Относно бремеността и пътуването

  • 2 734
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 966
Пази се поне да мине третия месец.Тогава е най рисковано.
И съжалявам ,но мн се дразня от изказвания"Аз пътувах,няма проблем.Пътувай и ти"
Ами не при всички нещата се развиват еднакво.
Лично аз начална бременност ,пътувах и до провинцията и до Италия./не знаех че съм бременна/И загубих бебчето.От друсането.
В книгите пише да се избягва първите 3 месеца....
Но всеки сам си решава.
За второто-от доста спорт,се беше отлепил плодния сак,но за щастие навреме го хванахме този път...
така че пази се!Бременна си!

# 16
  • Мнения: 1 975
Ако ти се чувстваш добре няма никакъв проблем, аз съм в 9 месец и не съм спряла и на плаж да ходя, така че не се тревожи, само не стой много на слънце м/у 14-16h.
Весело изкарване и леко бременеене newsm51

# 17
  • Мнения: 8 917
Здравейте,

бременна съм в втория месец, разбрах го наскоро но тъй като ми предстои или предстоеше лятна почивка на морето се чудех дали може да се пътува в толкова ранна бременност и то чак до морето, с кола.

Моля, споделете вашия опит, дали е противопоказно да се пътува толкова рано.

Благодаря Ви!
 Rolling Eyes
Ако се чувстваш добре - пътувай Peace Аз пътувах през цялата си бремонност, а в 8-я месец направих един маратон от пл.Славейков до Плиска - пеш, и друг - ходихме на Вихрен, където между другото бебка се поразрита сякаш - нещо като контракции и се поспрях Rolling Eyes Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 098
Разбира се,4е можеш да пътуваш. Peace
Аз пътувах и шофирах до края на бременноста ми,носеше ми приятни емоции,освен това по4ти цялата си бременност я изкарах на плажа. Sunglasses
Разбира се,трябва да си направиш режим,за да нямаш проблеми.

# 19
  • Мнения: 1 097
Аз пътувах в 3 г.с. 500 км с автобус и после с влак. На отиване една кола се блъсна в автобуса  Shocked и аз като бременна бях най-отпред, та все едно в мен се блъсна  #Crazy
Обаче въпреки инцидента всичко е наред  Praynig Peace
Ако си спокойна и не се притесняваш - няма проблем според мен  Grinning

# 20
  • Мнения: 1 040
Както са ти казали момичетата преди мен - няма проблем - пътувай смело, но все пак е хубаво по пътя да спирате, за да си почиваш(ако сте с кола разбира се). Миналото лято в 3-ти месец ходихме на море с кола и нямах проблеми Peace

# 21
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Разбира се че може да пътуваш...стига да се чустваш добре! Аз съм бременна в 5- я месец.....а досега нероденото бебчо пропътува 10000км. Омъжих се в Германия....и първо пристигнах с автобус. После с мъжа ми пътувахме по Великден....още 4000км......за една седмица. А отпуската му прекарахме в Бг  сега през юни и пак пътувахме с кола/ още 4000 км/ . Дори бяхме и на море.....Пекох се на плажа без проблеми....Само пий достатъчно течности....за да не получиш топлинен удар...Аз се пекох дори и с коремчето....Веднъж влязох в водата но беше студено....и бебето така ме ритна...!! Приятна отпуска ти желая! И се пази!

# 22
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Според мен по-добре си помисли хубаво преди да предприемеш каквото и да било!Консултирай се с лекаря си!На мен лично ми бяха забранили да пътувам в началото на бременността,защото било много опасно за плода,но след 6-я месец пътувах постоянно!
Но все пак ти си решаваш   bouquet

# 23
  • Мнения: 247
И аз подкрепям мамите, които са ти препоръчали да се консултираш с лекаря си преди това.
Всичко е индивидуално.
Аз в 6 г.с. прокървих благодарение на 500 км. по родните пътища и въпреки, че пътувахме с доста комфортна кола, ме сложиха да лежа и ме натъпкаха с хормони.

Всяка бременност е различна и не приемай на 100%-та чуждия опит.
Сега наистина си в рисковите 3 месеца - не пречи да си по-внимателна.

Леко бременеене! Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 721
Според мен това е много индивидуално и зависи изцяло от конкретната бременност! На мен ми забраниха да пътувам през първите четири месеца. Не че щях  да тръгна и да не ми бяха забранили, защото загубих предишната бременност и никакви рискове не поемам сега. Не може да вземеш такова решение от съвети. Ако лекарят ти каже, че бременността ти е нормална и ти даде карт бланш - тогава решаваш дали си поемаш риска и така. Но все пак пътуването трябва да е с много почивки и четох някъде - със свалена по-назад седалка, да си малко полегнала назад.

Лека бременност!

# 25
  • Мнения: 7
Привет и от мен  Simple Smile
аз съм 7 г. с. и миналата събота и неделя ходих от София до морето и обратно. Да си призная, смятам че беше излишен риск. Напълно споделям мнението за лекарската консултация. Аз я пропуснах и след като няколко пъти не се чуствах добре горчиво съжалих. И всико това при условие, че вече имам едно ангелче...  ooooh!

# 26
  • Мнения: 566
консултирай се с доктор първо, че имаше май различно захванати плодове т.е. ако е ниско захванат плода в матката не се препоръчва пътуване или нещо такова беше /ама как го обясних/
пази се също от жегата и слънцето най-вече да не ти излязат петна
приятна почивка!топни се в морето веднъж и за мен!

# 27
  • София
  • Мнения: 3 826
Първо се консултирай с лекаря си и ако той каже,че може тогава тръгвай Wink.

# 28
  • Мнения: 5 391
Пътувала съм на дълъг път без да знам, че съм бременна.Ако знаех може би щях да се замисля...

# 29
  • Мнения: 2 494
По принцип няма проблеми, ако не е рискова бременност!
Аз съм пътувала основно с влак до Варна-в 1 месец, 2-ри месец-после прокървих и до 4-я лекарката ми забрани да пътувам. После 5-я пътувах,6-я пак,7-я месец го изкарах на морето-плаж всеки ден под чадъра, къпах се също, ако те интересува!В началото на 8 месец се върнах с кола-нямаше проблеми, освен, че ме болеше гърба 2 дни след това, но се преживява! Hug
Успех и приятно изкарване на морето!
П.П. Консултирай се с гинеколожката, която те следи!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт