

Общи условия

Активация на акаунт