ЯНУАРСКИ беборани, догодина ще зарадват свойте мами!

  • 14 875
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 317
Браво на Ним, поздравлиния и пожелания за много бъдещи професионални успехи  newsm10
Sandy мила, не си сама и на мен никой нищичко не ми е споменавал за такива изследвания, смятам обаче да питам мноооооооогооооооооо сега като отида, щото се чуствам назад с нещата, нищо ново под слънцето, всъщност   Simple Smile
Приятен ден ви пожелавам момичета и все такива хубави и радостни новинки в тази и в следващите прекрасни темички  newsm10 newsm47  newsm53

# 16
  • Мнения: 3 405
4естито дипломиране на Ним, аз направо не знам кога ще го дочакам моето.

А вие говорите нещо за едни неща които не ги разбирам.какви са тези изледвания и прегледи и разни неща за които на мен никой нищо не ми е казвал?Ако някоя от вас има време, много ви се моля нека да ми обясни-например и в ли4но съобщение даже.Аз просто наистина не знам за какво става въпрос.....простете за невежеството newsm78

Санди, тези прегледи са задължителни при майки над 35 години. При по-младите са по-желание, но лекарите, които следят развитието на плода преценяват дали да се правят. Феталната морфология я прави всеки лекар с ехограф, но просто някои са по-добри в разчитането на показанията на монитора.
Ето малко статии за осведомяване:

БХС
фетална мо … 75;ия

Докторът на видеозона прави измервания на бебето (фетална морфология). И твоя ти ги прави, но едва ли ги нарича с тези сложни имена.

Като кликнеш тук http://www.bg-mamma.com/site/ и с търсачката се осведомяваш Simple Smile

# 17
  • Мнения: 871
Аз си записах час при Мазнейкова, но прочетох толкова противоричиви мнения за нея че не съм сигурна дали ще отида. Аз с първата бременност дори и не подозирха за съществуването на тези изследвания и слава богу родих едно здраво и голямо бебче.
Някоя от вас пие ли Матерна или нещо подобно?

# 18
  • София
  • Мнения: 3 249
 smile3555
Съжалявам, че не уточних - дипломирам се в ТУ като бакалавър инженер по компютърни науки или нещо подобно. Точната "диагноза" ще си я прочета на дипломата, ама звучеше нещо такова!  bowuu

Благодаря на всички за милите думи и хубави пожелания.  newsm51

Стилиана, анемията не е приятно нещо, но не е и страшно. Пий си хапчетата, които ти изпишат и ще си ОК след месец.  yes

Клеми, първият свободен час при Томова е на 7.10.

Искате да кажете, че при Томова можеш да си запишеш час след 3 месеца!!!  smile3556 Това е безумие! Стилиана, ти кога си на преглед при Мазнейкова? Ще се радвам, ако споделиш после впечатления. Аз другия петък съм на консултация, ще коментирам с лекарката си БХС и феталната и ще си запиша час за когато може. Решила съм да е в МЦ Фемина и да се поглезя и с 3Д ехографа, че направо нямам търпение да разберем пола!  Embarassed

# 19
  • Русе
  • Мнения: 249
Честита нова сладка темичка! Гали, много е хубава - ние теленцата сме така - едно ще направим ама ще е супер!

Ало, "престарелите"... аз съм на 34 и ще ми е първото... дай боже всичко да е наред и като проходи почвам второто  Praynig

Хайде целувки и   bouquet

# 20
  • Мнения: 871
Ним, при Томова се получава така, защото тя ще е в отпуск август месец. Щяла да преглежда само 1 седмица от август, но всичко е заето и тогава:bad-words:. При Мазнейкова имам час на 7-ми август и ако отида непременно ще ви споделя как е било.

# 21
  • Мнения: 3 405
setakap , и аз съм теле Grinning
Няма престарели тука Grinning само млади и красиви мамчета. Важно е как се чувстваме и колко е младежки духа ни  Hug

Относно витамините: Матерната вече не я внасят. Има витамини Пренатал, но те се пият по-късно, май от 5 месец. За сега са ми казали да ям плодове и зеленчуци, месо и млечни продукти, яйца, разни пълнозърнести истории Sick от рода на мюсли и овесени ядки. Витамините ще започна по-нататък, както и Зимафлуор, за да са ми добре зъбите, но това по преценка на лекаря и стоматолога. Калций има в Пренатал - комбинирани витамини за бременни.

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 14:32 от Анджелина

# 22
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Аз си записах час при Мазнейкова, но прочетох толкова противоричиви мнения за нея че не съм сигурна дали ще отида. Аз с първата бременност дори и не подозирха за съществуването на тези изследвания и слава богу родих едно здраво и голямо бебче.
Някоя от вас пие ли Матерна или нещо подобно?

stiliana, otidi pri Mazneikova, niama da sajaliavash, spetzialist si e jenata. I az sam chuvala loshi neshta za neia, ama v drugi nasoki, ne tochno za psetzialista Mazneikova Laughing Az biah ostanala dovolna togava ot pregleda. Chestno kazano, az mislia, che tozi pregled e po-vajen ot BHS.... i shtom Tomova shte otsastva, otidi pri Mazneikova, dobra e, opredeleno. A pak i sigurno veche ima i 3D ehograf. Predi 2 godini ne beshe 3D, ama beshe tolkova dobar, che pochti kato 3D Laughing...

# 23
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
setakap , и аз съм теле Grinning
Няма престарели тука Grinning само млади и красиви мамчета. Важно е как се чувстваме и колко е младежки духа ни  Hug

Относно витамините: Матерната вече не я внасят. Има витамини Пренатал, но те се пият по-късно, май от 5 месец. За сега са ми казали да ям плодове и зеленчуци, месо и млечни продукти, яйца, разни пълнозърнести истории Sick от рода на мюсли и овесени ядки. Витамините ще започна по-нататък, както и Зимафлуор, за да са ми добре зъбите, но това по преценка на лекаря и стоматолога. Калций има в Пренатал - комбинирани витамини за бременни.

Ami haide i az da se vkljucha v teletata Mr. Green, malko sam na granitzata, ama osven slantze, imam oshte tzeli 3 planeti v tele, ta sam si bash tele otvsiakade Mr. Green Hubavi podaratzi poluchihme za rojdennite dni, a? - az nauchih, che sam bremenna tochno 1 sedmitza predi RDto mi Laughing

# 24
  • Мнения: 1 081
Относно витамините, на вас докога ви казаха да пиете фолиевата киселина?  newsm78 На мен доктора ми каза, че можело да я спра до месец. Изписа ми обаче един друг витамин NEOXID, включва пшеничен зародиш, витами ни А, С и Е и Селен. Действа като антиоксидант. Пишете вашите витамини какво включват, може да ми трябват и още неща, знае ли човек...  newsm78

# 25
  • Мнения: 3 405
И на мен ми казаха още един месец да взимам фолиева киселина.
Пренатал съм си взела, но още не ги пия, но не знам какво има в тях, купувам ги на бройка.
Но са балансирани за бременни, так че най-вероятно имат всичко необходимо  Grinning

# 26
  • Мнения: 888
Здравейте и от мен! Hug
Изпитите минаха на 6 и сега остана само дипломната работа и ще се нарека магистър  Heart Eyes , но ще трябва да се потрудя първо... Blush !
В ТОЗИ РЕД НА МИСЛИ ЧЕСТИТО ДИПЛОМИРАНЕ НА NIM!
и ЕДНА МОЛБА  да ме включите  в списъка  Praynig за чакащи бебета на 2-ри януари според доктора, 1 според някои календари, 31.12 според други  newsm78, та горе-долу там някъде!И чакам второ бебче  Blush Heart Eyes!
Благодаря!

# 27
  • София
  • Мнения: 3 249
desicover, на тези витамини, които са ти изписали, пише ли, че са ОК за бременни? Чувала съм, че трябва да се внимава с витамини А и Е по време на бременност!  Thinking Можеш да потърсиш малко повче инфо за тях дали и други майчета са ги пили.  Peace

# 28
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
И мен ми предписаха Пре-натал - доктора каза, че е добре да се пият отсега, та чак и след раждането, докато кърмя. В аптеката ми ги похвалиха като продукт, не съдържащ синтетика, каквото и да означава това. Но ме предупредиха, че са неприятни за пиене. Вярно са малко големички, но аз докато забременея какви ли не хапове съм погълнала и това не ме уплаши Wink
За фолиевата док ме натисна да я пия поне до 16 седмица, но профилактично, заедно с дуфастона, че преди 2 седмица имаше лека злополука.

Иначе и аз да се изфукам - видяхме го бръмбъзъка да маха с ръчички, таткото чак се просълзи... и гръбначе се заформя. Следващия път вече ще сме за коремен ехограф.

# 29
  • Мнения: 39
Здравейте на всички мами сладурани!!Първо честито дипломиране на Ним!!!
Завиждам ви за възможността  за  срещичка в София!!!
Не се отказвайте ей!!!! И да направите снимки !! photo
А мамите от Варна ако решат да си направят среща може и аз да дойда!!Доста по удобно ми е!И без това съм решила към 16 седмица
 да ходя на 3Д във Варна.Във Шумен е много зле положението с ехографите!!
Така,че може да съчетая полезното с приятното! Joy
Между другото кажете къде има 3Д във Варна?Мои познати са ходили при Давидков,но някои казват,че ехографа не бил точно 3Д!!
Относно витамините ,лекарката каза ,че до края на 3 месец трябва да пия само фолиева киселина!!Може би по нататък ще ми изпише и 
витамини!!
Това е засега !Целувки и се пазете!А аз отивам да ям,че smile3514

Общи условия

Активация на акаунт