Пазарът на недвижими имоти във Варна - какво се случва реално? - 4

  • 33 376
  • 744
  •   1
Отговори
# 225
# 226
  • София
  • Мнения: 1 765
Лелее,купуват хората без много да умуват като нас😄😄
Добре де ,ми то нищо свободно няма.
Къде да гледам,къде да търся нещо читаво,което да не е разпродадено.

# 227
  • Мнения: 25 921
На етап разрешително за строеж, иначе или първи/последен етаж, или север и кофти разпределения.

# 228
  • Мнения: 6 570
Питам само за едната сграда, която е точно под тази на Явор
На  Комфорт е. http://www.komfortbrokers.com/bg/tyrsq/jilishtna-sgrada-v-kv-mladost 


Тази е сградата с разрешително за строеж на строителна фирма и частни лица, нали?

# 229
  • Варна
  • Мнения: 14 571
Даяна, държиш ли да инвестираш в ново строителство? Качеството е далеч от читаво ..
Ако има реални брокери в темата, какви са тенденциите в ценови диапазон?

# 230
  • Мнения: 14 023

Сякаш в района за момента това е  най -читавото место.
От минусите - в близост е до задния блок и че е на булевард, а той е доста шумен.
От плюсовете - добра инфраструктура ( дг поне две , училища , спортна площадка, парк, медицински центрове Марешки и санита , Кауфланд, лидъл в близост), високоволтовите  кабели не са толкова близко.

Явно затова е разпродадено!

# 231
  • Мнения: 25 921

От плюсовете - добра инфраструктура ( дг поне две , училища , спортна площадка, парк, медицински центрове Марешки и санита , Кауфланд, лидъл в близост), високоволтовите  кабели не са толкова близко.

+
Стабилен инветитор, няма риск да фалира и избяга.
Прличен строител, даже се "бори" за реномиран.

# 232
  • София
  • Мнения: 1 765
На етап разрешително за строеж, иначе или първи/последен етаж, или север и кофти разпределения.
А как мога да разбера кои бъдещи сгради са на етап разрешително за строеж?
Без брокер дали изобщо ще се справим?
Само след 2 седмици търсене и вече ми пуши главата😄🤦🏼♀😭

# 233
  • Мнения: 659
Питам само за едната сграда, която е точно под тази на Явор
На  Комфорт е. http://www.komfortbrokers.com/bg/tyrsq/jilishtna-sgrada-v-kv-mladost 
Тази е сградата с разрешително за строеж на строителна фирма и частни лица, нали?

Да, разрешителното е на 4 фирми и няколко физически лица. Нямат сайт.

# 234
  • Варна
  • Мнения: 59
А как мога да разбера кои бъдещи сгради са на етап разрешително за строеж?
Следиш разрешения за строеж 2019 Варна и после по идентификатор намираш точната локация в Кадастъра.

# 235
  • Варна
  • Мнения: 996
По тоя начин също може да е късно. Доста жилища се разграбват още на етап Одобрен проект, месеци преди да се вземе разрешително. Както Бузев каза, правят се сделки на тъмно зелено.

# 236
  • София
  • Мнения: 1 765
Доста сложно ми се струва.
Ако можеше да намеря нещо готово и хубаво,нооо това пък е съвсем невъзможно,когато имаш определен бюджет.

# 237
  • Мнения: X
Доста жилища се разграбват още на етап Одобрен проект, месеци преди да се вземе разрешително.
И се "намира" подходящото лице (напр. секретар на гл. архитект на Общината).  Wink

# 238
  • Мнения: 25 921
Даяна, да обобщим. Искате двустайно жилище с квадратура над 65м2, да не е в краен квартал (Кайсиева и Възраждане не желаете) и ако може да е готово построено или скоро да предстои завършване. Максимален бюджет 45 000 евро. Така ли?Мисля, че шанса е нулев.

# 239
  • София
  • Мнения: 1 765
За тези пари готово не очаквам,но в строеж-да очаквам.
Устройва ме сега да е започнато и след около 1 год и пол.да е готово.
В комплекс "Сезони" има все още,но мястото не ми допада.
В комплекс " Светлина" мястото ми допада,но чак след 2 год и половина ще е готов на първи етап,а целия комплекс след около 4 години..

Общи условия

Активация на акаунт