9ФЕГ- 3

  • 25 994
  • 745
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 12 158
Извинявайте, че се намесвам, но доколкото схващам, проблемът на детето на Съчно не е толкова, че й липсват приятелите, не харесва класа и подобни социални проблеми, които са често срещани в началото и много бързо се преодоляват. Проблемът е по-скоро в негативната настройка срещу основния предмет, а това е по-сериозен проблем. Тя още си страда по Испанската, още не е преживяла половинката точка и вероятно това се отразява на цялостната й нагласа към езика, а при негативна нагласа и добрите резултати са малко вероятни. Сънчо, освен опитите за промяна на нагласата, които правите в семейството, потърсете някаква външна помощ. Среща с вдъхновяващ франкофон, може би? А още по-добре вдъхновяващ такъв частен учител - не толкова да помогне за справянето с езика, колкото да промени нагласата към него. Чудеса може да направи един харизматичен учител. По начини, по които никой родител не може.

# 406
  • София
  • Мнения: 2 698
Sanaka, абсолютно точно си познала какъв е проблемът. Точно това е.
Ако се мобилизира ще се справи.

Иначе е на дни, в които е супер щастлива и дни, в които е супер нещастна

Пак ще говорим и за учител - препоръчаха ми вече, но не може и да възприеме как учи в езикова и ходи на уроци по езика.

Осъзнавам и говоря, че ако се премести сега също ще е трудно, тепърва приятели наново, учители наново...чудо
Освен, че ще я възприемат за парашутист
Трябва време, но кога човек осъзнава, че в.емето не помага.

Главоблъскам се, будя си по нощите и веселба

Благодаря ви за подкрепата

# 407
  • Мнения: 48 033
Ама буквално са минали 7 дни
Наистина ли пак за местене мислите?! Съжалявам
А да опита в друг клас? Да не би учителя да не допада?

# 408
  • София
  • Мнения: 2 698
За нищо не мисля аз, само тя.

# 409
  • София
  • Мнения: 1 112
Много често се налагат частни учители и не е драма това. Аз съм в процес на търсене на учител. Ако някой има
 предвид добър учител.
Сънчо, може би една екскурзия във Франция би променила вижданията за езика. Синът ми се влюби в Париж и каза,че иска във Франция да живее и учи.

# 410
  • София
  • Мнения: 12 158
И това мислех да предложа, макар че щях да насоча по-скоро към южна Франция. Wink Въздържах се, защото се сетих за сина ми, който се влюби в Лондон, но още не е заобичал английския. Joy

# 411
  • София
  • Мнения: 1 112
Санака, във Франция избор има. Мене лично Бордо ме влече.😎  .
Хубаво е момичето да  се запознае с културата , историята , а по-късно и с вината.😍

# 412
  • София
  • Мнения: 1 112
Аз изпратих до Школо заявка достъп за нов ученик. Кога ви отговориха на вас?

# 413
  • Мнения: 48 033
На мен още не са

# 414
  • Мнения: 11 828
И аз още нямам, а изпратих на 25.09.

# 415
  • София
  • Мнения: 6 132
На 25.09 късно вечерта изпратих заявка и на 27.09 около обяд ме одобриха.
Не зная дали има значение, но аз имам профил в Школо и само трябваше да ми добавят роля.

# 416
  • Мнения: 48 033
И аз имам профил,с друго дете
На другото дете всичко е празно, пък класната каза, че нанася. Проблема е в школо.
А за ФЕГ- може и в класните. Много ученици са, докато го подкарат....написах, че нашата класна е помолила за разбиране, че ще тръгне напълно...края на октомври...

# 417
  • София
  • Мнения: 5 393
Аз също нямам. Доколкото прочетох, трябва класният ръководител да я одобри. Ако не влизат редовно в профила си, няма скоро да имаме достъп.
Аз пак да си питам, има ли някъде инфо за родителската среща?

# 418
  • София
  • Мнения: 1 112
Не съм чула за родителска скоро. Ама може и моят син да е проспал нещата. Но по биология три пъти купувам учебници. Веднъж не било това издателство. Купувам уж на правилното
 Накрая се оказа единият учебник от едното издателство, вторият от другото 🙄

# 419
  • София
  • Мнения: 6 132
♥ HAPPY ♥, аз имам тазгодишни оценки от другото училище.
Както и да е, ще тръгне и във ФЕГ. Важното е новините от него да са хубави.

Общи условия

Активация на акаунт