Мами в USA,моля за коментар.

  • 2 388
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 257
А може ли да попитам майките в   USA истина ли е че получавате безплатно адаптирано мляко за първите 6 месеца? Вероятно е поредния мит, но така чух от доста несигурен източник и оттогава все ме глозга съмнението дали е така наистина.

На мен са ми давали като подарък една голяма и една малка кутия формула, заедно с чанта за дайпъри - това при личния гинеколог, като промоция, при двете предишни бременности, при регистрацията, ми дадоха такива. Ако това се брои за "безплатно мляко'' Laughing и силно преувеличено от легендата - да.....Но иначе не съм чула от моите приятелки американки на някоя да са и дали мляко за 6 месеца. Може би на тези, които са на помощи да дават, но иначе не е масова практика.

# 16
  • Мнения: 233
А може ли да попитам майките в   USA истина ли е че получавате безплатно адаптирано мляко за първите 6 месеца? Вероятно е поредния мит, но така чух от доста несигурен източник и оттогава все ме глозга съмнението дали е така наистина.

Програмата се нарича WIC.
Мисля, че се отпускат купони в зависимост от дохода на семейството от предходната година.

# 17
  • Мнения: 619
А може ли да попитам майките в   USA истина ли е че получавате безплатно адаптирано мляко за първите 6 месеца? Вероятно е поредния мит, но така чух от доста несигурен източник и оттогава все ме глозга съмнението дали е така наистина.

На мен ми дават и не само 6 мес.Наско е на 9 и продължават да ми дават.
програмата се казВа WIC.,те работят съвместно с МЕДИКЕЙД,(те ми поеха раждането)

# 18
  • Мнения: 4 399
Благодаря ви за отговорите! И аз така си мислех, че става въпрос за някаква програма за социално подпомагане. Но ви попитах защото ми казах че всички бебета получавали такива храни.

Както и да е, за мен е странно че изобщо съществуват такива програми. Не мислите ли че това също е една причина толкова малко да се кърми в САЩ? С голяма изненда прочетох че само 25% от децата се кърмят. Колкото и да са работещи майките, това е много нисък процент. В Австрия например (а мисля че и в Германия) рекламата на млеката за бебета под 6 месеца е забранена. Също е забранено да се дават безплатни проби на тия млека защото е установено че майките получили безплатни проби са по-склонни да отбият децата рано. Мен ме заринаха с безплатни проби на късни млека, но не съм получила нито една от ранните млека. И фактът е че тук много се кърми (имам пред вид като процент, за продължителност не знам).

# 19
  • Мнения: 1 393

Както и да е, за мен е странно че изобщо съществуват такива програми. Не мислите ли че това също е една причина толкова малко да се кърми в САЩ? С голяма изненда прочетох че само 25% от децата се кърмят. Колкото и да са работещи майките, това е много нисък процент.

Интересно. Честно казано, аз не съм гледала конкретни статистики, но около мен масово кърмят американските майки- досега само две съм срещала, които предварително бяха решили да са на формула, останалите всичките кърмят, и то до доста. Ти къде я прочете тази статистика...?  newsm78
А за програмата за безплатно адапт. мляко - аз не знаех за нея, но само мога да приветствам нещо такова. Каквато и да е програма, която подпомага социално слаби в Америка е стъпка напред- в една държава, където социалната политика не е приоритет едно такова начинание само може да ни радва. Peace

# 20
  • Мнения: 464
Цитат
. В Австрия например (а мисля че и в Германия) рекламата на млеката за бебета под 6 месеца е забранена.

А защо тогава са на пазара??????

# 21
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
При изписване от болницата след раждане обикновено дават чанта с мостри (памперси, кърпички, бутилки), преди е имало и формула, но вече няма на повечето места, срещу това се борят ЛЛЛ и други организации за кърменето.

# 22
  • Мнения: 404
WIC е програма за хора с ниски доходи и тя не е само за адаптирано мляко.  С нея се получават неща като мляко например и преди раждането. 

Моя мъж работи в Bristol Myers Squibbb, компанията, която произвежда Enfamil и живот и здраве един ден ако се наложи ще ни дават адаптирано мляко за 1 година безплатно.  Иначе, той може да го купува от техния магазин с доста голяма отстъпка за наши познати.

# 23
  • Мнения: 11 315
Цитат
. В Австрия например (а мисля че и в Германия) рекламата на млеката за бебета под 6 месеца е забранена.

А защо тогава са на пазара??????
Свобода на избора на майката - дали да кърми или не. Питат те още в родилна зала и ако си решила да не кърмиш, дават ти хапчетата и след това ти препоръчват с коя марка и кой вид да храниш бебето.

# 24
  • Мнения: 7 091
Интересно. Честно казано, аз не съм гледала конкретни статистики, но около мен масово кърмят американските майки- досега само две съм срещала, които предварително бяха решили да са на формула, останалите всичките кърмят, и то до доста. Ти къде я прочете тази статистика...?  newsm78
А за програмата за безплатно адапт. мляко - аз не знаех за нея, но само мога да приветствам нещо такова. Каквато и да е програма, която подпомага социално слаби в Америка е стъпка напред- в една държава, където социалната политика не е приоритет едно такова начинание само може да ни радва. Peace

И аз не съм гледала никакви статистики, така че не мога да говоря в проценти, но аз лично нито една кърмеща майка не съм видяла нито някъде из града, а познатите ни всички са на адаптирано мляко. Дори тези, които започнаха на кърма до 3-тия месец отбиха  #Crazy. Имам две познати тук, които родиха в началото на годината и те също, но с тях говорих по въпроса, че ми бяха малко по-близки от другите и ги питах защо са започнали на адаптирано мляко и останах потресена от отговорите. Първото беше, че кърменето им било " много трудно"  ooooh!,( на мен пък пъти по-трудно ми се вижда да правиш адаптираното) второто, че " адаптираното мляко имало повече витамини"  Sick.
И това бяха две жени, които са с висше образование, малко или много интелигентни, не захлюпени.
Ама всеки си прави избора...
А иначе не знам за на други места, но понеже имам няколко бейби реджистрита в различни сайтове, ей заляха ме с "мостри" в къщи! Всякакви адаптирани млека! Направо склад мога да си отворя, да не говорим, че към тях дават и купони за по 10-тина долара за да си вземеш пак от тях.  Confused

# 25
  • Мнения: 4 399
И аз изобщо не съм запозната със статистиката на кърменето в USA, ама го прочетох в тази тема, поне за 1 конкретен щат:

В нашия щат само 25 % от родилките решават да кърмят детето си.

А тук се продават млека не само заради свободата на избора, но и защото има случаи в които отбиването или дохранването е абсолютно наложително.

# 26
  • Мнения: 233
Благодаря ви за отговорите! И аз така си мислех, че става въпрос за някаква програма за социално подпомагане. Но ви попитах защото ми казах че всички бебета получавали такива храни.

Както и да е, за мен е странно че изобщо съществуват такива програми. Не мислите ли че това също е една причина толкова малко да се кърми в САЩ? С голяма изненда прочетох че само 25% от децата се кърмят. Колкото и да са работещи майките, това е много нисък процент. В Австрия например (а мисля че и в Германия) рекламата на млеката за бебета под 6 месеца е забранена. Също е забранено да се дават безплатни проби на тия млека защото е установено че майките получили безплатни проби са по-склонни да отбият децата рано. Мен ме заринаха с безплатни проби на късни млека, но не съм получила нито една от ранните млека. И фактът е че тук много се кърми (имам пред вид като процент, за продължителност не знам).

Vjara,

Само да вметна, че тази програма се отнася не само за бебета от семейства с ниски доходи, но и за кърмещи майки. Т.е. предоставят се фууд стампс за хранителни продукти от първа необходимост за разнообразно хранене на кърмачката. Напр. плодове, зеленчуци, риба и етс.........
Така, че изборът изцяло е на майката дали да кърми детето си или пък да го захрани с формула.

# 27
  • Мнения: 368
Каквато и да е програма, която подпомага социално слаби в Америка е стъпка напред- в една държава, където социалната политика не е приоритет едно такова начинание само може да ни радва. Peace

МrsG,
Не знам дали е приоритет или не, но в никакъв случай не е на заден план.  Wink

# 28
  • Мнения: 3 491
Малко офф, но като е станало дума за правителствени програми за социално подпомагане в САЩ, ето им сайта:

http://www.govbenefits.gov/govbenefits_en.portal

Може да послужи на някого.

# 29
  • Мнения: 1 393
Каквато и да е програма, която подпомага социално слаби в Америка е стъпка напред- в една държава, където социалната политика не е приоритет едно такова начинание само може да ни радва. Peace

МrsG,
Не знам дали е приоритет или не, но в никакъв случай не е на заден план.  Wink

Etka, със сигурност не е и на преден.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт