Отговори
  • Мнения: 1 753
На Ани от 1-2 седмици й излизат пъпчици и петна по корема и гърдичките. Днес я заведохме на лекар и педиатърката каза, че най-вероятно е някаква алергия. Каза ни като начало да изперем всички дрехи с хипоалергенен прах за пране и да спрем белтъчините. Т.е. да не давам мляко, сирене, кашкавал, масло... сещате се  Sad Е, да ама с какво да я храня. И най-вече как да й набавя белтъчините? Има ли някакво мляко за големи деца - на 1.7 годинки, което да е хипоалергенно? И с какви храни да я храня. Има ли нещо, което да използвам вместо кравето сирене - напр. козе сирене? АМи кисело мляко? Тя много обича и всеки ден си хапва кисело мляко с бисквити и плодове. А сега какво да й давам?

Държа да отбележа, че до сега не е имала никакъв проблем с млякото. Възможно ли е да се развие в последствие? Странна работа...  Confused

# 1
Алергиятя към белтъка на КРАВЕТО мляко/АБКМ/ се развива през първите 6 месеца в 90% от случаите и максимално до 1 г.Не би трябвало на вашата възраст да е такова newsm78
И е към кравето мляко.Питай педката си за козе, овче.Да не би да е друга хранителна алергия?

# 2
  • Мнения: X
Едва ли е АБКМ.........

# 3
  • Мнения: 1 753
Абе не е баш АБКМ, но педито се съмнява, че е нещо подобно...
ЩЕ пробваме варианти и ще видим. Ама какво да й давам, като изключа млякото, сиренето. Ще пробвам няколко дена с козе сирене.. Дано има подобрение. Поне да открием причинителя.  Confused

# 4
  • Мнения: 7 640
отиди и при кожен лекар, може да не се окаже алергичен обрив.
Много съмнително ми звучи да е към храни Confused

# 5
  • Мнения: 3 334
отиди и при кожен лекар, може да не се окаже алергичен обрив.

да и аз това те съветвам!

# 6
  • Мнения: 4 629
Давай соеви млека и тофу (вместо сирене)

# 7
  • Мнения: 6 039
Толкова кравешки белтък е погълнала досега, че просто няма начин да е АБКМ.

# 8
  • Мнения: 733
Надали е  АБКМ. Но ако спреш едновременно и млеката и започнеш да переш с друг прах си мисля, че няма да разбереш от какво е  newsm78. Според мен е от нещо друго, но отиди на кожен лекар, а не само мнение на педито да слушаш. Понекога им е много лесно да кажат "Спри млеката, че е от тях" Посъветвай се с кожен лекар    Peace

Общи условия

Активация на акаунт