Пазарът на недвижими имоти във Варна - какво се случва реално? - 4

  • 33 354
  • 744
  •   1
Отговори
# 570
  • Варна
  • Мнения: 996
Лъки, аз ти казах, че така ще стане. Просто тоя, на който сте попаднали по време на разговора не е хич в час...

# 571
  • Мнения: 25 888
So Lucky, грешките са умишлени и практика на всички фирми. Винаги има разминавания. При вас риска е, че купувате на план (чертеж).Ако заплащането е на етапи, следете стриктно строителството. Мои познати осъдиха строителство, заради промяна на плана с няколко квадрата.Но те бяха собственици на терена.
Разминавания до 3% са заложени по договор, но тук още на предварителен и картинка видях, че размерите се различават. Плащането е на етапи, да.  Peace Благодаря за съвета. Ще се консултирам и с юрист когато дойде момента.

Лъки, аз ти казах, че така ще стане. Просто тоя, на който сте попаднали по време на разговора не е хич в час...
Наитина нямах късмет с брокера, момчето твърдеше със сигурност, че колкото пише, толкова е квадратурата.  Sad

# 572
  • Мнения: 66
Така като гледам, май само мен не са ме викнали още за предварителния. Simple Smile Днес ходиха и мои познати, не са имали никакви проблеми. Май трябва да си направим една нова тема или група във фейсбук за тоя Фемили Гардън.

# 573
  • Мнения: 25 888
Така като гледам, май само мен не са ме викнали още за предварителния. Simple Smile Днес ходиха и мои познати, не са имали никакви проблеми. Май трябва да си направим една нова тема или група във фейсбук за тоя Фемили Гардън.
Ще направя група, който иска да го добавя да ми прати и мейл на лично.

Готово, групата е затворена.

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 16:16 от So Lucky*

# 574
  • Мнения: 13 992
Лъки , благодарности за споделеното. Абсолютно съм уверена че нито е некомпетентност, нито е грешка, нито е недоглеждане. Имам известни преживявания , не с Явор все пак ,и затова следя много подобни споделени ситуации. Винаги са в ущърб на  /купувача /клиента , което няма как да е просто грешка , защото от математическа гледна  точка все щеше да има и в едната и в другата посока грешки.  Щом на лист в случая има "грешки" не знам какво ще се получи накрая.

# 575
  • Варна
  • Мнения: 59
Не съм доволна от Явор. АД като инвеститор. Случи се следното: на резервация схемата ми е със 2 спални по 13 м2, днес на предварителен договор се оказва по скица, че всъщност едната спалня е 13, а другата 10м2.  Архитекта се объркал, а брокера не видял грешката в размерите.
Браво за откровеността.

Недоумявам, как никой не е прочел, че спалнята е 3x3. Нали и тук във форума коментирахме размерите на спалните...

Интересно, дали другите 8 купувача знаят, какво са капарирали?

# 576
  • Мнения: 481
От 13 на 10 за мене е много голяма грешка. 13 не е лош размер за спалня но 10 е прекалено малко помещението за мене и по-трудно продаваемо. Аз лично не бих приел 1000 евро. Аз като видя под 12кв спалня и направо затварям обявата без да гледам повече детайли.

# 577
  • Варна
  • Мнения: 996
Предполагам повечето са прочели какви са размерите на помещението, включително и Лъки. Дори са коментирали това на срещата, но там има едно брокерче, което няма хабер от живота и ги е подвел. Трябвало е по-настоятелно да искат да попита някой, който е по на ясно с нещата, евентуално можеше да изберат друг апартамент, ако този вече не ги устройва.
Аз също предположих, че спалнята ще е 10тина м2, а не както пише 12-13, за съжаление се оказах прав.
И все пак мисля, че не е фатално, но такива подвеждащи неща са неприятни и оставят лошо впечатление.

# 578
  • In transit
  • Мнения: 12 037
А каква е ролята на този брокер в случая?
Ние бяхме гледали едни апартаменти на Явор преди време и имаше само една девойка -служителка във фирмата, която ни развеждаше и обясняваше кое как. Но още тогава ( на почти завършена сграда) не ми харесаха размерите на стаите. За мен са малки. И в другите им сгради го забелязвам, но важното е, че на вас ви харесват. Това си е просто мое мнение.

# 579
  • Варна
  • Мнения: 996
Той също е служител, но го играе нещо като брокер. Но не е в час с нещата.
Чувал съм от човек, работещ в арх.студио да казва за сградите на Явор, че са бюджетни, може би изразеното мнение е било правилно и в него да се включват и размерите на помещенията...Но всеки според възможностите си. Или се надскача, тегли кредит и купува с помещения, които го удовлетворяват.

# 580
  • Мнения: 13 992
Извинете, но на мен ми се струва че ситуацията си е направо вопиюща -  на 13 квадрата спалня 3 квадрата са грешка над 20 %.Това е липсваща над 1/5 от част стаята.  Откъм крайния резултат пък , на стая 10 квадрата още 3 квадрата отгоре са екстра ( липсващо!) Пространство над 30 % . Това са сериозни цифри. На апартамент да кажем от 90 квадрата площ , това към момента е вече грешка над 3%. А явно по предварителен договор вече може да има флуктуации в рамките на още 3%. Ето как тихичко стават 6 процента.

# 581
  • Мнения: 481
Най неприятното е че тези 3 квадрата правят стаята по-скоро неприемлива. Ако беше от 15 на 12 по - става. Ама понеже е точно тази критична граница ме навеждат много съмнения. Аз бих искал доста повече от 1000 ако бях решен да купя точно там. Ако един ден решиш да продаваш потенциалните купувачи ще искат доста по- голяма отстъпка заради тази спалня.

# 582
  • Мнения: 8 783
Как -1000 е отстъпка, за тази грешка аз бих си искала направо безплатно паркомясто, ще ме извиняват ама то сега стават леки грешки, а по-нататък?!?

# 583
  • Варна
  • Мнения: 996
Сега се загледах в разпределенията, интересно е, че само в секция Бреза има грешка в квадратурата на тая стая, но размерите на помещението си ги пише! Самата спалня очевидно и на чертеж е по-малка от съседната, което е трябвало да наведе на мисълта, че изписаната квадратура няма да е същата. И тук идва ролята на служителя на Явор, който няма идея какво презентира и, който не си е направил труда да попита някой запознат, защо размерите на помещението не отговарят и коя е точната цифра. А той Жорката си е казал - каквото пише, това е. Да де, ама то освен 12,98м2 пише и 3.10х3.18м за размери на помещението... Може би не е бил попитан по подходящия начин, знам ли?!

# 584
  • Мнения: 89
Здравейте, аз капарирах тристаен в 'Ренесанс'на 'Ана Феликсова' във Възраждане 1. Апартаментът ни хареса много и с нетърпение чакаме да подпишем предварителен договор. Някой случайно да е резервирал апартамент там?
Притеснението ми е, че проектът трябваше да започне още м.август,но брокерът (Home2U) ми обясни, че разрешителното се забравило заради отпуските на служителите, отговорни за документалните изисквания в общината. Трябвало до средата на септември да се подписват вече предварителните договори, а още няма никакви вести. Тъй като и в кадастъра виждам, че последните резултати за издадени разрешителни са до края на юли, започвам да се притеснявам.
Някой да има някакво инфо какво може да се случва, за 1 път купувам на зелено и имам купища въпроси, та затова и чета всяко едно мнение тук с интерес.. 😃

Общи условия

Активация на акаунт