Виновна съм, признавам! А сега?!

  • 9 955
  • 202
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 989
Какво семейство ще си с някой, ако в обсега ти на комуникация и съответно съвместни решения не влизат и отношенията ви извън тясно личните? Включително тези с колегите, с близките ви? Аз не разбирам така семейството.
Никога не съм "ровила" в устройствата на мъжа ми, но често ги ползвам. Той моите също. Абсолютно не разбирам защо да не е така?! Решенията в семейството ни се взимат заедно- по отношение на приятели, близки, колеги. Иначе с какво мъжа ми ще е по-различен за мен, сравнен просто с някакви познати?
Мъжът/ жената би трябвало да са за нас тези, пред които "сваляме картите" и нямаме задръжки да го направим. Ако имаме, има нещо дълбоко сбъркано в тези отношения.
Ако видя съпруга ми с телефона ми, ще си помисля, че му е бил по-близо и под ръка, но никога ни бих си помислила, че рови в него с цел да намери улики за Бог знае какво... Той- по същия начин. Изобщо всички друго ми е много странно и според мен типично за хората, които много дълго са били сами, създали са сериозни отношения на късен етап от живота си и от там тотално им се е изкривила психиката и възприятието им за лично пространство.

Трябва да зная истината, за да мога да реагирам адекватно или поне както намирам за добре.
Само че има области, където твоята реакция не само не е нужна, но не е и добре дошла. Например в професионалните му решения, отношенията с родителите и роднините му, тези с приятелите и колегите му...

# 106
  • Мнения: X
Ровенето е червена лампа.
За мен, поведение в стил "Нямаш право да ми пипаш лаптоп/телефон/таблет/друг боклук, те са изцяло МОЕ лично пространство!" е Огромен ЧЕРВЕН светофар.
Животът и без това е достатъчно сложен/гаден/"таен" и т.н., нямам нужда от още "потайности".Обичам честните, искрени и ясни отношения.Искам да знам какво "ме чака при даден човек", не желая "изненади в ъгъла".
А при човек, недопускащ най-близкия си в "личното си пространство", обикновено изненадите НЕ закъсняват.
Доказано.
Парила съм се от такива "с лични пространства", затова нямат място в живота ми.Да ходят да се крият другаде.

# 107
  • Мнения: 5 425
Професионални решения и проблеми с родители могат да се обсъдят с нас...
Не могат. Не са ваша работа.

Франсоаз, един възпитан мъж на място няма да ти забранява да му пипаш компютъра, а ще ти бие шута в момента, в който си позволиш да го направиш.
Едно девойче, което си позволи да ми бръкне в сладоледа, го получи целия, заедно с молба да ми забрави телефона и адреса. Едва ли от скръндзалък или защото бях скрил нещо вътре Simple Smile

# 108
  • Мнения: 29 916
Ровенето е червена лампа.
За мен, поведение в стил "Нямаш право да ми пипаш лаптоп/телефон/таблет/друг боклук, те са изцяло МОЕ лично пространство!" е Огромен ЧЕРВЕН светофар.
Животът и без това е достатъчно сложен/гаден/"таен" и т.н., нямам нужда от още "потайности".Обичам честните, искрени и ясни отношения.Искам да знам какво "ме чака при даден човек", не желая "изненади в ъгъла".
А при човек, недопускащ най-близкия си в "личното си пространство", обикновено изненадите НЕ закъсняват.
Доказано.
Парила съм се от такива "с лични пространства", затова нямат място в живота ми.Да ходят да се крият другаде.

Пълни глупости!

Не е въпросът дали имаш право или не, а да не го правиш. Не забранявам на ММ да ми пипа телефона, той просто не го прави, защото си има свой. Обратното важи също. Ако ми го поиска, за да го ползва, разбира се, че ще го получи.

И, не, това не са "потайности", а доверие и уважение към другия човек.

Ама иначе нямам против, щом на вас ви харесва и ви е комфортно да си ровите по телефоните и таблетите, правете го.... отчет за деня по минути давате ли си?

# 109
  • Мнения: 3 186
Е да де, но се прокрадват мнения, че ако чатим с хора от сайтове за запознаства, флиртураме и си уреждаме срещи с тях, това е в категорията "Лично пространство" и всеки, пипнал там, заслужава изхвърляне от живота НИ. (Съвсем не се усещаме, че ние трябва да го изхвърлим, нямаме право)

Жал ми е за наивните хора.

# 110
  • Мнения: X
Ровенето е червена лампа.
За мен, поведение в стил "Нямаш право да ми пипаш лаптоп/телефон/таблет/друг боклук, те са изцяло МОЕ лично пространство!" е Огромен ЧЕРВЕН светофар.
Животът и без това е достатъчно сложен/гаден/"таен" и т.н., нямам нужда от още "потайности".Обичам честните, искрени и ясни отношения.Искам да знам какво "ме чака при даден човек", не желая "изненади в ъгъла".
А при човек, недопускащ най-близкия си в "личното си пространство", обикновено изненадите НЕ закъсняват.
Доказано.
Парила съм се от такива "с лични пространства", затова нямат място в живота ми.Да ходят да се крият другаде.
Да, по друг начин казано.
Това е бистрено безброй пъти, повечето смятат, че е редно да си пазят ревностно устройствата. Безсмислен спор ще се вихри пак, като онзи със спането в отделни легла, брака и тем подобни.
Имаше една приказка - човек е толкова болен, колкото големи са тайните му.

По отношение на професионалните решения единственото, което ме касае, е работното време на половинката, да не бъде такова, че аз да трябва да влача всичко. До там. Това го пиша за таралежа. Стига да му дава възможност да си поема детето според както сме се разбрали изпредварително, може да работи каквото и както си реши.
Отношенията му с родителите са ми бъркали дълбоко, но пък сега той сам си тегли последиците от собствените действия. Само казах една две думи, че не ми е приятно това, което правят, след доста години призна и прие, че съм била права и сега се бие по главата защо не ме е послушал, ама късно. Та, касаят, касаят - колко да касаят - казваш си мнението и ако иска да се съобразява с други хора, а не със съпругата, прав му път, само после да не рИве на мен, а на онези, до които се е допитвал.

# 111
  • Мнения: 29 916
Е да де, но се прокрадват мнения, че ако чатим с хора от сайтове за запознаства, флиртураме и си уреждаме срещи с тях, това е в категорията "Лично пространство" и всеки, пипнал там, заслужава изхвърляне от живота НИ. (Съвсем не се усещаме, че ние трябва да го изхвърлим, нямаме право)

Жал ми е за наивните хора.

Къде са тези мнения? Цитирай ми едно, че някой е съгласен половинката му да си чати в сайтове за запознанства или там, както се казват!
Ако някой иска да си скрие чатовете, бъди сигурна, че няма да му ги намериш, ако ще да му ровиш телефона на ставане и на лягане.

Или си правите проблеми дори, ако лайкне снимка на някоя друга жена във фейсбук?

Защо наричате наивни хора, на които им е под достойнството да се ровят в хисторито на интернет експлоръра?
Как живеете в такава среда с постоянно дебнене и оправдания ?!? На мен ми е жал пък за вас....

# 112
  • Мнения: X
Ето, намеси се и достойството.
Когато аз ровнах /8ма година/, се оказа, че той бил ровил още на втората. И кво ся, според Еж, да го махам аз или да ме маха той?
ММ има история с гадже с много изневери и очевидно не е могъл да го преодолее. Е, нищо не се случи, понеже нямаше какво да бъде изровено. Нито пък ще правя драма сега, понеже няма и да има какво да бъде изровено за в бъдеще. Каквото има да знае, той ще го разбере - от мен.
Оф, лошо ми става като чета за тия скрити покрити, лаптопи, устройства, лъжи, измами и лично пространство от всякакъв вид. Говори за недоверие и ужасен страх.

# 113
  • Мнения: 3 186
Къде са тези мнения? Цитирай ми едно, че някой е съгласен половинката му да си чати в сайтове за запознанства или там, както се казват!
Ако някой иска да си скрие чатовете, бъди сигурна, че няма да му ги намериш, ако ще да му ровиш телефона на ставане и на лягане.

Или си правите проблеми дори, ако лайкне снимка на някоя друга жена във фейсбук?

Защо наричате наивни хора, на които им е под достойнството да се ровят в хисторито на интернет експлоръра?
Как живеете в такава среда с постоянно дебнене и оправдания ?!? На мен ми е жал пък за вас....


Мнението е специално на Ежко - да не се правим на полицейско куче. Ще цитирам, ако трябва.

И ако някой, предизвикал подозренията ми, трие всичко, това ще ми е достатъчно.

Наричам ги наивни, защото аз съм минала по този път лично (на чатещите с други) и зная, че не са безобидни.

 Как ти е под достойнството да ровиш, не разбирам, и това е главният въпрос. Да те правят на маймуна къде е спрямо достойнството ти?

# 114
  • Мнения: X
Професионални решения и проблеми с родители могат да се обсъдят с нас...
Не могат. Не са ваша работа.

Франсоаз, един възпитан мъж на място няма да ти забранява да му пипаш компютъра, а ще ти бие шута в момента, в който си позволиш да го направиш.
Едно девойче, което си позволи да ми бръкне в сладоледа, го получи целия, заедно с молба да ми забрави телефона и адреса. Едва ли от скръндзалък или защото бях скрил нещо вътре Simple Smile
Сравняваш бръмбари със самолети......    Smiley
Този "възпитан" мъж няма да има шанса да ми бие шута, защото ще съм забравила за него в секундата, в която той дори намекне (дори без думи), че има лично пространство забранено за мен, но пък свободно за "влизане" от половината свят.

Апропо, след като няма никакви тайни в телефоните ви, защо тооолкова ви притеснява половинката да ги ползва понякога?

Ние бяхме на тридневен уикенд, ами, моя мъж през повечето време ползва моя телефон, и за снимки, и за нет.По простата причина, че има по-бърз нет.А докато той си джиткаше из нета да търси разни забележителности и разстояния, аз водех от неговия мои разговори.Съзнанието ми дори не може да си представи положение "Това е САМО мое, не пипай!".И не, не говоря за речеви забрани....

# 115
  • Мнения: X
Апропо, след като няма никакви тайни в телефоните ви, защо тооолкова ви притеснява половинката да ги ползва понякога?
И аз това не разбрах, след последния диспут по темата тук, във форума. Никой нищо не каза. Само общи приказки и никаква конкретика.

# 116
  • Мнения: 21 648
Нали не говорим за ползване понякога, което предполагам се случва на всеки, а за съзнателно ровене, без да е даден повод за това, без причина и полза, само от подозрителност.

Това е, което е свършила девойката от казуса и си е скапала връзката... почти.

# 117
  • Мнения: 29 916
Апропо, след като няма никакви тайни в телефоните ви, защо тооолкова ви притеснява половинката да ги ползва понякога?
И аз това не разбрах, след последния диспут по темата тук, във форума. Никой нищо не каза. Само общи приказки и никаква конкретика.

Напротив!

Не е въпросът дали имаш право или не, а да не го правиш. Не забранявам на ММ да ми пипа телефона, той просто не го прави, защото си има свой. Обратното важи също. Ако ми го поиска, за да го ползва, разбира се, че ще го получи.

Нали не говорим за ползване понякога, което предполагам се случва на всеки, а за съзнателно ровене, без да е даден повод за това, без причина и полза, само от подозрителност.

Това е, което е свършила девойката от казуса и си е скапала връзката... почти.


Точно! Peace

# 118
  • Мнения: 3 186
Съвсем, не! Става дума за това, ако благоверният чати в сайтове за запознаства и си урежда срещи, дали трябва да знаем. Ако ровим в телефона му, дали да не се засрамим. Ако сме прегледали чата му с другите, това доколко осъдително е в светлината на опазването на личната кореспонденция?

# 119
  • Мнения: 5 425
Апропо, след като няма никакви тайни в телефоните ви, защо тооолкова ви притеснява половинката да ги ползва понякога?
И аз това не разбрах, след последния диспут по темата тук, във форума. Никой нищо не каза. Само общи приказки и никаква конкретика.

Какво ще кажеш да те пребъркат на излизане от магазина? Нали не си крала нищо, какво се притесняваш?

Съвсем, не! Става дума за това, ако благоверният чати в сайтове за запознаства и си урежда срещи, дали трябва да знаем. Ако ровим в телефона му, дали да не се засрамим.
Не ви трябва да знаете. Трябва ви да знаете дали благоверният ви е способен на такова нещо въобще и по принцип. Ако смятате че е, не ви трябва да му ровите по телефона. А ако му ровите - получили сте това, което заслужавате.

Общи условия

Активация на акаунт