За зависимостта

  • 3 469
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 073
Опит да доказват себе си!

# 16
  • Мнения: 3 929
Това за мен е абсолютно осъзнато чувство, породено от комплекс за малоценност, ревност и чувство за собственост. Чувство, водено изцяло от интереса им да доминират и последната дума да е тяхната.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 390
Страх ги е, че можем да си съберем багажа някой ден.

# 18
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Напълно подкрепям Калина.

# 19
  • София
  • Мнения: 223
Е хайде сега,нали все пак семейството е символ на разбирателство,защо изобщо трябва да има борба за надмощие!Все пак нали мъжа е силната страна,нормално е да намира начин за да изкара повече пари и да даде сигурност на семейството си!Ако жената е прекалено еманципирана тогава става страшно!Нека всяка жаба да си знае гльола все пак!И без друго света се обърка,нормално е всеки човек да се развива и да търси непрекъснато начин затова и съответно другия да го подкрепя!Защо изобщо трябва да доминираш над половинката си,неразбирам newsm78.Нека се избавим от тези комплекси и живеем пълноценно!  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 495
Опит да доказват себе си!
Аз съм на същото мнение!Донякъде роля играе и средата в която живее един мъж...Ако например баща му е главна фигура в тяхното семейство, така и той си мисли че трябва да командори положението...Но в днешния 21 век мисля че жените сме станали самостоятелни в много отношения, така че не бихме позволили да бъдем зависими от един мъж Hug

# 21
  • Мнения: 46 518
Въпрос на мислене и възпитание.

# 22
  • Мнения: 5 622
 Случват се такива неща и то не само от страна на мъжа в семейството. Не знам защо темата е насочена само към този тип мъже, като в същност нещата са 50/50. Колкото такива мъже, с желание за доминираща функция има, толкова са и жените. Сигурно и в двата случая, за потърпевшия не е добре  Thinking

# 23
  • Мнения: 6 155
...нормално е всеки човек да се развива и да търси непрекъснато начин затова и съответно другия да го подкрепя!

Ирка, и аз това питам - защо когато единият иска да се развива, другият го спъва, вместо да го подкрепя?

# 24
  • Мнения: 6 618
Комплекси от страна мъжа и безхарактерност от страна на жената.

# 25
  • Мнения: 6 155
Не знам защо темата е насочена само към този тип мъже, като в същност нещата са 50/50. Колкото такива мъже, с желание за доминираща функция има, толкова са и жените.

От темата на Рада така ми дойде  Wink

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Един от тайните /или явни/ страхове на мъжа е да не остане сам! Всеизвестно е, че жените са си достатъчни сами за себе си, но мъжете сами не виреят добре. Зависимостта е един от начините да ни държат до себе си. При някои жени този номер минава, при други - не!

# 27
  • Мнения: 818
А може би в един момент така се подреждат нещатата,че жената няма избор и ще не ще го позволява,и ако е с по-слаб характер да не може да обърне нещата би било зле за нея.

# 28
Според мен е чувство за малоценност, изразяващо се в желание  за надмощие. Може би и възпитание... Прави се съвсем съзнателно.  А дали обичат съпругите си- може би, по техен си начин.
Това е и моето мнение Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 223
...нормално е всеки човек да се развива и да търси непрекъснато начин затова и съответно другия да го подкрепя!

Ирка, и аз това питам - защо когато единият иска да се развива, другият го спъва, вместо да го подкрепя?

може би го е страх и не се чувства сигурен в себеси,но нали сме умни и хитри,ако му го поднесем по подходящия начин и в точното време.................... Wink

Общи условия

Активация на акаунт